Rohlik Group pokračuje v evropské automatizaci. Celkové investice v první fázi dosahují 45 milionů EUR

Po svém zářijovém oznámení, že Mnichov bude pro Rohlik Group (dále jen Rohlík) místem první evropské investice do automatizace fulfillment center, přichází skupina s novými kroky, které proces automatizace opět výrazně posunou. Evropský lídr v doručování potravin objednaných online nyní oznamuje další automatizaci pro Hamburk, Vídeň a Prahu, a to v roce 2022. Investice do této fáze automatizace činí 45 milionů EUR.

Automatizovaný vychystávací systém bude brzy fungovat ve všech skladech Rohlíku

"Investice do automatizace jsou klíčovým motorem pro růst a vyšší efektivitu našeho dodavatelského řetězce a zajistí ještě rychlejší dodávky a lepší budoucí služby zákazníkům. Řešení AutoStore bude využíváno na všech čtyřech trzích a bude dodáváno společností Element Logic pro Mnichov a Hamburk a společností Swisslog pro Vídeň a Prahu, včetně systému Shuttle pro Prahu pro účely expedice objednávek. Oba partneři nám poskytují skvělou podporu, řešení a agilní projektový přístup. Pokud je mi známo, žádný jiný hráč v oblasti doručování potravin objednaných po internetu neinvestuje do automatizace skladů na tak široké evropské úrovni,“ říká Aleš Malucha, šéf pro automatizaci Rohlik Group.

Systém AutoStore má zásobníky naskládané vertikálně do mřížky a uložené v krychlové struktuře, přičemž zásobníky vyhledávají robotická vozidla, která jezdí po konstrukci po kolejích. Jsou navíc doplněná účinnými vyzvedávacími pracovními stanicemi. Tento základní automatizační prvek přinese Rohlíku trojnásobné zvýšení produktivity vychystávání objednávek, dále o 60 % více úložného prostoru v distribučních centrech a také zefektivnění procesu doplňování a zásob.

Skladový systém je mobilní vozík, který „kyvadlově převáží“ (tedy přepravuje) položky v paletových regálech. Vozíky cestují do hloubky regálů, aby vyzvedly nebo uložily palety na obou koncích regálové konstrukce. Kyvadlový systém bude plně automatizovat manipulaci s dokončenými nákupy připravených k distribuci.

"Toto rozšíření automatizace je naplánováno na druhou polovinu roku 2022. Rohlíku přináší zcela nové možnosti rozšíření kapacit v krátké době, když to nejvíce potřebujeme. V současné době se připravujeme na rozšíření i do dalších zemí střední a jižní EU,“ dodává Aleš Malucha.

Hlavní projektové klíčové body v Hamburku, Vídni a Praze

Fakta o řešení robotického skladu Rohlíku:

HAMBURG

Součást probíhající expanze v Německu, po Mnichově nyní následuje Hamburk a další se otevřou v letech 2022 – 2023.

- Nový sklad 10 000 m?

- 12 000 skladových jednotek

- AutoStore (ambientní prostor)

Michaela Kawalier, generální ředitel prodeje společnosti Element Logic Germany, komentuje: "Abychom byli vždy o krok napřed a byli schopni zajistit pokračující silný růst a nepřetržitou dobrou zkušenost zákazníků, a to i během růstových vrcholů, neustále debatujeme se skupinou Rohlík o rozšíření řešení AutoStore. Obě společnosti mají podobný způsob myšlení, což je pro úspěšné partnerství a spokojenost zákazníků nutností.“

VÍDEŇ

Expanze automatizace do Rakouska je součástí současného zaměření na růst v nejnovějších zemích Rohlíku.

- Stávající sklad 10 000 m? (po rozšíření)

- 12 000 skladových jednotek

- AutoStore (ambientní a chlazený prostor) se softwarem Swisslog SynQ

- Swisslog QuickMove dopravní technologie

PRAHA

- Nový sklad Chrášťany 14 000 m?

- 18 000 skladových jednotek

- AutoStore (ambientní a chlazený prostor) se softwarem Swisslog SynQ

- Kyvadlová doprava lehkého zboží pro ambientní prostor se softwarem Swisslog SynQ

- Swisslog QuickMove dopravní technologie

- Dokončení projektu je plánováno na polovinu roku 2023

"Jsem hrdý na to, že skupina Rohlík má ohledně tohoto velkého projektu ve společnosti Swisslog důvěru. S naším angažovaným týmem zahrnujícím více než 500 softwarových specialistů a našimi špičkovými zkušenostmi s automatizací logistiky doručování potravin objednaných po internetu z podobných projektů jsme přesvědčeni, že budeme i nadále plnit dlouhodobé požadavky skupiny Rohlík. Těšíme se, že budeme na tomto vztahu budovat i nadále,“ komentuje Jens Schmale, ředitel Region Swisslog EMEA.

