CCTV+: Peng Liyuan vyzývá ke globálnímu úsilí v oblasti prevence a léčby AIDS a tuberkulózy

Peng Liyuan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a ambasadorka dobré vůle Světové zdravotnické organizace (WHO) pro tuberkulózu a HIV/AIDS, v pondělí prostřednictvím videopřenosu vystoupila na úvod zasedání WHO na téma „Společně k zastavení úmrtí na tuberkulózu mezi lidmi s HIV."

Peng Liyuan uvedla, že díky společnému úsilí mezinárodního společenství bylo v oblasti celosvětové prevence a léčby AIDS a tuberkulózy v posledních letech dosaženo pozoruhodných výsledků.

Dále hovořila o tom, že Čína zavedla mechanismus spolupráce mezi institucemi zabývajícími se prevencí a léčbou tuberkulózy a AIDS. I proto se podle ní v Číně podařilo udržet výskyt AIDS na nízké úrovni. Výskyt tuberkulózy zde pak za posledních 20 let klesl o více než 40 % a počet s ní spojených úmrtí o více než 70 %.

Těchto úspěchů bylo podle jejího názoru dosaženo především díky pozornosti čínské vlády, úsilí zdravotnického personálu a přispění dobrovolníků.

První dáma se s účastníky podělila o několik dojemných příběhů, kterých byla během tohoto procesu svědkem.

Závažná přenosná onemocnění jsou podle ní výzvou pro celý svět a je společným přáním nás všech hrozbu AIDS a tuberkulózy zažehnat.

Dodala, že probíhající pandemie COVID-19 způsobila v boji proti těmto nemocem další problémy a vyzvala státy, aby chránily životy svých občanu a společně spolupracovali na dalším postupu.

Také apelovala na lidi ze všech zemí a společenských vrstev, aby spojili své síly a posílili prevenci a léčbu AIDS a tuberkulózy a usilovali o vytvoření globálního společenství pro ochranu lidského zdraví.

Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=N7EingDo1rk

Video: https://www.youtube.com/watch?v=N7EingDo1rk

KONTAKT: LI Yini, tel.: +86 13401176434

Klíčová slova Čína-zdraví-CCTV+

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.