Společnosti CATL a BASF podepsaly rámcovou dohodu o urychlení dosažení globálních cílů uhlíkové neutrality

Spolupráce je zaměřena na katodové aktivní materiály a recyklaci baterií Partnerství podporuje závazek obou společností k celosvětové uhlíkové neutralitě a lokalizační strategii společnosti CATL v Evropě

Společnosti Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) a BASF SE (BASF) oznámily strategické partnerství v oblasti řešení materiálů baterií, včetně katodových aktivních materiálů (CAM), a recyklaci. Spolupráce je zaměřena na rozvoj udržitelného hodnotového řetězce a podporu lokalizace společnosti CATL v Evropě a přispívá k dosažení globálních cílů obou společností v oblasti uhlíkové neutrality.

Společnost CATL je celosvětovým lídrem v oblasti inovativních energetických technologií. Je odhodlána poskytovat špičková řešení a služby pro nové projekty v oblasti energetiky po celém světě. Společnost CATL zahájila projekt výstavby své první evropské továrny v Německu, která má za cíl lokalizovat výrobu lithium-iontových baterií pro evropský trh. Tím se snaží urychlit rozvoj místního dodavatelského řetězce pro evropské zákazníky a spotřebitele.

Jako největší dodavatel chemikálií pro automobilový průmysl si společnost BASF vybudovala silnou pozici na trhu katodových aktivních materiálů, včetně oblasti výzkumu a vývoje, a vytvořila široké portfolio katodových aktivních materiálů se středním až vysokým obsahem niklu, manganu a kobaltu. Společnost BASF v Evropě zavádí výrobu katodových aktivních materiálů s nejmenší uhlíkovou stopou v oboru díky pokročilé technologii zpracování, zajištěnému místnímu dodavatelskému řetězci surovin, příznivému energetickému mixu pro výrobu a efektivní logistice.

Prostřednictvím partnerství se společností BASF se CATL snaží zlepšit své evropské servisní kapacity vytvořením místní sítě pro recyklaci baterií a bezpečného dodavatelského řetězce surovin v regionu.

Strategické partnerství se společností CATL umožňuje společnosti BASF úzce spolupracovat s předním světovým výrobcem baterií v oblasti katodových aktivních materiálů a recyklace baterií. Tato spolupráce prohloubí odborné znalosti společnosti BASF a posílí její pozici na světovém trhu.

„Partnerství se společností BASF je dalším důležitým krokem na naší cestě k lokalizaci v Evropě," řekl Čou Ťia, prezident společnosti CATL. „Díky inovativní technologii baterií společnosti CATL a hlubokým odborným znalostem společnosti BASF v oblasti materiálů dále posílíme naše schopnosti podporovat naše zákazníky po celém světě a urychlit globální snahu o uhlíkovou neutralitu."

„Transformace směrem k elektromobilitě vyžaduje silná partnerství v celém hodnotovém řetězci," uvedl dr. Markus Kamieth, člen představenstva společnosti BASF. „Spojení silné pozice společnosti BASF jako předního dodavatele katodových aktivních materiálů s odbornými znalostmi společnosti CATL v oblasti lithium-iontových baterií urychlí inovace a vytvoření udržitelného hodnotového řetězce v oblasti baterií na celém světě."

O společnosti CATL

Společnost Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) je světovým lídrem v oblasti inovací nových energetických technologií, která se zavázala poskytovat špičková řešení a služby pro nové energetické aplikace po celém světě. V červnu 2018 vstoupila společnost na burzu cenných papírů v Šen-čenu pod číslem 300750. Podle společnosti SNE Research se v roce 2020 objem využití baterií pro elektromobily od společnosti CATL dosáhl první místo na světě již čtyři roky po sobě. Společnost CATL se rovněž těší velkému uznání globálních partnerů z řad výrobců OEM. K dosažení cíle nahradit fosilní paliva ve stacionárních a mobilních energetických systémech vysoce účinnými systémy elektrické energie, které tvoří pokročilé baterie a obnovitelné energie, a podpořit integrované inovace tržních aplikací s elektrifikací a inteligencí, společnost CATL neustále inovuje ve čtyřech dimenzích, včetně chemického systému baterií, systému struktury, výrobního systému a obchodních modelů.

Další informace najdete na webových stránkách http://www.catl.com

O společnosti BASF

Ve společnosti BASF vytváříme chemii pro udržitelnou budoucnost. Spojujeme ekonomický úspěch s ochranou životního prostředí a společenskou odpovědností. Více než 110 000 zaměstnanců skupiny BASF přispívá k úspěchu našich zákazníků téměř ve všech odvětvích a skoro všech zemích světa. Naše portfolio je rozděleno do šesti segmentů: chemikálie, materiály, průmyslová řešení, povrchové technologie, výživa a péče a zemědělská řešení. Společnost BASF dosáhla v roce 2020 tržeb ve výši 59 miliard eur. Akcie BASF se obchodují na burze ve Frankfurtu (BAS) a v USA jako americké depozitní certifikáty (BASFY).

Další informace najdete na www.basf.com

O divizi Catalysts společnosti BASF

Divize Catalysts společnosti BASF je předním světovým dodavatelem katalyzátorů pro ochranu životního prostředí a technologické procesy. Skupina nabízí výjimečné odborné znalosti v oblasti vývoje technologií, které chrání vzduch, který dýcháme, vyrábějí paliva, jež pohánějí náš svět, a zajišťují efektivní výrobu široké škály chemikálií, plastů a dalších produktů, včetně pokročilých materiálů pro výrobu baterií. S využitím našich špičkových výzkumných a vývojových platforem, vášně pro inovace a hlubokých znalostí drahých i základních kovů vyvíjí divize Catalysts společnosti BASF jedinečná patentovaná řešení, která vedou naše zákazníky k úspěchu.

Další informace o divizi Catalysts společnosti BASF jsou k dispozici na internetové adrese www.catalysts.basf.com.

KONTAKT: Elaine Huang, Tel: +86-(0)593-890 4012, Email: HuangYiL@catl.com

Klíčová slova Čína-chemie-doprava-ekologie-BASF-CATL

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.