Společnost Huawei dosáhla nejpřísnějších světových standardů pro skladování energie certifikovaných společností TÜV Rheinland

Inteligentní řetězový systém pro ukládání energie (ESS) pro domácnosti LUNA2000 od společnosti Huawei získal na veletrhu SNEC 2021 certifikáty 2PfG 2511 a VDE-AR-E 2510-50 od německého poskytovatele testovacích a certifikačních služeb TÜV Rheinland. Slavnostního předávání cen se zúčastnili Li Weichun, ředitel společnosti TÜV Rheinland pro obchodní segment výkonové elektroniky a generální ředitel pro solární a komerční produkty ve Velké Číně a Zhou Tao, viceprezident společnosti Huawei Smart PV.

Německo je důležitým evropským trhem pro ukládání energie a je světovým lídrem v oblasti aplikací pro ukládání energie, kontroly kvality a výzkumu a vývoje. Norma 2PfG 2511 pro skladování energie, kterou vypracovala a vydala společnost TÜV Rheinland a norma VDE-AR-E 2510-50 pro systémy skladování energie, kterou vydala organizace VDE, jsou prvními normami, které přinášejí komplexní hodnocení systémů skladování energie. Tyto normy zahrnují většinu bezpečnostních rizik spojených se systémy skladování energie a stanovují přísné technické požadavky a zkušební podmínky, pokud jde o elektrickou bezpečnost, bezpečnost baterií, elektromagnetickou kompatibilitu, funkční bezpečnost, řízení energie, bezpečnost přepravy a dopad na životní prostředí. Díky těmto normám se tak na trh dostanou pouze bezpečné a vysoce kvalitní systémy skladování energie.

Řada LUNA2000 (LUNA2000-15-S0, LUNA2000-10-S0, LUNA2000-5-S0), navržená jako modulární systém, se zaměřuje na funkční bezpečnost elektrických, bateriových, výkonových, BMS, EMS a tepelných řídicích komponent. Díky tomu je celá řada přizpůsobitelná široké škále uživatelů a trhů. Produktová řada LUNA2000 od společnosti Huawei splňuje nejen požadavky německého trhu a dalších trhů EU, ale lze ji uvést i na další trhy ve světě.

„Huawei je přední společností v oblasti chytré fotovoltaiky a skladování energie. Její výrobky získaly certifikaci 2Pfg 2511 a VDE-AR-E 2510-50 pro systémy skladování energie a uspěly i před nejpřísnějšími certifikačními normami na světě. To znamená, že společnost Huawei nyní oficiálně překonala nejnáročnější překážku pro vstup na trh skladování energie na světě," uvedl Li Weichun, ředitel společnosti TÜV Rheinland pro obchodní segment výkonové elektroniky a generální ředitel pro solární a komerční produkty ve Velké Číně, během slavnostního předání certifikátu na veletrhu SNEC.

„Německo má velmi vysoký standard, pokud jde o aplikaci a komerční využití technologií skladování energie, a jeho standardy jsou mnohem přísnější než v jiných regionech. Vzhledem k tomu, že společnost Huawei získala tuto certifikaci, která jí umožňuje přístup na německý trh, můžeme nyní naši globální expanzi na trhu ještě dále urychlit. Jedná se zároveň o další milník v našem partnerství," uvedl ve svém projevu Zhou Tao, viceprezident společnosti Huawei Smart PV.

V budoucnu bude společnost Huawei pokračovat ve spolupráci s TÜV Rheinland s cílem propojit pokročilé mezinárodní zkušenosti s čínským trhem a dále prohloubit spolupráci na klíčových trzích skladování energie, mezi které patří Evropa, Čína a Japonsko.

O společnosti Huawei

Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a chytrých zařízení. V současnosti v ní našlo uplatnění více než 194.000 zaměstnanců, působí ve více než 170 zemích a regionech a poskytuje služby více než třem miliardám lidí na celém světě. Naší vizí a posláním je přinést digitální technologie každému člověku, domácnosti a organizaci a vytvořit tak plně propojený a inteligentní svět. Za tímto účelem budeme podporovat všudypřítomné připojení a rovný přístup k sítím, přinášet cloudová řešení a umělou inteligenci do všech čtyř koutů světa s cílem poskytnout špičkový výpočetní výkon tam, kde jej potřebujete, a tehdy, kdy jej potřebujete, vytvářet digitální platformy, které pomohou všem odvětvím a organizacím stát se flexibilnějšími, efektivnějšími a dynamičtějšími, či nově definovat uživatelskou zkušenost pomocí umělé inteligence a přizpůsobit ji lidem ve všech aspektech jejich života, ať už jsou doma, v kanceláři nebo na cestách. Další informace naleznete na webu společnosti Huawei na adrese www.huawei.com.

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1526221/image_5003324_37675024.jpg

KONTAKT: Connie Wang, wangjing402@huawei.com

Klíčová slova Čína-Německo-energie-ekologie-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.