I ve sněhu je radost běžet. ČEZ RunTour vstoupila do nové sezóny v historickém centru Českých Budějovic

Ani husté sněžení nepokazilo téměř dvěma tisícovkám běžců jedinečný zážitek ze závodu ČEZ RunTour České Budějovice, kterým odstartoval už 11. ročník oblíbeného běžeckého seriálu. "Zima? Aspoň jsem měla větší motivaci běžet po té krásné trati rychleji a zahřát se pohybem,“ smála se v cíli Dominika Kraussová, vítězka pětikilometrového závodu.

Na historické náměstí Přemysla Otakara II. zamířilo v sobotu 2. dubna 1500 dospělých běžců, kteří kompletně vyprodali kapacitu závodů na tři, pět a deset kilometrů. Ještě před nimi se pod startovní bránu postavily čtyři stovky dětí při Rákosníčkově běhu na 500 a 1000 metrů, které si potvrdily, že s ČEZ RunTour je radost běžet.

Neodradilo je ani husté sněžení, které se od rána snášelo na jihočeské krajské město. Sněhové vločky, historické domy a vůně teplého čaje dodaly závodu téměř vánoční atmosféru. Jen místo vánočních trhů si účastníci užili nabité expo se stánky partnerů, bohatým občerstvením a premiérově také s teplými sprchami.

Velmi rychlé závodní tratě zavedly účastníky prvního letošního závodu ČEZ RunTour na cyklostezku k řece Vltavě, do zeleného parku Dlouhá louka, na Sokolský ostrov i do malebných dlážděných uliček historické části města.

"RunTour je srdcovka“

Po tříkilometrovém závodu si pro zlatou kouli za první místo přišli na stupně vítězů Marek Strnad (09:22) s Veronikou Piklovou (11:08). S pětikilometrovou tratí si nejrychleji poradili Ondřej Kohout (16:33) s Dominikou Kraussovou (18:29). „Dneska se mi běželo skvěle, protože trať je rychlá a rovná. Většinou běhám na dráze, takže to bylo přesně pro mě. Líbilo se mi i prostředí – už je to dávno, co jsem byla v Českých Budějovicích naposledy, tak mě překvapilo, jak je to krásné město. Už se těším na další závody ČEZ RunTour,“ usmívala se vítkovická atletka.

Největším favoritem desetikilometrového závodu byl domácí vytrvalec David Vaš. Hned po startu ale vypálil dopředu teprve sedmnáctiletý talent Matěj Placatka, který si velmi rychle vytvořil velký náskok. I když ho pak Vaš pomalu dotahoval, mladý atlet dokázal první místo udržet a zvítězil s náskokem 9 vteřin v čase 32:26.

"Po prvních pěti kilometrech jsem měl krizi, ale říkal jsem si, že to nemůžu vzdát. A teď mám z vítězství obrovskou radost,“ řekl mladý závodník SK Sporting Příbram. „Poprvé jsem tady v Českých Budějovicích běžel RunTour už před deseti lety, kdy mi bylo sedm let. Tenhle seriál je moje srdcovka a vždycky se na něj rád vracím,“ dodal Placatka. Závod žen vyhrála Valerie Soukupová (36:20).

Kilometry, které pomáhají dětským domovům

Z uběhnutých kilometrů dnes neměly radost jen dvě tisícovky účastníků, ale také děti ve vybraných dětských domovech. V rámci aplikace EPP Pomáhej pohybem totiž Skupina ČEZ, generální partner seriálu, vytvořila projekt speciálně pro ČEZ RunTour. „Za body, které účastníci závodu získali v aplikaci díky uběhnutým kilometrům, pošle Nadace ČEZ finanční prostředky dětským domovům v jihočeském kraji. Za tuto velkou pomoc děkujeme nejen našim běžcům, ale také Skupině ČEZ,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Účastníci českobudějovického závodu podpořili také Nadaci Leontinka, která pomáhá nevidomým dětem a na jejíž konto putuje padesát korun z každého startovného.

Chcete se na start dalšího závodu ČEZ RunTour postavit také? Příště se poběží na Brněnské přehradě 7. května. Kompletní termínovku pak najdete na www.run-tour.cz, kde jsou k dispozici také podrobné výsledky českobudějovických závodů.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací:

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu,

e-mail: nikola.gunisova@vmlyr.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-kondice-rodina-běh-charita-RunTour-firmy-VMLY&R

Oblast
Jihočeský (cb)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.