Robotické sklady otevírají skupině Rohlík cestu k dalšímu růstu a přinášejí pracovní příležitosti pro nové talenty

Investice do automatizovaných systémů zvyšují efektivitu a dávají prostor pro další růst. Nebude to ale na úkor zaměstnanců, garantuje šéf automatizace skupiny Rohlík Aleš Malucha.

„Vytváříme automatizační tým na úrovni skupiny pro návrh nejefektivnějšího distribučního centra (DC), tak pro vývoj IT systémů. Navíc v jednotlivých zemích budou automatizační týmy pro implementaci a řízení automatizace v jednotlivých DC,“ vysvětluje Aleš Malucha.

Zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr podtrhuje důležitost této investice: „S touto novou investicí ve výši 45 milionů EUR do automatizace fulfillment center, která již probíhá, a stovkami milionů, které budou vynaloženy v příštích několika letech, nyní hledáme Group Head of Automation. Tato osoba stanoví vizi, doplní práci Aleše Maluchy a bude mít obrovský vliv na budování společnosti, která mění celé odvětví.“

Na kariérním webu Rohlíku (career.rohlik.group) již lze najít, že skupina Rohlík nabízí práci v 7 zemích a v 12 týmech.

O Rohlik Group

Rohlik Group, založená v roce 2014 v České republice, je jednou z předních evropských doručovacích služeb potravin objednaných online. Již je aktivní v České republice (Rohlik.cz), Maďarsku (Kifli.hu), Rakousku (Gurkerl.at) a Německu (Knuspr.de). V roce 2022 spustí své služby v Itálii, Rumunsku a Španělsku pod novou značkou Sezamo. Společnosti Rohlíku nasazují špičkovou technologii a logistiku k dodání široké škály kvalitních produktů (více než 17 000) a v některých zemích nabízejí 15minutové dodací lhůty s dodáním již do 90 minut od zadání objednávky. Rohlik Group je technologickou společností, která poskytuje vynikající zákaznickou zkušenost a nejčerstvější potraviny od místních farmářů a řemeslníků. Společnost byla financována částkou 290 mil. eur v letošním roce a je zisková, dynamická a rychle roste. Obrat Rohlíku v roce 2020 přesáhl 300 milionů eur. V současnosti má více než 850 000 zákazníků na čtyřech mezinárodních trzích.

Více informací naleznete na www.rohlik.group

Pro dotazy ohledně kariéry navštivte: career.rohlik.group

V případě dotazů ohledně tisku kontaktujte Elišku Čeřovskou na adrese: eliska.cerovska@rohlik.cz

O společnosti Element Logic

Společnost Element Logic® již více než 35 let pomáhá společnostem všech velikostí a ze všech odvětví přežít na stále dynamičtějších trzích se stále složitějšími požadavky. Společnost je jedním z předních poskytovatelů efektivních intralogistických řešení v Evropě. S 12 pobočkami na kontinentu je Element Logic velmi blízko regionálním trhům a potřebám. Vyvíjí vysoce efektivní intralogistická řešení s návrhem systému přizpůsobeným pro automatizované procesy a spolupracuje se svými zákazníky jako generální dodavatel.

Jádrem řešení je nejmodernější automatizovaný systém ukládání a uvádění do provozu AutoStore®, který maximalizuje energetickou a prostorovou efektivitu. Společnost Element Logic, první oficiální integrátor AutoStore na světě, nainstalovala více než 150 skladů AutoStore a je od roku 2003 lídrem na evropském trhu s řešeními AutoStore.

V případě dotazů ohledně tisku kontaktujte Ann-Katrin Pedersen: marketing@elementlogic.no

O společnosti Swisslog

Společnost Swisslog je přední světový integrátor AutoStore s více než 300 realizovanými projekty. S naším angažovaným týmem více než 2 500 zaměstnanců po celém světě, z nichž 500 pracuje v oblasti softwaru, dodáváme datově řízená a robotická řešení pro automatizaci logistiky spolu se spolehlivými, modulárními koncepty služeb. Ve spolupráci se společnostmi, které přemýšlejí o budoucnosti, jsme odhodláni stanovit nové standardy v automatizaci skladů s potravinami objednanými po internetu, abychom mohli poskytovat produkty a řešení, které se osvědčí i v budoucnosti. Naši zákazníci důvěřují kompetenci našich zapálených zaměstnanců, kteří jsou součástí skupiny KUKA – více než 14 000 lidí pracujících po celém světě.

videa k automatizaci:

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-trh-internet-potraviny-firmy-Rohlik.cz

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.