Příběh lásky na zámku Loučeň

Příběhem o netradičním manželství knížete Alexandra a kněžny Marie Thurn – Taxis, který trval téměř 60 let, budou návštěvníky na zámku Loučeň provázet až do konce února.

Po návštěvnicky rekordně úspěšném Příběhu vánočního stromečku přichází zámek Loučeň s další tradiční sérií tematických prohlídek, věnovaných romantickému příběhu Alexandra a Marie Thurn – Taxis, tedy knížete a kněžny. Pokud byste čekali obyčejný příběh aristokratického manželství, byli byste na omylu.

„Po Příběhu vánočního stromečku, který na zámku tradičně vyprávíme od listopadu do ledna, jsme přemýšleli, jaké speciální prohlídky pro naše návštěvníky připravit dále. Vzhledem k tomu, že 14. února celý svět slaví svátek zamilovaných, říkali jsme si, kdy jindy odvyprávět láskyplný příběh naší knížecí dvojice, když ne právě v únoru? Příběh Alexandra a Marie jsme našim návštěvníkům poprvé představili již v roce 2020 a díky velkému úspěchu jsme ho zařadili do stálého programu.“ uvádí Ing. Kateřina Šrámková, ředitelka zámku Loučeň.

Příběh této knížecí dvojice, který započal roku 1875 v Benátkách, byl od první chvíle netradiční. Nejednalo se totiž o předem smluvený aristokratický sňatek, ale o skutečnou a čistou lásku. Alexandr s Marií společně procestovali celý svět, přivedli na svět 3 syny a dočkali se 11 vnoučat. A právě postava jednoho z potomků, syna Ericha, provede návštěvníky krásným životním příběhem nejen svých rodičů Alexandra a Marie, ale představí i další zajímavosti a symboly lásky v různých podobách.

Jak již mají loučeňští ve zvyku, prohlídky budou opět zážitkem všemi smysly. Návštěvníci si budou moci užít během prohlídky klavírní vystoupení, uslyší zamilované verše a zámek bude provoněn příjemnými vůněmi.

„Prohlídku zámku v rámci Příběhu lásky doporučuji zakončit večeří při svíčkách v zámeckém hotelu Maxmilian nebo se ubytovat v jednom z našich kouzelných zámeckých apartmánů, které jsou jako stvořené pro romantické pobyty,“ uvádí Vratislav Zákoutský, kastelán zámku Loučeň.

Zámek Loučeň je otevřen denně, ve všední dny od 12:00 do 16:00, o víkendech od 11:00 do 16:00. Vstupné na prohlídku Příběhu je 180 Kč/osoba, v případě zájmu o vstup pouze do parku s labyrinty je jednotné vstupné 90Kč/osoba. Pro velký zájem o prohlídky je návštěvníkům doporučeno zakoupit vstupenky předem online na webu zámku Loučeň.

Více informací včetně podrobného programu a rezervace vstupenek na www.zamekloucen.cz

Zámek Loučeň je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Zámek, postavený na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Fürstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Loučeň a.s. a od 7. 7. 2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s Labyrintáriem, unikátní kolekcí 12 labyrintů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný. http://www.zamekloucen.cz/.

Kontakt:

PR manager - Bc. Vendula Knapová, e-mail: vendula.knapova@zamekloucen.cz

Klíčová slova ČR-památky-Vánoce-Zámek Loučeň

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.