Festival „Praha žije hudbou“ letos ožije na Palladium stage

Nákupní centrum Palladium se stalo speciálním partnerem největšího svátku pouličního umění „Praha žije hudbou“ ve dnech 3. a 4. června 2022. Hlavní festivalová trasa letos povede od Palladia (kde bude v provozu Palladium stage) přes Můstek a Jungmannovo náměstí na Kampu. Mimopražští návštěvníci festivalu mohou pohodlně zaparkovat své auto v garážích Palladia, kde je pro nášvtěvníky k dispozici 600 míst a mohou si užít celou festivalovou trasu bez stresu z hledání volného parkovacího místa.

Festival vznikl před sedmi lety, aby po všech stránkách podpořil pouliční umění (tzv. busking). Do programu se každoročně zapojuje řada profesionálních umělců, bez ohledu na to, zda byly jejich začátky spojeny s buskingem, nebo si vyzkoušejí hraní na ulici poprvé. Společně tak vždy podpoří pouliční umělce, jejichž nadšení i talent přináší hudbu přímo k lidem a zpestřuje tak atmosféru života ve městě. Koncertů se letos zúčastní na 180 hudebníků, známých muzikanti i začínajících buskerů nejrůznějších žánrů od popu přes rock, jazz, folk, hip-hop, či elektroniku až po klasiku. Mottem festivalu je „Umění patří do ulic!“ a jeho cílem je upozornit na význam kvalitního pouličního umění ve veřejném prostoru.

Na Palladium stage, která bude postavena před hlavním vstupem do nákupního centra, se návštěvníci mohou těšit na následující program:

Pátek 3. června 2022

14:00–14:45 Petr a Farhia

15:15–16:00 Bryan Gandola

16:30–17:15 Elly

17:45–18:30 VOICES

19:00–20:00 Adam Mišík & Matěj Burda

Sobota 4. června 2022

14:00–14:45 Marco Micelli & Tibor Žida

15:15–16:00 Zapomělsem

16:30–17:15 Lautaro

17:45–18:30 Kráľová & Problémy

19:15–20:15 Martin Harich

Veškerý program je zdarma, posluchači ale mohou muzikanty odměnit dobrovolnými příspěvky.

Hudební ochutnávku v podobě živého vystoupení houslistky Markéty Nádvorníkové si návštěvníci nákupního centra Palladium mohou užít již ve čtvrtek, 2. června 2022 od 16 do 19 hodin v patře 0 (v blízkosti hlavního vstupu do nákupního centra).

Nášvtěvníci nákupního centra Palladium se v době konání festivalu mohou těšit na speciální festivalou nabídku na občerstvení či kávu v KFC, Pizza Hut, UGO Salaterii, Fruitisimu, v kavárnách Starbucks nebo v kiosku s čerstvými vaflemi Waf-Waf. Kompletní nabídku lze najít na https://www.palladiumpraha.cz/palladium-stage-na-hudebnim-festivalu-praha-zije-hudbou-2022-3-4-6/.

Doprovodný program v podobě live cooking show si ve dnech festivalu pro návštěvníky připravila nově otevřená Bageterie Boulevard. Mezi 15. a 18. hodinou v restauraci vystoupí ve své show Givy ze známé kulinářské soutěže. Návštěvníci si ve dnech festivalu mohou ochutnat zdarma bagety, využít speciální slevy na vybrané menu, brambory zdarma k bagetě nebo palačinky 1 + 1 zdarma. Bageterii návštěvníci nově najdou v patře +2 (Tasty Garden) nákupního centra.

PALLADIUM na náměstí Republiky v Praze je oblíbeným místem nákupů a setkávání. Součástí komplexu je 170 obchodů, 30 restaurací, prvotřídní kanceláře a garáže s kapacitou pro veřejnost 600 míst.

www.palladiumpraha.cz @Facebook @Instagram

.

Klíčová slova ČR-kultura-hudba-obchod-služby

Oblast

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.