Desítky dermatologických ambulancí po celé ČR se zapojily do programů kvality péče o pacienty s ekzémem a lupénkou

V únoru letošního roku odstartovala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna programy kvality péče pro pacienty s ekzémem (Q-EKZÉM) a lupénkou (Q-LUPÉNKA), do kterých je aktuálně zapojeno více než osmdesát dermatologických praxí po celé ČR.

Cílem programů a hlavním benefitem pro pacienty je snaha o dosažení maximální možné kompenzace těchto onemocnění a s tím spojené zvýšení kvality života. Oproti běžné klinické praxi je při každé návštěvě zhodnocen stav onemocnění pomocí standardizovaného dotazníku. Pokud při kontrole není dosaženo očekávanému efektu, je další léčba upravena s ohledem na doporučené postupy a dostupné terapeutické možnosti.

Vzhledem k tomu, že dnes prakticky neexistují informace o dostupnosti a kvalitě péče o pacienty s ekzémem a lupénkou, rozhodla se Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (www.cpzp.cz) ve spolupráci se Sdružením ambulantních dermatovenerologů v ČR (www.sadcr.com), Českou akademií dermatovenerologie (www.dermanet.cz) a společností OAKS Consulting s.r.o. (www.oaks.cz) nejprve popsat a vyhodnotit stávající stav a následně zavést změny, které povedou ke zvýšení kvality péče o pacienty s ekzémem. Tento benefit v současné době nabízí svým pojištěncům pouze ČPZP. Programy jsou nyní otevřené všem pojištěncům ČPZP a smluvním partnerům ČPZP v odbornosti dermatologie a lze se do nich přihlásit přes webové stránky www.qeczema.com (pro ekzém) a www.qpsoriasis.com (pro lupénku). Stačí jediné, kliknout na tlačítko „POSKYTOVATEL registrace“ pro poskytovatele nebo „PACIENT registrace“ pro pacienty a vyplnit elektronický formulář, po jehož odeslání obdrží uživatel veškeré další potřebné informace.

Naším cílem je budování fungující sítě poskytovatelů, kteří se stanou v pravém slova smyslu našimi partnery a zajistí pro naše pojištěnce dostupnou a kvalitní zdravotní péči, a kteří budou mít zájem tuto péči kontinuálně zlepšovat. Zdraví je tím největším bohatstvím, které máme a naše pojišťovna je tady pro to, aby pomáhala o něj co nejlépe pečovat.

Neváhejte proto a zapojte se do našich programů kvality péče.

Vaše ČPZP

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje téměř 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má více než sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů. ČPZP komunikuje se svými pojištěnci na pobočkách, nabízí však i moderní formy elektronické komunikace. Klienti mohou sledovat důležité informace o zdraví, data o čerpané zdravotní péči nebo si nechat proplatit preventivní programy také pomocí mobilní aplikace Zdraví v mobilu. Mobilní aplikaci si lze stáhnout zdarma například na www. zdravivmobilu.cz. Možnost využívat výhod aplikace mají majitelé chytrých telefonů už několik let.

Ing. Elenka Mazurová, tisková mluvčí

e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

www.cpzp.cz

Klíčová slova ČR-zdraví-pojišťovny-firmy-ČPZP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.