DIGIX GLOBAL AI CHALLENGE 2021: Ceny pro talentované inovátory v oblasti umělé inteligence ve výši 305.000 USD

Soutěž DIGIX GLOBAL AI CHALLENGE 2021 společně zahájily dne 10. června v Pekingu Asociace umělé inteligence v Ťiang-su (Jiangsu Association of Artificial Intelligence; JSAI), servisní oddělení společnosti Huawei pro spotřebitelský cloud (Huawei Consumer Cloud Service Dept) a výzkumné centrum společnosti Huawei v Nankingu (Huawei Nanjing Research Center). Na slavnostním zahájení přednesl hlavní projev Liou Tung-fang, ředitel oddělení pro otevřené platformy (Open Platform Business), cloudové služby (Cloud Service), skupina Huawei ve spotřebitelském segmentu (Huawei Consumer Business Group). Č'-Chua Čou, profesor Nankingské univerzity a člen asociací pro výpočetní techniku a rozvoj umělé inteligence (ACM/AAAI/IEEE), který promluvil prostřednictvím videokonference, vyzval studentské nadšence pro algoritmy, aby na soutěži předvedli svůj talent.

Od svého debutu v roce 2019 se soutěž DIGIX GLOBAL AI CHALLENGE těší velkému zájmu nadšenců pro algoritmy z řad studentů i odborníků z oboru. Soutěžní návrhy, které zahrnují nejnovější teorie a obchodní postupy v oblasti umělé inteligence, lákají stále větší počet soutěžících. Zájemci, kteří si chtějí vyzkoušet své dovednosti, se mohou přihlásit na webových stránkách HUAWEI Developers.

Další návrhy podněcující představivost

Letošní ročník soutěže DIGIX GLOBAL AI CHALLENGE přichází s náročnějšími návrhy než kdykoli předtím. Pět návrhů, které se zabývají předpovídáním udržení uživatelů v různých obdobích na základě více cílů a zobrazení, hodnocením kvality článků na základě učení s přenosem více modelů, doporučováním videí na základě víceúčelové optimalizace, řazením vyhledávání v multimodálním a vícejazyčném kontextu a identifikací nabídky s využitím modelů učení s několika snímky, se zaměřuje na řešení dlouhodobých výzev v reálném světě.

První návrh, tj. předpovídání udržení uživatelů během různých období na základě více cílů a zobrazení, se soustředí na metody pro zlepšení vícedenního udržení uživatelů prostřednictvím vektorizace řetězce chování na základě informací o uživateli, což je zásadní pro zkoumání modelů strojového učení nové generace a multimodální vektorizace.

Další návrh — hodnocení kvality článků na základě učení s přenosem více modelů — se dostává ke kořenům oblasti posílání dat. Je všeobecně známo, že přesné modely hodnocení kvality článků, jakmile budou k dispozici, budou hnacím motorem technologických inovací a průlomů v oblasti zpracování přirozeného jazyka (NLP) a vývoje algoritmů NLP.

Návrh zabývající se doporučováním videí na základě víceúčelové optimalizace testuje schopnost soutěžících upřednostňovat implicitní zpětnou vazbu od uživatelů, která je pro generování přesných doporučení klíčová.

Přestože se uživatelé setkávají s nesčetnými vyskakovacími okny s doporučeními, mají tendenci sami vyhledávat informace, které skutečně potřebují. Optimalizace uživatelského vyhledávání a řazení výsledků vyhledávání však stále představuje jistou výzvu. Touto problematikou se zabývá návrh týkající se řazení vyhledávání v multimodálním a vícejazyčném kontextu.

Poslední návrh, tj. identifikace nabídky s využitím modelů učení s několika snímky, je koncipován tak, aby zvýšil přesnost rozpoznávání obrazového textu, zkoumal nové technologie v oblasti rozpoznávání obrazového textu a přispěl k pokroku v této oblasti.

Všech pět návrhů je pragmatických a perspektivních a vyžaduje, aby soutěžící vytvářeli algoritmické modely na základě daných souborů dat, řešili skutečné problémy a implementovali nejmodernější technologie umělé inteligence. Jejich cílem je inspirovat inovace v oblasti algoritmů umělé inteligence a vytvořit podmínky pro prosperující podnikatelské prostředí.

Odborný mentoring, posilování talentů v oblasti umělé inteligence

Soutěžící budou mít příležitost vyzpovídat přední osobnosti v oblasti umělé inteligence, jako je Zhi-Hua Zhou, profesor Nankingské univerzity a člen asociací pro výpočetní techniku a rozvoj umělé inteligence (ACM/AAAI/IEEE), Pascal Van Hentenryck, profesor na Georgia Institute of Technology a spolupředseda programu konference o umělé inteligenci (AAAI) 2019, a Giuseppe De Giacomo, profesor na římské univerzitě „La Sapienza" a předseda programu Evropské konference o umělé inteligenci (ECAI) 2020. Porotu bude tvořit 15 odborníků na umělou inteligenci z Číny. Tato porota bude hodnotit práce v jednotlivých fázích soutěže. Tito odborníci poskytnou neocenitelnou zpětnou vazbu a pomohou soutěžícím vytvářet efektivnější algoritmy a uplatnit získané poznatky v praxi.

Ceny ve výši 305 000 USD, financování budoucích průkopníků umělé inteligence

Na výhry v soutěži bylo vyčleněno celkem 305 000 USD, což je podstatně více než v předchozích letech. Za každý z pěti návrhů obdrží absolutní vítěz 30 000 USD, tým na prvním místě 15 000 USD, tým na druhém místě 10 000 USD a tým na čestném místě 2 000 USD.

Po přihlášení do soutěže se mohou soutěžící rozhodnout, zda se zúčastní online soutěže a předloží libovolný počet návrhů. Do elitního finále bude vybráno 6 týmů u každého návrhu, tj. celkem 30 týmů, na základě výsledků automatického bodování a odborného hodnocení. Finalisté se zúčastní speciální online soutěže a přednesou své prezentace.

DIGIX GLOBAL AI CHALLENGE, která je celosvětově uznávanou soutěží v oblasti algoritmů umělé inteligence, nabízí vědcům a talentovaným studentům zabývajícím se vývojem algoritmů jedinečnou příležitost prozkoumávat futuristické technologie a řešit problémy, které brání inovacím v digitální éře. I nadále bude poskytovat platformu pro talentované studenty, kteří se zabývají vývojem algoritmů, aby mohli naplno ukázat své dovednosti a účastnit se technologických a odborných výměn. Zároveň bude pomáhat profesionálům v oblasti algoritmů umělé inteligence přemýšlet jinak a dívat se na věci jinýma očima.

Můžete začít kliknutím na tento odkaz: https://developer.huawei.com/consumer/en/activity/digixActivity/digixdetail/201621219634131423

KONTAKT: Jinyu Yang, yangjinyu4@huawei.com

Klíčová slova Čína-elektronika-komunikace-počítače-firmy-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.