Rodinný běžecký závod ČEZ RunTour rozběhal Liberec!

V sobotu 11. září proběhl v Liberci rodinný běžecký závod ČEZ RunTour. Zázemí v Lidových sadech vedle ZOO a krásná trasa skrze Jizerské lesy přilákala více než 1 000 závodníků – od těch nejmenších až po veterány.

Po roční pauze se tak do Liberce vrátil tradiční a oblíbený běžecký závod ČEZ RunTour. Ten je známý svoji skvělou atmosférou a radostí z běhu, kterou přináší všem začátečníkům, hobíkům a rodinám s dětmi. V Lidových sadech odstartoval další závod jubilejního 10. ročníku tohoto slavného běžeckého seriálu a běžci si mohli znovu zaběhnout trasy dlouhé 3, 5 a 10 KM. Nechyběly ani dětské závody s Rákosníčkem na 500 a 1000 metrů.

Celý závodní den se konal od 9:00, kdy odstartovaly dětské běhy až do 15:00, kdy proběhlo vyhlášení vítězů dospělých závodů. A na stupních vítězů nechyběl ani tradiční vítěz závodu ČEZ RUN 10 KM – ambasador RunTour a liberecký rodák, Vítek Pavlišta.

Běžecký seriál ČEZ RunTour ovšem není jen o běhání. Je i o cestování a o poznávání krásných míst po celé České republice. Společně s oficiálním partnerem Czech Tourism a webové stránce www.kudyznudy.cz si tak běžci mohou najít nejlepší tipy na výlety v okolí daného města, kde se závod ČEZ RunTour koná. V Liberci tak mohou navštívit například Ještěd, iQLANDII nebo zoologickou zahradu, vedle které se závod samotný koná.

Závody ČEZ RunTour mají i charitativní rozměr. 50 Kč z každého startovného putuje na konto Nadace Leontinka, která pomáhá zrakově postiženým mladým lidem a dětem. Navíc díky generálnímu partnerovi Skupině ČEZ a jejich aplikaci EPP Pomáhej Pohybem, je ke každému závodu vypsaný projekt, na nějž mohou běžci používáním EPPky vyběhávat body a pomoci vybrat stanovený finanční příspěvek.

„S naší aplikací EPP Pomáhej pohybem není závodění jen o tom být v cíli první. Jsme rádi, že můžeme sportovcům kromě skvělého sportovního zážitku z náročné trasy Libercem přidat ještě dobrý pocit z pomoci potřebným. Děkujeme desítkám závodníků, kteří se do toho v libereckých kopcích pořádně opřeli a svým pohybem přes aplikaci EPP Pomáhej pohybem podpořili speciální výcvik záchranářských psů ze Záchranné brigády kynologů. Celkem jste vysportovali přes 60 tisíc korun. Do naší výzvy pomáhat pohybem se může zapojit úplně každý. Nejen na závodech, ale kdykoliv máte chuť se hýbat,“ vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Pokud byste chtěli zažít skvělou atmosféru ČEZ RunTour, máte možnost v sobotu 25. září, kdy se závody přesouvají do Karlových Varů. Tam na běžce čeká trasa skrze samotnou lázeňskou kolonádu a krásná kovová medaile v cíli!

Startovní listina se rychle plní, proto neváhejte a registrujte se na www.run-tour.cz. Přijeďte se na vlastní kůži přesvědčit, že s ČEZ RunTour je radost běžet!

Info o ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny s ohledem na kratší tratě – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím seriálu se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací:

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, m: 720 364 182; email: nikola.gunisova@vmlyr.com

Více o projektu EPP Pomáhej pohybem: www.pomahejpohybem.cz

Klíčová slova ČR-kondice-běh-RunTour

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.