Světelné zdroje získávají nový energetický štítek

Světelné zdroje jako LED žárovky, lampy se zabudovaným LED zdrojem a některé další typy světelných zdrojů mají od 1. září 2021 nový typ energetického štítku. Podobně jako již dříve u praček, sušiček či displejů, i u světelných zdrojů zanikly třídy A+/A ++ a výrobky byly rozřazeny do přehlednější stupnice A až G.

"Spotřebitelé navíc získali přístup i k dalším užitečným informacím o světelných zdrojích, které jsou uváděné na obalech a dostupné v online databázi EPREL," říká René Neděla z Ministerstva průmyslu a obchodu.

Mezi informace uváděné v databázi patří například barevný tón, stmívatelnost, průměrná životnost nebo podání barev a míry poblikávání.

Od stejného data navíc na evropský trh nesmějí dále vstupovat kompaktní zářivky a některé halogenové žárovky. Energetické štítky pro lustry, lampy a jiná svítidla bez vlastního světelného zdroje byly zrušeny již před dvěma roky.

Bližší informace o novém energetickém štítkování: www.label2020.cz

ikona Celá tisková zpráva

Kontakt pro média:

Lucie Jandová

Luc.jandova@gmail.com

Klíčová slova ČR-energie-ekologie-SEVEn

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.