Clé De Peau Beauté pracuje po celém světě na tom, aby vzdělávání v oblasti přírodních věd, technologií a matematiky (STEM) bylo zábavné

Změna začíná doma - společnost Clé de Peau Beauté věří, že každý může přispět ke zlepšení přístupu ke kvalitnímu vzdělání, zejména tváří v tvář současným globálním výzvám.

Uplynulý rok a půl přinesl ve světě značné změny a nejistotu, což se obzvláště dotklo dětí školního věku po celém světě, které musely zůstat doma. To mělo dopad na jejich vzdělávání a možnost chodit do školy. Clé de Peau Beauté, celosvětová značka luxusní péče o pleť a make-upu, potvrzuje svůj závazek podporovat vzdělávání tím, že uvádí na trh hru zaměřenou na přírodní vědy, technologie a matematiku (STEM), která má pomoci znovu vzbudit nadšení pro učení u malých dětí. Na základě přesvědčení, že klíčem k zářivější budoucnosti je naplnění potenciálu dívek prostřednictvím vzdělání, zahájila společnost Clé de Peau Beauté v roce 2019 partnerství s UNICEF a spustila filantropickou iniciativu s názvem „Síla zazářit" (The Power of Radiance) jako nástroj k ocenění úsilí jednotlivců, kteří se zasadili o pozitivní změny ve svých komunitách prostřednictvím vzdělávání, rozvoje dovedností a posílení postavení. V letošním roce přenese program „Síla zazářit" od společnosti Clé de Peau Beauté globální vizi značky na místní úroveň s cílem podnítit změny v komunitách po celém světě.

Školy byly během pandemie dočasně uzavřeny ve více než 180 zemích. Podle studie UNICEF, UNESCO a Světové banky by uzavření škol v souvislosti s pandemií a nedostatek kontinuity vzdělávání mohly vést ke ztrátě pracovních příjmů ve výši 10 bilionů dolarů během pracovního života současných studentů (1). Pokud jde o krátkodobější dopady, studenti se potýkají se zvýšenými obavami ze školy, což platí zejména pro mladé dívky. Studie UNICEF ukazuje, že COVID-19 zvyšuje psychosociální stres a problémy s duševním zdravím dívek, což ovlivňuje jejich schopnost se učit (2). V letošním roce se společnost Clé de Peau Beauté inspirovala držitelkou ceny „Síla zazářit" za rok 2021, Aljonou Tkačenko, a jejími výsledky v oblasti podpory vzdělávání v oblasti přírodních věd, technologií a matematiky (STEM). Společnost Clé de Peau Beauté využila praktických zkušeností paní Tkačenko s dětmi a s tím, co je u učení zaujme, a vytvořila vzdělávací nástroj, který je možné používat ve třídě i mimo ni, který má přimět dívky znovu se nadchnout pro předměty v oblasti přírodních věd, technologií a matematiky (STEM).

Aljona Tkačenko je uznávaná jako iniciátorka programu Hour of Code v Kazachstánu, který přinesla ho do své země s cílem inspirovat studenty, zejména dívky, k výuce programování. „Pevně věřím, že když se děti baví nebo mají radost, lépe se učí. Předměty z oblasti přírodních věd, technologií a matematiky (STEM) jsou mnohdy stigmatizovány, takže jsem nadšená, že společnost Clé de Peau Beauté využívá kreativitu a technologie ve snaze pomoci překlenout tuto propast a vzbudit nadšení mezi mladými studenty," řekla Aljona Tkačenko. „Je mi ctí, že jsem se stala letošní držitelkou ocenění „Síla zazářit" a je mi ctí, že moje vlastní zkušenost posloužila jako inspirace pro letošní program."

„Vzhledem k tomu, že kontinuita vzdělávání je v krizi, jsme rádi, že můžeme přenést ducha programu „Síla zazářit" a vytvořit hmatatelnou, smysluplnou změnu tím, že inspirujeme mladé dívky, aby se prostřednictvím hry zabývaly předměty z oblasti STEM. O tom, jakou sílu má výuka předmětů z oblasti STEM zábavnou a poutavou formou, jsme se přesvědčili na základě zkušeností a úspěchů Aljony v její vlastní komunitě. Doufáme, že se nám podaří inspirovat ostatní, aby se k nám připojili a společně se s námi podíleli na vytváření zářivější a rovnoprávnější společnosti," uvedla Yukari Suzuki, ředitelka značky Clé de Peau Beauté.

