Šlechtická sídla od Orlice ke Kněžně darují svým návštěvníkům slevové karty

Region pod Orlickými horami vyniká množstvím šlechtických sídel. Většina z nich byla po roce 1989 vrácena původním majitelům. Všichni je vlastními silami opravili a otevřeli veřejnosti. Majitelé a správy čtyř půvabných zámků v blízkém sousedství v letošní sezóně svým návštěvníkům k zakoupené vstupence jako dárek věnují návštěvní karty, na které mohou milovníci památek a historie čerpat 10% slevu na vstupném do zámeckých expozic dalších třech spřátelených zámků. Do společného projektu se zapojil Nový zámek v Kostelci nad Orlicí a zámky v Častolovicích, Doudlebách nad Orlicí a Rychnově nad Kněžnou.

Každý z uvedených zámků kromě běžných prohlídek stálých expozic nabízí něco navíc. Třicet kilometrů od Hradce Králové vás na cestě jako první čeká renesanční zámek v Častolovicích s překrásným anglickým parkem s oborou s bílými daňky a jeleny. K rodinnému výletu s dětmi nepochybně láká také zdejší oblíbená MINIZOO (ve stylu petting farm).

Za železničním přejezdem 1,6 km od častolovického zámku Sternbergových se nachází sousední empírový Nový zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí. Ten se stal vyhlášeným kulturním centrem regionu. Ve zdejší Galerii Kinský můžete v letošní sezóně (do 12. září) navštívit výstavu „Výtvarné léto“ Unie výtvarných umělců Hradec Králové, abonentní koncerty klasické hudby i akustický koncert Janka Ledeckého s kapelou. Velkému zájmu se těší prohlídky zámecké expozice s majitelem zámku Františkem Kinským.

Autem jste za deset minut v pět a půl kilometru vzdálených Doudlebách nad Orlicí. Tamní renesanční zámek spravují potomci rodu Bubnových z Litic. Najdete tu Muzeum přírodovědy a venkova i tzv. Babiččin dvoreček s domácími i exotickými zvířaty. Z dalekého okolí se sem lidé sjíždějí i za vyhlášenými farmářskými trhy.

Kolowratský barokní zámek v s průčelím kostela Nejsvětější Trojice (s architektonickou úpravou Jana Blažeje Santiniho-Aichela) v Rychnově nad Kněžnou leží pouhých osm kilometrů od zámku doudlebského. Komplex prošel rozsáhlou rekonstrukcí a po více než osmdesáti letech tu můžete opět vidět prostory, které dosud nebyly přístupné.

Na dobrou kávu, skvělé zákusky, zmrzlinu i domácí kuchyni se můžete zastavit v zámeckých kavárnách. V zámeckých parcích v Častolovicích v Kostelci nad Orlicí mohou vaše děti zatím využít čas k zábavě na přilehlých hřištích.

Všechny čtyři zámky nabízejí bezpočet možností, jak strávit příjemný den, a to všem generacím návštěvníků.

Zámek Častolovice (Sternbergové)

www.zamek-castolovice.cz

mobil: +420 732 832 422

e-mail: info@zamek-castolovice.cz

Nový zámek Kostelec nad Orlicí (Kinští)

www.zamekkostelecno.cz

mobil: +420 734 709 023

e-mail: info@zamekkostelecno.cz

Zámek Doudleby nad Orlicí (Bubnové z Litic)

www.zamek-doudleby.cz

mobil: +420 777 888 083

e-mail: info@zamek-doudleby.cz

Zámek Rychnov nad Kněžnou (Kolowratové)

www.zamekrychnov.cz

mobil: +420 605 267 238 e-mail: pokladna-zamek@kolowrat.com

Zdroj: KINSKÝ Art Media s.r.o.; kontakt: Jana Dioszegi Dipl.um., dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz

Kontaktní osoba projektu: Bc. Ivona Jasníková, manažerka Nového zámku

Telefon: +420 734 709 023

Email: i.jasnikova@seznam.cz

Klíčová slova ČR-památky-šlechta-KINSKÝ Art Media

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.