ČTK upozorňuje na podvodné weby, policie to odmítá řešit

ČTK upozorňuje, že se rozmáhají podvodné webové stránky, které předstírají, že jde o stránky zpravodajského titulu ČTK České noviny (www.ceskenoviny.cz), a obsahují odkazy slibující snadný výdělek.

ČTK podala v této věci trestní oznámení, u kterého Policie ČR odmítla zahájit úkony trestního řízení s odůvodněním, že ve věci nebylo prokázáno žádné protiprávní jednání či spáchán trestný čin nebo přestupek.

ČTK s lítostí konstatuje, že pokud Policie ČR nespatřuje ve zjevné snaze spáchat podvod a okrádat lidi protiprávní jednání, nemá ČTK sama možnost před tímto jednáním veřejnost ochránit.

Proto prosíme, neklikejte na žádný odkaz vedoucí z čehokoli, co předstírá, že je materiál Českých novin, resp. ČTK, slibující snadný výdělek. ČTK poskytuje výlučně zpravodajství a tisková sdělení řádně označená zdrojem, nikoli pochybné návody, jak rychle zbohatnout.

Klíčová slova ČR-média-kriminalita-internet-ČTK

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.