Rohlík pomáhá Ukrajině společně se svými zákazníky

I pátý den od vypuknutí války na Ukrajině Rohlík stále hledá nejvhodnější způsoby, jak být v této době nápomocný a tuto možnost nabídnout i svým zákazníkům. Olin Novák, CEO Rohlik.cz: „Naší nejvyšší prioritou je nyní materiálně i morálně pomoci lidem na Ukrajině i uprchlíkům, kteří míří sem do České republiky. Rozhodnutí Ruska zaútočit na Ukrajinu samozřejmě hluboce odsuzujeme a proto jsme se rozhodli vylistovat z naší nabídky všechny výrobky vyrobené v Rusku. Toto rozhodnutí není namířeno proti všem Rusům, ale jde o naše další vyjádření solidarity s Ukrajinou a obecně i vyjádření míru a svobody, hodnot, které ctíme a ve které věříme.“

Rohlík i nadále pomáhá finančně, materiálně a zaměřuje se i na pomoc svým ukrajinským kolegům a jejich rodinám.

Jak Rohlík pomáhá finančně:

● Od vypuknutí války na Ukrajině do konce února Rohlík daroval 1 % ze svého obratu na pomoc Ukrajincům.

● Na Rohlik.cz zákazníci mají stále možnost zakoupit charitativní voucher ve spolupráci s Donio. Charitativní vouchery jsou ve výši 100 až 3 000 Kč. K dnešnímu dni bylo vybráno již přes 3 000 000 CZK.

Více zde: https://www.rohlik.cz/tema/pomoc-pro-ukrajinu

Výtěžek z obou aktivit bude připsán na účet neziskové organizace Ukrajinská tradice v České republice, z.s. Finance budou využity ve 100% výši na pomoc obyvatelům Ukrajiny.

Jak Rohlík a jeho zákazníci pomáhají materiálně:

● 27. 2. daroval Rohlík organizaci Člověk v tísni okamžitou materiální pomoc ve formě potravin a hygienických potřeb.

● V úterý 1. 3. Rohlík dodal ve spolupráci se svými dodavateli potraviny a hygienické potřeby do vlaku Regiojet mířícího na polsko-ukrajinské hranice. Vlak organizuje Člověk v tísni a nazpět přiveze ukrajinské uprchlíky.

● Od 1. března mohou zákazníci na Rohlik.cz zakoupit pro Ukrajince charitativní balíčky potravin a hygienických potřeb. Zboží pak Rohlík předá organizaci Člověk v tísni a České federaci potravinových bank. Rohlík k celkovému množství navíc přidá ještě 30 % potřebného zboží. Více zde: https://www.rohlik.cz/tema/potravinova-sbirka-pro-ukrajinu

Jak Rohlík pomáhá personálně:

● Rohlík organizuje převoz rodin svých ukrajinských kolegů a ukrajinských zaměstnanců svých dodavatelů z hranic se Slovenskem a Polskem do ČR, zjišťuje jim dostupné ubytovny a rodinám pomáhá najít byty.

● Rohlík otevřel dalších 200 pracovních míst na úřadu práce v Praze a 100 v Brně, aby mohl nabídnout zaměstnání cca 450 zahraničním zájemcům.

● Rohlík spustil krizovou linku psychologické pomoci v ukrajinštině.

● Rohlík zahájil zaměstnaneckou sbírku na podporu svých zaměstnanců z Ukrajiny.

● Rohlík organizuje umístění dětí rodinných příslušníků našich ukrajinských kolegů do dětských skupin.

Kontakt:

Lutfia Volfová, lutfia.volfova@rohlik.cz

Klíčová slova ČR-Ukrajina-internet-trh-sociální-firmy-Rohlik.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.