Soutěž Huawei HMS App Innovation Contest 2021 úspěšně skončila: zaměřeno na život s hladce integrovanou AI

23. října 2021 byla na konferenci HUAWEI DEVELOPER CONFERENCE 2021 (Together) úspěšně zakončena soutěž Huawei HMS App Innovation Contest 2021. V čínském soutěžním regionu vyniklo 20 aplikací, které si odnesly sedm hlavních ocenění. Spolu s dalšími soutěžními regiony si vítězové mezi sebou na cenách rozdělili celkem 1 milion USD.

Soutěž zaujala více než 4 000 týmů z více než 200 zemí a regionů. „Tím, že zcela otevírá ekosystém HMS Core a pomáhá globálním vývojářům v inovacích, společnost Huawei usiluje o vybudování nového globálního inteligentního ekosystému, který zahrnuje všechna zařízení a všechny scénáře. Prostřednictvím různých vývojářských soutěží hodláme proměňovat inovativní nápady ve skutečnost a přispívat tak k budování plně propojeného, inteligentního světa," řekl Čang Pching-an, prezident Huawei Consumer Cloud Service a generální ředitel obchodní jednotky Huawei Cloud.

Seznam oceněných: odhodlané zkoumání života s hladce integrovanou AI

Ze sedmi cen, které se udělovaly v letošním ročníku soutěže v regionu Čína, připadlo ocenění za nejlepší aplikaci aplikacím Baby Panda World, Iflynote, Cartoon, Jnotes a Tide. Titul nejlepší aplikace se sociálním dopadem získaly Meditation Planet, Colorfulclouds a Dnurse, zatímco aplikace PVZ2, Jade Dynasty a Eclipse zvítězily v kategorii nejlepší hry. Aplikace Enjoying FM obdržela cenu za všestrannost a cenu za nejlepší inovaci v rámci HMS Core získaly aplikace Itinerary Assistant a AR Words. V neposlední řadě sklidila aplikace AR Dinosaur World technickou cenu pro ženy, zatímco aplikacím Mira Music Junior, Text Grabber, Dongdong, Memopad a Legends of the Condor Heroes bylo uděleno čestné uznání.

Pětihvězdičkové aplikace v pěti soutěžních regionech: Představujeme špičkové inovace

Aplikace Tide, vítěz ceny za nejlepší aplikaci v soutěžním regionu Čína, je integrována do prostředí HUAWEI HiCar a realizuje tzv. internet vozidel (IoV). Využitím sady zdravotních aplikací HMS Core Health Kit také uživatelům pomáhá lépe spát a žít zdravěji.

V letošní soutěži došlo k zavedení tří nových cen, a to cena za všestrannost, technické ceny pro ženy a ceny za nejlepší inovaci v rámci HMS Core. Enjoying FM, vítěz ceny za všestrannost, spolupracuje s ekosystémem HUAWEI HiCar a přináší uživatelům prémiovou zábavu ve vozidle s podporou bezproblémového přenosu audia mezi zařízeními. Šen Čchiou, vývojářka aplikace AR Dinosaur World, která získala technickou cenu pro ženy, využila svých ženských vlastností k tomu, aby spojila zábavu s vědomostmi a podnítila dětskou představivost a vedla děti k objevování světa. Aplikace Itinerary Assistant a AR Words, které zvítězily v kategorii nejlepší inovace v rámci HMS Core, integrují sady Awareness Kit, Ads Kit, ML Kit a AR Engine k tomu, aby uživatelům přinášely inteligentnější, pohodlnější a inovativnější zážitky.

Také v soutěžních regionech mimo Čínu se objevila řada vynikajících aplikací zaměřených na lidské i společenské otázky. Jednou z těchto aplikací je Plano – Parental Control ze soutěžního regionu Asie a Pacifiku, která pomáhá chránit zrak dětí. K dalším pozoruhodným přihlášeným aplikacím patří Go Zero Waste ze soutěžního regionu Evropa, která se věnuje ochraně přírodních zdrojů a životního prostředí, Blind Assistant ze soutěžního regionu Blízkého východu a Afriky, která uživatelům se zrakovým postižením pomáhá rozpoznávat obrázky a texty, a Mujer Ingeniera ze soutěžního regionu Latinská Amerika, jejímž cílem je inspirovat ženy ke kariéře v technických oborech.

Ke konci září 2021 dosáhl počet vývojářů v ekosystému Huawei 5,1 milionu, přičemž počet aplikací integrovaných s platformou HMS Core překročil 173 000. Díky oficiálnímu uvedení HMS Core 6 se dále otevírají moderní technologie zahrnující celou řadu oborů a zároveň dochází k modernizaci stávajících funkcí a služeb směrem k jednotnější uživatelské zkušenosti u aplikací pro různé platformy a zařízení. Budeme i nadále pořádat a podporovat různé vývojářské soutěže a program Shining Star s cílem podněcovat účast vývojářů z celého světa v ekosystému HMS a pomáhat jim dosahovat inovací směrem k budování inteligentnějšího a praktičtějšího všestranného digitálního života.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1668898/image_1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1668899/image_2.jpg

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1668900/image_3.jpg

KONTAKT: Hanyu Ji, jihanyu@huawei.com

Klíčová slova Čína-elektronika-komunikace-software-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.