Vánoční rekordy na zámku Loučeň

Zámek Loučeň již tradičně i letos nechá své komnaty návštěvníkům otevřené během celých vánočních svátků, a to včetně Štědrého dne a Nového roku. Návštěvníci tak mohou vyrazit na procházku do bludišť a labyrintů v zámeckém parku či na prohlídku zámku v rámci výstavy Příběh vánočního stromečku. Tento rok si loučeňští na své konto také připsali hned tři nové české rekordy, na které se mohou návštěvníci těšit.

Výstava s názvem Příběh vánočního stromečku, kterou zámek Loučeň pořádá již od 17. listopadu, je každoročně nejvíce navštěvována právě během vánočních prázdnin. Návštěvníci se mohou těšit na celkem 22 různě nazdobených vánočních stromečků, přičemž každý z nich vypráví svůj jedinečný kouzelný příběh. Hlavním tématem letošní výstavy je „Věhlas českého průmyslu první republiky“ a jedním ze 6 stromečků, které loučeňští tematicky připravili, je stromeček Pivovarský. Tento stromeček je návštěvníkům představen v prostorách zámecké jídelny a je mimo jiné také celorepublikovým rekordmanem.

„Když jsem poprvé vešla do Jídelny a viděla tento impozantní strom, bylo mi jasné, že si zaslouží zapsat do Knihy českých rekordů. O to víc mě poté potěšilo, že rekordy nám byly uděleny celkem dva. A to v kategorii největšího živého stromečku v zámeckém interiéru a také jako vánoční strom s největším počtem pivovarských ozdob“, uvádí Ing. Kateřina Šrámková, ředitelka zámku Loučeň.

Výstava Příběh vánočního stromečku potrvá na Loučeni až do 17. ledna, tudíž je přesně ve své polovině a ohlasy návštěvníků jsou zatím velmi pozitivní. „Návštěvníkům rozdáváme na konci prohlídek dotazník, kde mohou vyplnit, jaký stromeček se jim líbil nejvíce. A jako každý rok, i letos bude soutěž o nejkrásnější stromeček napínavá až do poslední chvíle, protože skóre je velmi vyrovnané. U dětí ale zatím nejvíce vede stromeček Santíkový a také série stromečků Tři oříšky pro Popelku, nazdobená podle třech Popelčiných šatů z oblíbené české pohádky,“ uvádí Hana Michalčíková, průvodkyně zámku.

Na zámeckém nádvoří se návštěvníci mohou těšit ještě na dvě zajímavosti. První z nich je největší adventní věnec v Česku, který zdobí zámeckou kašnu. Tento věnec byl na seznam českých rekordů zapsán poprvé již v roce 2011 a letos byl jeho zápis aktualizován díky největším svícím, které dosahují výšky 185 cm. Každý den v 17:00 je také na nádvoří návštěvníkům připravena krásná světelno–hudební show, která se rozehraje na fasádě zámku za doprovodu vánoční koledy Good King Wenceslas a umocní tak vánoční prožitek na maximum.

Zámek Loučeň bude otevřen i během celých vánočních prázdnin od 10:00 do 17:15. Prohlídky Příběh vánočního stromečku budou probíhat denně mezi 11:00 – 16:00, kromě Štědrého dne, kdy poslední prohlídka začne v 15:00 a areál bude uzavřen již v 16:00. Vstupné na prohlídku Příběhu je 180 Kč/osoba, v případě zájmu o vstup pouze do parku s labyrinty je jednotné vstupné 90 Kč/osoba.

Loučeňští si připravili také speciální sérii prohlídek, které se budou konat v sobotu 25.12. a v neděli 26.12., vždy od 17:00. „Jedná se o speciální hrané prohlídky zámku při svíčkách, při kterých naši průvodci hrají scénky ze života knížecí rodiny. Těšit se tak můžete například na výpravu do života prince Alexandra či kněžny Marie,“ uvádí Vratislav Zákoutský, kastelán zámku.

Pro velký zájem o prohlídky je návštěvníkům doporučeno zakoupit vstupenky předem online na webu zámku Loučeň.

Více informací včetně podrobného programu a rezervace vstupenek na Příběh vánočního stromečku na www.zamekloucen.cz

Kontakt:

PR manager - Bc. Vendula Knapová, e-mail: vendula.knapova@zamekloucen.cz

Klíčová slova ČR-zábava-památky-Vánoce-Zámek Loučeň

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.