CGTN: Peng Liyuan vyzývá ke globálnímu úsilí v oblasti prevence a léčby AIDS a tuberkulózy

Peng Liyuan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, vyzvala lidi ze všech společenských vrstev a zemí, aby spojili své síly a podnikli kroky k posílení prevence a léčby AIDS a tuberkulózy (TBC) s cílem udělat svět lepším místem a vybudovat globální společenství pro ochranu lidského zdraví.

Peng Liyan, která je zároveň ambasadorkou dobré vůle Světové zdravotnické organizace (WHO) pro tuberkulózu a HIV/AIDS, to v pondělí uvedla prostřednictvím videopřenosu na zahajovacím ceremoniálu zvláštní akce v rámci zasedání OSN na vysoké úrovni věnovaného AIDS.

Cílem akce bylo poskytnout členským státům WHO platformu, na níž by mohly znovu upevnit svůj závazek zabránit úmrtím na tuberkulózu u pacientů s AIDS, a projednat, jakým způsobem zintenzivní reakci na tuberkulózu spojenou s HIV v kontextu COVID-19.

První dáma uvedla, že celosvětový boj proti AIDS a tuberkulóze dosáhl v posledních letech pozoruhodných výsledků díky společnému úsilí mezinárodního společenství.

Čína podle ní postupně zavedla mechanismus spolupráce mezi institucemi zabývajícími se prevencí a kontrolou AIDS a TBC. V zemi se podařilo udržet výskyt AIDS na nízké úrovni. Za posledních 20 let zde také klesl výskyt tuberkulózy o více než 40 % a úmrtnost o více než 70 %.

Těchto úspěchů bylo podle jejího názoru dosaženo díky pozornosti čínské vlády, úsilí zdravotnického personálu a přispění dobrovolníků.

Peng Liyan se také podělila o několik dojemných příběhů a vyjádřila úctu lidem a dobrovolníkům z celého světa, kteří přispěli k prevenci a léčbě těchto nemocí.

„Závažná přenosná onemocnění jsou výzvou pro celý svět a je společným přáním nás všech hrozbu AIDS a tuberkulózy zažehnat," uvedla.

Dodala, že probíhající pandemie COVID-19 přinesla další problémy při potlačování těchto nemocí, a vyzvala státy, aby chránily životy svých občanů a společně spolupracovaly na dalším postupu.

https://news.cgtn.com/news/2021-06-07/Peng-Liyuan-calls-for-global-efforts-in-AIDS-TB-prevention-treatment-10UhJDOcrWE/index.html

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Z3wyeOVnrGY

KONTAKT: Jiang Simin, +86-188-2655-3286, cgnt@cgtn.com

Klíčová slova Čína-zdraví-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.