Srdíčkové dny byly slavnostně zahájeny a jsou v plném proudu

Heidi Janků Monika Absolonová Jan Bendig Kateřina Brožová Leona Machálková Manželé Trávníčkovi Petra Černocká

V pondělí 20. září na náměstí Míru v Praze 2 zahájila obecně prospěšná společnost Život dětem další ročník veřejné sbírky Srdíčkové dny ve prospěch rodin s vážně nemocnými dětmi. Už tradičně přišli nemocné děti podpořit oblíbení zpěváci, např. Monika Absolonová, Leona Machálková, Marian Vojtko, Petra Černocká, Kateřina Brožová, Bohuš Matuš, Hanka Křížková, Heidi Janků, Hynek Tomm a mnoho dalších.

Ani tentokrát nechyběly preventivní zdravotní programy - lékaři z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady kontrolovali návštěvníkům mateřská znaménka a pihy, odborníci z PROMEDICA PRAHA GROUP měřili hladinu cukru v krvi a odhalili mnoho těch, kterým hrozí problémy s nebezpečnou cukrovkou a měli by se začít léčit, a specialisté z ORTOPTIKY dr. Očka zkontrolovali dětem oči.

Toto krásné odpoledne rozeběhlo veřejnou sbírku podzimní Srdíčkové dny, která se do konce týdne koná na území celé naší republiky. Tváří Srdíčkových dnů je malý Míša, který trpí vzácným genetickým onemocněním – spinální svalovou atrofií prvního stupně, tedy tou nejtěžší formou.

Pokud se někomu nepodařilo zastihnout dobrovolníky na ulicích při prodeji sbírkových předmětů, může se do pomoci nemocným dětem připojit ještě v rámci online Srdíčkových dnů na www.srdickovedny.cz, může také poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777. Podpořit Míšu a další nemocné děti může také libovolným příspěvkem na účet 83297339/0800, VS 1234.

Život dětem děkuje všem laskavým lidem, kterým nejsou osudy vážně nemocných dětí lhostejné, za pomoc a podporu.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková – ředitelka Život dětem o.p.s.

tel.: 603216461

e-mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

Klíčová slova ČR-zábava-sociální-zdraví-charita-Život dětem

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.