Průlom v technologii čipů pro dosažení kvality obrazu 8K s umělou inteligencí od společnosti Hisense posiluje globální odvětví výroby zobrazovacích zařízení

Společnost Hisense nedávno oficiálně uvedla na trh svůj první 8K AI percepční procesor (Hi-View HV8107), čímž dále zvýšila svoji konkurenční výhodu v kvalitě obrazu v celosvětovém odvětví zobrazovacích technologií. Jedná se o obrovský průlom ve vývoji a industrializaci technologie 8K v oblasti videa s ultra vysokým rozlišením (UHD) od společnosti Hisense.

Yu Zhitao, viceprezident společnosti Hisense Group a prezident Hisense Visual Technology, veřejně prohlásil, že v roce 2022 nastane zlom v celosvětové konkurenci televizorů: hlavní konkurenční faktory v odvětví se přesunou z ceny a velikosti obrazovky na čipy a kvalitu obrazu.

Čip je základní technologií strategie v oblasti velkých displejů společnosti Hisense

V roce 2005 společnost Hisense úspěšně vyvinula první čip pro zpracování digitálního obrazu s nezávislými právy na ochranu duševního vlastnictví a průmyslovou výrobu. V roce 2022 je nově uvedený procesor společnosti Hisense čipem již 5. generace. Poprvé dosahuje skokového vývoje z rozlišení 4K na 8K a také velkého pokroku v základní technologii algoritmu kvality obrazu s umělou inteligencí.

Čip Hi-View HV8107 má nejen funkci podpory více než 33 milionů pixelů, ale jeho rozdělení na 26.880 zón a výkonná schopnost snímání umělou inteligencí mohou účinně zlepšit rozlišení, kontrast a trojrozměrné vnímání televizního obrazu, což uživatelům umožňuje vychutnat si pohlcující vizuální zážitek. Obzvláště úžasný je také v detailech zachycení trajektorie vysokorychlostního pohybu objektu, zlepšení barvy pleti a redukce šumu.

Čip se už masově vyrábí a bude použit v několika řadách displejů různých dceřiných značek společnosti Hisense, včetně značky Toshiba. Kromě televizorů mohou čip využívat také profesionální monitory s rozlišením 8K. Společnost Hisense údajně významně přispěla k programu výzkumu a vývoje „zimních olympijských her ve vědě a technice". Společnost Hisense spolupracuje s China Media Group na vývoji vlastních profesionálních monitorů s rozlišením 8K, což poskytuje silnou plnou podporu budoucímu rozvoji průmyslu výroby zařízení s rozlišením 8K UHD.

Vítězství v budoucnosti prostřednictvím inovací a technologií. Rok 2022 představuje zlomový bod v pokroku globalizace vývoje displejů. Klíčová technologie kvality obrazu, kterou představuje percepční procesor 8K, se stane důležitým způsobem posílení základní konkurenceschopnosti. Společnost Hisense bude i nadále považovat výzkum a vývoj čipů za nejvyšší prioritu k upevnění svého postavení v rámci celého odvětví.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1749697/1.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1749695/2.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1749574/3.jpg

KONTAKT: Lina Wang, HisenseGlobal@ogilvy.com, +86-187-9688-6395

Klíčová slova Čína-elektronika-firmy-Hisense

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.