Snažíme se vést naše zákazníky k udržitelnosti a snižování uhlíkové stopy, říká Virginie Helias z Procter & Gamble

Virginie Helias, Chief Sustainability Officer působící ve společnosti Procter & Gamble

Virginie Helias, Chief Sustainability Officer působící ve společnosti Procter & Gamble

Koncem května se ve švýcarském Davosu opět konalo Světové ekonomické fórum, kterého se zúčastnili přední experti, politici, podnikatelé, novináři a lídři v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Jednou ze zúčastněných byla i Virginie Helias, Chief Sustainability Officer působící ve společnosti Procter & Gamble. Ta ve svém projevu poukázala na současné poznatky i projekty, které se zaměřují na udržitelnost a snižování uhlíkové stopy.

Podle Virginie Helias patří změna životního stylu ve smyslu přijetí udržitelnosti mezi druhou nejpreferovanější změnu, kterou jsou spotřebitelé ochotni udělat, aby zlepšili své zdraví. Eko-aktivní spotřebitelé, tedy spotřebitelé, kteří se aktivně zajímají o problematiku udržitelnosti, představují zhruba 28 % evropské populace. Podle průzkumů má toto číslo vzrůst na celých 50 % do roku 2030.

Značky, které umí s tématem udržitelnosti efektivně pracovat, navíc podle průzkumů rostou až 7x rychleji než značky, které udržitelnost neumí uchopit. Z hlediska priorit při rozhodování o koupi či nekoupi drogerie či kosmetiky jsou pro spotřebitele zásadní dvě věci – účinnost produktu a poté udržitelnost. Virginie Helias dodává, že udržitelnost je u zákazníků velmi blízce spojená s emocemi: „Spotřebitelé chtějí něco udělat pro ochranu životního prostředí, a ne se cítit provinile, že to neudělali, když tuto možnost měli. Proto se v Procter & Gamble zaměřujeme na to, abychom jim tuto šanci poskytli a jako jeden z předních lídrů na trhu s kosmetickými produkty cítíme v oblasti udržitelnosti velkou odpovědnost a příležitost.“

A protože snaha o změnu návyků je většinou obtížná a náročná, zakomponovala společnost Procter & Gamble do svého inovačního modelu udržitelnost, která od spotřebitelů vyžaduje minimum aktivity a zároveň bude efektivní. Jednou z hlavních snah Procter & Gamble je inspirování spotřebitelů ke snižování individuální uhlíkové stopy. Spousta spotřebitelů umí již správně třídit odpad a šetřit vodou či jídlem, ale řada z nich stále bojuje se snižováním spotřeby energie. Přitom stačí tak málo – při praní používat účinný prací prostředek a snížit teplotu. „Jen to, že snížíte teplotu ze 40 stupňů na 30, pomůže samo o sobě snížit až o 35 % individuální ekologickou stopu vaší domácnosti,“ dodává Virginie Helias.

Produkty značek Ariel a Tide od roku 2015 pomohly zvýšit u spotřebitelů frekvenci praní na nízkoenergetické cykly, díky čemuž bylo zabráněno vzniku zhruba 15 milionů tun oxidu uhličitého. Dalším cílem je do roku 2030 navýšit úsporu na více než 30 milionů tun. V rámci osvěty pomáhá i projekt Každý stupeň se počítá, který vzdělává a podporuje spotřebitele v praní na nižší teplotu a kratší cykly. Podle Virginie Helias je snižování teploty patrné hlavně u zákazníků, kteří kupují kapsle Ariel, což ukazuje na efektivitu produktů a jejich účinnost i při nižších teplotách.

Nový Ariel Ecoclic Box má inovativní složení pro efektivní praní za studena a umožňuje spotřebitelům snížit uhlíkovou stopu při každém mytí. Obal je vybaven ergonomickým tvarem a systémem jednoho cvaknutí, které informuje zákazníka o uzavření obalu. Obal byl navíc vyroben z recyklovaného papíru, takže pomůže ušetřit až 11 000 tun plastů ročně. Velkou výhodou je také nová hmatová technologie NaviLens, která pomáhá osobám s poruchami zraku nebo kognitivních funkcí.

Klíčová slova ČR-Svět-chemie-ekologie-firmy-Procter & GambleNeopublic

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.