Tyco a Cisco předvedli transoceánský DWDM systém

Společnosti Tyco Submarine Systems Ltd. (TSSL) a Cisco Systems v pondělí oznámily první předvedení dopravy paketu IP prostřednictvím neregenerujícího transoceánského systému DWDM. To bylo provedeno bez potřeby tradičního vybavení TDM a bylo uskutečněno v nových laboratořích TSSL v Eatontown v New Jersey. Úspěšný přenos WDM s hustotou IP byl proveden spojením směrového spojovacího pole Cisco 12000 Gigabit Switch Routers s interfaceovými kartami pracujícími rychlostí STM-16c přímo se zkušebním polem DWDM o délce 7500 kilometrů s použitím pouze optických zesilovačů.

Tato ukázka TSSL a Cisco znamená poslední technickou novinku na poli podmořské síťové komunikace. Proveditelnost přímého IP přenosu prostřednictvím paketového přenosu WDM kolem zeměkoule po transoceánském kabelu je významným mezníkem v telekomunikacích a signalizuje pokračující vývoj směrem k sítím pro přenos hlasu a dat na základě IP. Přímé spojení spojovacích polí IP při minimální rychlosti přenosu dat 2,56 Gbit/s umožňuje významné zlepšení poměru nákladů k výkonům pro ty, kteří poskytují služby s využitím nových světových transoceánských sítí. Zatímco tradiční přístupy používaly zprostředkující systém SDH, který omezoval maximální IP rychlost přenosu dat na 155 Mbit/s, tento nový přístup dovoluje IP spojovacím polím využít plnou kapacitu poskytovanou podmořským systémem DWDM a odstraňuje ze sítě IP nutnost přídavných nákladů a složitost infrastruktury TDM.

"Tato úspěšná demonstrace transoceánské dopravy IP/DWDM dále podporuje rozsáhlou použitelnost optických mezisíťových řešení pro nové světové architektury sítí," uvedl viceprezident a generální ředitel Optical Internetworking Business Unit, jednotky v rámci společnosti Cisco Systems, Graeme Fraser. "Stejně přesvědčivý výkon a ekonomické výhody, které byly prokázány v pozemských páteřních sítích IP, mohou nyní být používány v transoceánském prostoru. Dnes jsem dokázali, že je možné vytvořit globální IP síť, ve které celý systém pracuje s rychlostí přenosu 2,5 Gbit/s." To potvrzuje i viceprezident a výkonný ředitel pro technologie Peter Runge, který dodává, že "tato demonstrace má významné důsledky a vytváří příležitosti pro pokračující rozvoj globálních telekomunikačních sítí založených na síle internetu."

Informace o společnosti Tyco Submarine Systems Ltd.

Tyco Submarine Systems Ltd. je plně vlastněnou dcerou společnosti Tyco International Ltd a je nezávislým dodavatelem systémů a služeb pro podmořskou komunikaci. TSSL vlastní a provozuje flotilu kabelových lodí světové třídy na instalaci a údržbu podmořských komunikačních síťových systémů a TSSL Labs poskytuje technicky vyspělé technologie na bázi optických vláken. Zcela integrované výrobní schopnosti TSSL prokazují závody na výrobu kabelů, regeneračních zařízení a přenosového vybavení, které jsou umístěny ve státech New Hampshire, New Jersey a ve Virginii. TSSL kombinací těchto schopností úspěšně vybudoval 85 podmořských sítí na bázi optických kabelů, což představuje více než 350 tisíc kilometrů kabelů s optickým vláknem, které spojují více než 100 zemí. Další informace o TSSL najdete na stránce http://www.submarinesystems.com, informace o Tyco International najdete na http://www.tyco.com.

Informace o společnosti Cisco Systems

Cisco Systems (Nasdaq: CSCO) je světovou jedničkou v propojování sítí pro internet. Novinky a informace o Cisco jsou dostupné na stránce http://www.cisco.com.

ots Original Text Service: Tyco Submarine Systems Ltd.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt:

Jim Brennan, Tyco Submarine System, (USA) 973-656-8124, nebo Anca Green, (USA) 408-527-5899, nebo agreen@cisco.com, nebo Randi Feigin, (USA) 408-527-1009, nebo rfeigin@cisco.com, oba ze společnosti Cisco Systems, Inc.

Webová stránka: http//www.cisco.com

webová stránka: http//www.submarinesystems.com

Klíčová slova Tyco Submarine Systems-Cisco Systems

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.