Den otců aneb táta jako z pohádky

Zámek Loučeň již pojedenácté připravuje program pro všechny táty, taťuldy, tatínky a otce, kteří se svými ratolestmi vyrazí v neděli 20. června za společným zážitkem. Všichni muži, kteří se rozhodnou vyrazit se svými dětmi na Den otců za společným zážitkem na zámek Loučeň, dostanou vstup zdarma.

Tradice oslavy Dne otců je živá především v Americe. Slaví se ale také ve Skandinávii, státech Pyrenejského poloostrova nebo třeba v Bulharsku. Česku se tato tradice dlouho vyhýbala, ale jen do chvíle, než se našlo několik nadšenců a průkopníků, mezi něž patří i zámek Loučeň. "Svátek matek je propagován již tradičně. Nám bylo trochu líto tatínků, protože oslavě jejich svátku není věnována taková pozornost, přestože dobrý táta začíná být vzácností. Osobně se domnívám, že vyzdvihovat význam obou rodičů v rodině je velice důležité," uvádí Kateřina Šrámková, ředitelka zámeckého areálu.

Na vše dohlédne Jeho jasnost princ Erich Thurn-Taxis.

Princ Erich byl sám zasloužilým a velice starostlivým otcem. Spolu se svojí manželkou kněžnou Gabrielou vychovali 9 dětí. Připravoval pro ně různé zážitky a zábavu. Jako mladík do českých zemí přivedl hru zvanou fotbal a na Loučeni založil první fotbalové mužstvo, starší než Sparta či Slávie. Později se zamiloval do rychlých aut, stal se prvním předsedou správní rady firmy Laurin & Klement, dnešní Škodovky a prezidentem dnešního Ústředního automotoklubu České republiky. Když přestal běhat po hřišti a začal jezdit závodními vozy, zblahobytněl (pozor, šlechta netloustne, šlechta blahobytní), ale láska ke sportu mu zůstala.

Na Den otců Erich přikázal připravit v anglickém parku několik stanovišť pro otce i jejich děti. Osobně bude parkem procházet a na vše dohlížet. A tatínkové, kteří splní všechny úkoly, od něj dostanou za odměnu žejdlík piva zdarma.

A jaké soutěže Vás čekají?

- Fotbal – chyť penaltu

- Skákání v pytli

- Lanový park – překonej vodopády suchou nohou

- Kuličky – obehrajete tatínka?

- Hod na cíl

V parku se soutěží, na zámku provází

Nezapomínáme ale ani na zámecké prohlídky. Těch se ujmou Erichovi nejbližší příbuzní - jeho otec kníže Alexandr Thurn Taxis a nejstarší syn princ Ferdinand.

Zámek Loučeň patří k nejnavštěvovanějším památkovým objektům v ČR od roku 2007, kdy byl poprvé otevřen veřejnosti. Součástí areálu je barokní zámek ze 17.století, památkově chráněný anglický park či unikátní labyrintárium s 12 labyrinty. Je oblíbeným cílem jednodenních výletů, ale i delších pobytů díky hotelu a restauraci, které jsou zde k dispozici.

Kontakt:

Bc. Vendula Knapová, PR & marketing manager

vendula.knapova@zamekloucen.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-památky-zábava-Zámek Loučeň

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.