Revoluce ve vysávání: Dyson V15 Detect odhalí díky laseru i skryté nečistoty!

Společnost Dyson představuje revoluční novinku v oblasti vysávání, díky které budou domácnosti čistší než dosud. V září přichází na český trh akumulátorový vysavač Dyson V15 Detect s inovativní laserovou technologií, s jejíž pomocí „neviditelné“ nečistoty o velikosti pouhých 10 mikronů nejen vizuálně odhalí a nasvítí, ale také na ně akusticky upozorní a podle jejich množství upraví sací výkon, aby byla energie z baterie využita co nejefektivněji.

Čím je Dyson V15 Detect revoluční?

· Laserová detekce prachu odhaluje okem neviditelné prachové částice pomocí přesně nakloněného zeleného paprsku laseru, který je integrovaný do hlavy vysavače Fluffy – vysavači proto neunikne jediné smítko.

· Akustické snímání prachu přináší uživateli jistotu, že provedl opravdu důkladný úklid domácnosti.

· LCD displej zobrazuje velikost a počet částic, což poskytuje vědecký důkaz o hloubkovém čištění v reálném čase.

· K počítání a měření mikroskopických prachových částic dochází pomocí piezoelektrického senzoru, který automaticky zvyšuje sací výkon při různých typech podlah a množství prachu.[1]

· Nový systém rychle vyčistí vlasy z hlavice. Kuželovitá tyč kartáče proti zamotávání vlasů spirálovitě odvíjí nachytané nečistoty přímo do sběrného koše.

Dyson V15 Detect je zbrusu nový model generace bezdrátových akumulátorových vysavačů, který je vybaven akustickým piezoelektrickým senzorem. Ten umožňuje přesnou detekci prachu od velikosti pouhých 10 mikronů. Přístroj byl vyvinut týmem 370 inženýrů po celém světě a k jeho dalším přednostem patří motor Dyson Hyperdymium, který generuje až 125 tisíc otáček za minutu a vytváří sací výkon až 230 air wattů[2], což je o úctyhodných 24 % více než u jeho předchůdce. Nejvýkonnější hloubkové čištění zajišťuje pětistupňová filtrace. Zachytí 99,99 % prachových částic až do velikosti 0,3 mikronu[3].

Laserová technologie odhalí skrytý prach

Jak ukázal průzkum, 60 % lidí v uplynulém roce uklízí více, než kdykoliv předtím[4]. "Prací vědců je řešit každodenní problémy lidí a jak se ukázalo, posledních 12 měsíců přineslo spoustu nových výzev, jelikož jsme trávili více času v interiéru," vysvětluje James Dyson, hlavní inženýr a zakladatel společnosti, která nese jeho jméno. "Všichni častěji uklízíme a snažíme se odstranit domácí prach. Zoufale toužíme po klidu a pohodě, které jsou spojeny s vědomím, že naše domovy jsou skutečně čisté. Naše nejnovější vysavače využívají k odhalení skrytého prachu upravenou laserovou technologii[5], která integruje diodový laser do hlavy vysavače. Je umístěn v úhlu 1,5 stupně, 7,3 mm nad zemí, aby vytvořil co nejlepší kontrast mezi prachem a podlahou. Myslíme si však, že detekce nestačí. Proto zároveň dokážeme částice pečlivě 15000krát za sekundu změřit a spočítat pomocí akustického piezoelektrického snímače, který převádí vibrace na elektrické signály a přesně zobrazuje velikost a počet částic na LCD displeji v zadní části vysavače. Dyson V15 Detect je výkonný a inteligentní zároveň, což poskytuje maximální jistotu a vědecký důkaz o hygienické a čistší domácnosti," dodává Dyson.

Nápad, který vedl k vytvoření revoluční technologie, se zrodil v hlavě jednoho z výzkumníků společnosti Dyson. Všiml si, že v určitém úhlu ozáří sluneční paprsky na podlaze prach tak, že jsou vidět i ty nejmenší částice. Společně s týmem jeho kolegů pak začali zkoumat, jak by mohli tento poznatek využít a aplikovat jej i na jemný prach, který v našich domácnostech pouhým okem nevidíme. Experimenty s laserovými světly v laboratoři pak vyústily v nové převratné řešení. Inženýři společnosti Dyson integrovali do hlavy vysavače Slim Fluffy zelenou laserovou diodu, kterou zvolili pro její schopnost poskytovat nejlepší kontrast podlahy a nečistot.

Jak funguje piezo senzor?

Systém pracuje s akustickým piezoelektrickým snímačem integrovaným do vakua. Uhlíková vlákna v hlavě vysavače zachycují mikroskopické částice, které jsou přepočítávány až 15000krát za sekundu. Prach vstupuje do vysavače a naráží na akustický piezoelektrický snímač uvnitř na vstupu do zásobníku, přičemž se drobné vibrace převádějí na elektrické signály. Velikost a množství prachu se zobrazuje na vestavěném LCD displeji[6], takže uživatel vidí, kolik prachu vysavač odstranil, a také různé velikosti částic, což je vědeckým důkazem hloubkového úklidu. Vysavač byl navržen tak, aby automaticky zvýšil sací výkon, když narazí na velké množství prachu. K tomu dochází v automatickém režimu, když piezoelektrický snímač zjistí vysokou koncentraci nečistot, a spustí se reaktivní sací výkon, který se automaticky zvýší. Když se úroveň prachu normalizuje, sací výkon se sníží na předchozí úroveň. Energie z baterie je díky tomu využita efektivně.