Na regionálních trzích společnosti Clé de Peau Beauté se budou konat akce, na kterých se pedagogové, rodiče a děti budou moci dozvědět více o významu vzdělávání v oblasti STEM a seznámit se s připravenou hrou. Letošní program „Síly zazářit" se snaží podnítit změny v místních komunitách a inspirovat jednotlivé studenty k seznámení se s předměty z oblasti STEM jazykem, který je jim blízký, a sice hrou.

Grant programu ocenění „Síla zazářit" bude financován z celosvětového prodeje séra Clé de Peau Beauté The Serum.

Další podrobnosti naleznete na adrese: https://www.cledepeau-beaute.com/int/powerofradiance-2021.html .

O společnosti Clé de Peau Beauté

Clé de Peau Beauté, celosvětová luxusní značka společnosti Shiseido Co., Ltd., byla založena v roce 1982 jako dokonalé vyjádření elegance a vědy. Clé de Peau Beauté znamená klíč ke kráse pleti. Filozofií značky je nechat ženy zářit pomocí technologií pro výrobky určené pro líčení a pokročilé péče o pleť z celého světa. Společnost Clé de Peau Beauté, která se vždy řídila vytříbeným estetickým cítěním a inteligencí, vdechla svým výrobkům modernost, kouzlo a dynamiku a stala se lídrem v oboru, který poskytuje zářivost tak pozoruhodnou, že vychází zevnitř. Její výrobky jsou k dispozici ve 22 zemích a regionech po celém světě.

Oficiální webové stránky Clé de Peau Beauté: www.cledepeau-beaute.com

Oficiální profil Clé de Peau Beauté na Instagramu: https://www.instagram.com/cledepeaubeaute/

O Aljoně Tkačenko

Aljona Tkačenko se o předměty z oblasti STEM začala zajímat díky studiu fyziky a matematiky a také díky spolupráci s technologickými společnostmi na počátku své kariéry. Chtěla rozšířit povědomí a přístup ke vzdělání v předmětech z oblasti STEM ve své zemi, a tak spoluzaložila středisko pro výuku programování pro děti Love to Code. Aljona se zasazuje o to, aby každé dítě v Almaty a nakonec v celém Kazachstánu mělo možnost naučit se kódovat, a proto v zemi spustila iniciativu nazvanou Hodina kódu, která má přitáhnout větší pozornost k tématu kódování a matematické informatiky. Od svého prvního spuštění se kazašský program Hodina kódu rozrostl z 60.000 studentů na 350.000 do roku 2019. Program Hodina kódu rychle stal největší iniciativou v oblasti předmětů STEM v Kazachstánu, díky níž se více než 500.000 kazašských dívek seznámilo právě s těmito předměty a více než 200 učitelek bylo proškoleno v oblasti výuky přírodovědných, technických a matematických předmětů. Aljona je také spoluzakladatelkou společnosti Nommi, startupu pro bezpečné připojení provozovaného v Kazachstánu, který poskytuje rychlá data LTE pro vzdálené pracovníky po celém světě. Společnost Nommi se rozšířila a podepsala smlouvy i se společnostmi z žebříčku Fortune 500. Je první zakladatelkou technologické firmy ze střední Asie, která se dostala na seznam Forbes 30 pod 30 v Asii (2019).

[1] https://blogs.worldbank.org/education/how-could-covid-19-hinder-progress-learning-poverty-some-initial-simulations

[2] https://www.unicef.org/eap/media/7146/file/Issue_Brief%3A_Issue_Brief%3A_COVID-19_and_Girls%E2%80%99_Education_in_East_Asia_and_Pacific.pdf

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1634764/image.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1283638/Logo_Logo.jpg

Kontakt pro média: +81 (0)3 6218 5833 CPBGlobalPR@shiseido.com

Klíčová slova Japonsko-vzdělání-kosmetika-trendy-Clé de Peau Beauté

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.