Všestranná zařízení pro uchovávání energie od společnosti CATL na veletrhu ees Europe 2022 zazářila

Mnichov 16. května 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL), globální lídr v oblasti inovativních technologií pro obnovitelnou energetiku, se se svými oceněnými řešeními pro uchovávání energie stala centrem pozornosti na veletrhu ees Europe 2022 – největší a nejrozsáhlejší mezinárodní výstavě baterií a systémů pro skladování energie v Evropě, která se konala od 11. do 13. května v mnichovském Messe München.

Špičkové produkty společnosti CATL předvedené na výstavě pokrývají scénáře použití v oblasti výroby, přenosu a distribuce i spotřeby energie. EnerOne, modulární venkovní systém BESS (battery energy storage system, bateriové úložiště) s kapalinovým chlazením, získal 10. května letošní cenu ees AWARD. Tento vlajkový produkt, vybavený LFP články o kapacitě 280 Ah, se může pochlubit životností až 10 000 cyklů, dlouhou konstrukční životností, vysokou integrací a maximálním stupněm bezpečnosti. Teplotní rozdíl mezi články lze regulovat v rozmezí 3 stupňů Celsia, což představuje oproti oborovému průměru 5 – 8 stupňů Celsia značné zlepšení. Zařízení zaujímá plochu pouhých 1,69 m2, což je o 35 % méně než u tradičních výrobků se vzduchovým chlazením, a je vhodný pro měniče s provozním napětím od 600 do 1500 V. Modulární konstrukce přitom umožňuje přizpůsobení použití v různých scénářích.

V reakci na poptávku trhu po zařízeních pro skladování energie za každého počasí (extrémní teploty, vysoká vlhkost, pouštní prostředí, oceán), vyvinula společnost CATL inovativní kontejnerový bateriový systém s kapalinovým chlazením EnerC. Díky stupni krytí IP55 a antikorozní ochraně C5 je EnerC schopen odolat různým drsným klimatickým podmínkám a zajistit bezpečný a spolehlivý provoz celého systému po dobu 20 let. Špičková konstrukce vysoce integrovaného kapalinového chlazení umožňuje dosáhnout energetické hustoty až 259,7 kWh na metr čtvereční, což představuje oproti tradičním systémům chlazeným vzduchem nárůst o téměř 200 %.

V otázce spotřeby energie nabízí CATL hit pro aplikace UPS – zařízení EnerU s průkopnickým nahrazením olověných záložních baterií za ekologičtější lithium-iontové. Díky překonání vysoké impedance LFP materiálů dosahuje řešení EnerU 6 C velmi dobrého výkonu a zároveň vysokého stupně bezpečnosti. Kromě bezpečnosti na úrovni článků zajišťuje EnerU také bezpečnost na úrovni systému prostřednictvím mechanických metod a tepelně izolačních materiálů. V případě přehřátí jednoho článku tak nedochází k šíření tepla do sousedních článků.

Na veletrhu ees Europe 2022 vystavovala společnost CATL také bateriový modul 48100 pro základnové stanice, který se vyznačuje malými rozměry a nízkou hmotností. Díky výrazně bezpečnějším LFP článkům a modulární konstrukci 3U dosahuje výrobek výrazně lepšího využití prostoru a životnosti. Základnová stanice 48100 může obsahovat až 16 bateriových bloků, přičemž počet bloků lze flexibilně upravovat podle požadavků na dobu zálohování systému. Díky tomu je zařízení vhodné pro více scénářů použití.

Kromě představení nejnovějších bateriových produktů a technologií na stánku B1.440 se společnost CATL také podělila s kolegy z oboru své o poznatky a inovativní nápady ohledně budoucnosti uchovávání energie v rámci fóra Intersolar Forum.

V roce 2021 prošlo podnikání společnosti CATL v oblasti skladování energie skokovým rozvojem a poprvé také získala největší podíl na globálním trhu výroby baterií pro uchovávání energie. Společnost CATL navázala partnerství se špičkovými čínskými energetickými podniky, jako jsou China National Energy, SPIC, China Huadian Corporation, China Three Gorges Group a China Energy Engineering Corporation i s klíčovými mezinárodními hráči v oboru, jako jsou NextEra, Fluence, Wartsila, Tesla, Powin, Schneider Electric a Eaton. Svá pokročilá řešení pro uskladňování energie uplatnila na hlavních světových trzích včetně Číny, Spojených států, Velké Británie, Německa, Austrálie a dalších. V budoucnu CATL spojí své síly s dalšími partnery, aby podpořila přechod k energetice a přispěla k celosvětovému úsilí o uhlíkovou neutralitu.

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1818137/EnerOne.jpg

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1818138/EnerC.jpg

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1818139/48100_UPS_EnerU.jpg

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1818140/CATL_Booth.jpg

KONTAKT: Fred Zhang, zhangyz02@catl.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Německo-energie-trendy-CATL

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.