Sedmičlánkový akumulátor nejnovější generace dokáže vysavač udržet v konstantním výkonu po dobu až 60 minut. V případě potřeby lze baterii snadno vyměnit stisknutím tlačítka. Stačí dokoupit druhý kus a můžete vysávat až dvě hodiny.

Unikátní technologie proti zamotání vlasů

Dyson V15 Detect představuje také novou technologii proti zamotávání vlasů Hair Screw. Inženýři společnosti Dyson se snažili vyřešit problém, se kterým se lidé při vysávání často potýkají: Jak nejlépe odstranit vlasy z kartáčové tyče? Vyvinuli proto nový kuželovitý kartáčový šroub, který vlasy spirálovitě odstraňuje a rovnou umisťuje do sběrného koše. Tím se zabrání namotávání vlasů na kartáčovou tyč. Systém byl testován na různých typech vlasů, ale také chlupech domácích zvířat.

Vznikla díky tomu nová čisticí hlava Dyson V15 Detect High Torque s vysokým točivým momentem, která zabraňuje zamotávání. Má 56 polykarbonátových zubů, které vypadají jako hřeben. Tyto malé zoubky zabraňují zamotávání vlasů kolem štětin při čištění. Automaticky odstraňují vlasy z kartáčové lišty, takže je nemusíte odstraňovat vy.

Mezi promyšlené příslušenství modelu Dyson V15 Detect patří také štěrbinová hubice s LED přisvícením, s níž budete mít vždy přehled o nečistotách i v temných koutech a úzkých prostorách, kde je nedostatek světla.

Díky pětistupňové filtraci vyfukuje Dyson V15 Detect čistší vzduch

Dyson V15 Detect je vybaven pětistupňovými pokročilými filtračními technologiemi Dyson. V první řadě je to cyklona v hlavní komoře na nečistoty, následovaná nerezovým filtrem se 77 349 drobnými otvory. Zde se zachytí vše větší než 250 mikronů. Vzduch následně míří do menších cyklon, kde na nečistoty působí síla až 100 000 g, díky níž je už separován jemný prach. Elektrostatický předmotorový filtr v sobě zachycuje další malé částice, přičemž výstupní filtr na úplném konci vzduchové cesty nepropustí zmíněných 99,99 % částic od velikosti 0,3 mikronu[7]. Kvalitní utěsnění veškeré nečistoty uzamkne uvnitř přístroje, proto se nedostávají zpět do našich domovů. Vysavač díky tomu vyfukuje čistší vzduch.

Kontakt pro média:

Vlaďka Svobodová

GUIDELINE DIGI & PR s.r.o.

Ohradní 1440/2a, 140 00 Praha 4 – Michle

vladka.svobodova@guideline.cz

O společnosti Dyson

· Společnost Dyson začínala nedaleko městečka Bath ve Velké Británii a od svého založení se neustále rozrůstá. Byla založena v roce 1993, dnes je Dyson globální technologickou společností s výzkumem, vývojem a testováním ve Velké Británii, Malajsii, Singapuru a na Filipínách. Společnost Dyson má 10 551 patentů a přihlášených patentů po celém světě.

· Společnost Dyson přímo zaměstnává více než 14 000 lidí po celém světě, včetně 6 000 inženýrů a vědců. Na základě své celosvětové sítě výzkumu a vývoje realizuje společnost Dyson ambiciózní plány, jejichž cílem je vyvíjet nové technologie s globálními týmy zaměřenými na polovodičové akumulátorové články, vysokorychlostní elektrické motory, technologie strojového učení a investice do umělé inteligence. Vlastní robotický tým společnosti Dyson je jedním z největších ve Velké Británii. Vedle rostoucích interních aktivit se Dyson Robotics Lab na Imperial College London pokračuje ve svém dlouhodobém výzkumném programu.

[1] Technologie dynamického snímače zatížení platí pouze v režimu Auto s nasazenou čisticí hlavou s vysokým točivým momentem.

[2] Sání testováno podle normy EN IEC62885-4 CL5.8 a Cl5.9, při naplnění koše, v režimu Boost.

[3] Filtrace testována podle normy ASTM F3150, testováno v režimu Boost nezávislou třetí stranou, laboratořemi SGS-IBR v USA v roce 2020.

[4] Podle studie Dyson Global Dust Study 2021. 10 754 respondentů v 10 zemích: USA, Austrálie, Japonsko, Čína, Jižní Korea, Francie, Velká Británie, Německo, Španělsko a Itálie. Studie v terénu byla provedená mezi 23. říjnem a 11. listopadem 2020. Data byla vážena na „globální“ úrovni, aby byla reprezentativní pro různé velikosti populace.

[5] Laser byl navržen pro tvrdé podlahy. Účinnost laseru ovlivňují okolní světelné podmínky, typ nečistot a povrch. Laser je pouze na hlavici Fluffy Cleaner pro použití na tvrdých podlahách.

[6] Množství a velikost prachu zobrazené na displeji se mění v závislosti na způsobu použití. Zobrazené příklady se mohou vyskytovat v rámci jednoho nebo více zobrazených velikostních rozsahů.

[7] Filtrace testována podle normy ASTM F3150, testováno v režimu Boost nezávislou třetí stranou SGS-IBR Laboratories US v roce 2020.

Klíčová slova ČR-stroje-elektronika-služby-GUIDELINE DIGI & PR-Dyson-firmy

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.