SodaStream uvedl na trh PepsiCo příchutě a cílí na mladší zákazníky

SodaStream s novými příchutěmi Pepsi cílí především na mladé

Izraelská společnost SodaStream nabízí v tuzemsku příchutě a výrobníky na perlivou vodu již 12 let. V roce 2018 se značka spojila s nápojářským gigantem PepsiCo a letos uvedla na trh 6 originálních koncentrovaných příchutí této značky. S jejich pomocí hodlá výrazněji oslovit cílovou skupinu zákazníků ve věku 20 – 30 let.

Od poloviny letošního roku nabízí SodaStream šest originálních příchutí - od klasické Pepsi, 7UP a Mirindy až po jejich varianty bez cukru – Pepsi Max, 7 UP Free a Mirinda Light. Tyto oblíbené drinky, které byly donedávna dostupné jen ve formě tzv. ready-to drink nápojů, si nyní mohou zákazníci připravit přímo v pohodlí domova. Stačí k nim pouze přidat čerstvě naperlenou vodu z výrobníku SodaStream.

Uvedení na trh reflektuje snahu izraelské značky více oslovit cílovou skupinu mladších zákazníků. „Naše výrobníky používá dnes už průměrně každá šestá až sedmá česká domácnost, ale myslíme si, že je v tuzemsku stále ještě prostor pro růst,“ prozrazuje Michal Panis, produkt & brand manažer značky SodaStream v ČR a pokračuje: „S PepsiCo příchutěmi primárně cílíme na zákazníky ve věku dvacet až třicet let, kteří tyto příchutě mají rádi. Věříme, že právě mladší zákazníci nám plánovaný růst pomohou zajistit.“

Dalšími benefity, na které SodaStream sází ve své snaze výrazněji oslovit mladší generaci, jsou komfort a udržitelnost. „Tahat se s PET lahvemi z obchodu a následně řešit, co s těmi prázdnými, není právě nejpohodlnější. Navíc, doba se mění a dnes jsme už zas o kus dál. Přemýšlíme více v souvislostech a bereme ohled na věci, které jsme možná před pár lety až tak nevnímali. Takže mnohé nové zákazníky dnes přivádí k nákupu výrobníku právě rozhodnutí chovat se ekologičtěji,“ říká Michal Panis a dodává: „Využíváním našich výrobníků i lahví každý snižuje svou spotřebu jednorázových plastů. Jen za minulý rok naši zákazníci ušetřili více než 50 milionů jednorázových plastových lahví, které bohužel častěji končí na skládkách než v recyklačních zařízeních.“

Uvedení příchutí PepsiCo na trh je podpořeno 360° marketingovou kampaní, která je kvůli pandemické situaci více zaměřena na online nástroje a méně na outdoorové reklamní formáty. Kampaň rovněž zahrnuje originální televizní i rozhlasový spot a ochutnávkové dny ve vybraných řetězcích, které jsou podpořeny in-store prezentací.

Kontakt pro média:

PHOENIX COMMUNICATION

140 00 | Praha 4 | Pod Vilami 785/22

tel.: 222 510 799

Klíčová slova ČR-nápoje-trh-firmy-PepsiCo-Phoenix Communication-SodaStream

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.