Osvědčený recept z Pionýrské kuchařky

Vezměte 50 dětí, 10 instruktorů a vedoucích, doplňte je šikovným zdravotníkem a kuchařem. Další důležitou ingrediencí jsou podsadové stany, les a rybník. Kořeníme dobře připraveným táborovým programem. Pro mlsouny přidáváme noční dobrodružství. A určitě nesmí chybět dobrá nálada. Tak přesně tohle je léty osvědčený recept na skvělý a bezpečný pionýrský tábor. "V letošním roce ho „vaříme“ na více než 400 táborech a letních kempech, kterých se zúčastní přes 16 tisíc táborníků," – uvádí tisková mluvčí Pionýra Anna Mindlová.

A rozhodně to není vše. Díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádají pionýři během prázdnin více než 180 tzv. letních kempů. Jsou připraveny pro školou povinné děti a co je nejdůležitější, jsou pro všechny děti zdarma. Letní kempy mají za úkol připravit děti k návratu do školních lavic, jejich znovuzačlenění do kolektivu i obnovu návyků stabilního denního režimu. Tohle všechno pionýrští vedoucí umí a dělají to velmi dobře. Tak proč s tím nepomoci. Dětem pomůže každý kontakt se svými vrstevníky.

A když jsme u té pomoci. POMOC – je dalším Ideálem Pionýra. Pionýrské klubovny a základny na Jižní Moravě i Lounsku byly naštěstí červnového řádění živlů ušetřeny, ale skauti už takové štěstí neměli. Příspěvky pionýrů do skautské sbírky na obnovu možná nejsou největšími, ale soudíme, že každá pomoc se hodí.

Pomoci není nikdy dost, tak pionýři nabídli rodičům ze zničených obcí více než 90 volných míst na táborech během celých letních prázdnin, všechna nabízená místa jsou samozřejmě zdarma. Zájem ovšem není nijak velký, což má i pochopitelnou příčinu: "Rodina je mnohdy jediná jistota, která lidem zbyla, je tedy přirozené, že chtějí být spolu," – vysvětluje psycholožka Mgr. Magdalena Zemanová.

Jedna ingredience je v letošním pionýrské táborovém guláši navíc: Testování. Nepřehledná situace v době příprav přidělala organizátorům pionýrských táborů nejednu vrásku, ale dalším z pionýrských ideálů je: PŘEKONÁNÍ. Tento ideál většina organizátorů vzala za svůj, a tak ty zrušené můžeme počítat na prstech jedné ruky. Vždyť i to „šťourání“ v nose může být součástí táborového programu. Pionýři si s tím poradí.

Věříme, že letošní letní činnost proběhnou bez větších potíží a obávaný „Kovid“ si vezme pár dní dovolenou.

Věříme, že si děti pobyt na našich táborech a letních kempech užijí a vrátí se domů spokojené. Spokojené děti mají spokojené rodiče.

Věříme, že od září bude možné naskočit do běžné schůzkové činnosti, která v posledním roce nebyla možná.

Věřit je důležité. Držte nám palce.

Kontakt:

Anna Mindlová

Tisková mluvčí

Ústředí Pionýra

e-mail: anicka@pionyr.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-rekreace-koronavirus-zábava-děti-Pionýr

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.