První čtvrtletí 2021: Společnost Zepp Health se stala čtvrtým největším dodavatelem chytrých hodinek pro dospělé na celém světě

S globálním meziročním růstem o 68,8 % se společnost Zepp Health stala lídrem na trhu v Brazílii, Rusku a Španělsku.

Společnost Zepp Health (NYSE: ZEPP), která vlastní značky Zepp a Amazfit, se podle dat společnosti International Data Corporation (IDC) o celosvětovém trhu s nositelnou elektronikou v prvním čtvrtletí roku 2021 umístila na čtvrtém místě žebříčku největších světových dodavatelů chytrých hodinek pro dospělé [1]. Společnost Zepp Health prodala v prvním čtvrtletí více než 1,65 milionu chytrých hodinek Zepp a Amazfit, což představuje meziroční nárůst celosvětových prodejů o 68,8 %. To je nejvyšší nárůst mezi všemi předními značkami chytrých hodinek pro dospělé.

Navzdory přetrvávajícím obtížným podmínkám na trhu, které ovlivnily odvětví spotřební elektroniky po celém světě, zůstaly tržby společnosti Zepp Health stále na vysoké úrovni. Společnost Zepp Health se stala největším dodavatelem chytrých hodinek pro dospělé v Brazílii (40,9 %), Rusku (28,9 %) a Španělsku (23,5 %). Na 2. místě se umístila v Itálii, na 3. místě v Polsku a na 4. místě v Německu, Indii, Indonésii a Thajsku. Kromě toho se také umístila na 6. místě na trzích v Mexiku, USA, Francii a Velké Británii.

Poptávka byla především po zavedené populární řadě Amazfit Fashion and Lifestyle, nabízející chytré hodinky Amazfit GTR 2 a GTS 2, a řadě Outdoor Sports s hodinkami Amazfit T-Rex.

Značka Amazfit rovněž rozšířila své portfolio sponzorováním dobrodružných outdoorových sportů. Při příležitosti uvedení hodinek Amazfit T-Rex Pro na trh v březnu 2021 sponzorovala tři náročné soutěže ztělesňující ducha těchto hodinek, který se skrývá pod heslem: „Prozkoumejte svůj instinkt." Začátkem tohoto roku rovněž oznámila partnerství se společností Spartan, přední světovou značkou v odvětví vytrvalostních sportů a wellness. Produkty Amazfit se tak během letošní sezóny budou objevovat na vybraných akcích Spartan po celém světě. Značka Amazfit také sponzorovala ESOK Rally v tureckém Eskişehiru a ruský závod Zavidovo SUP Challenge – jednu z pěti nejvýznamnějších soutěží v paddleboardingu na světě.

[1] Podle dat společnosti International Data Corporation (IDC):Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker

O společnosti Amazfit

Společnost Amazfit byla založena v září 2015 a svým zákazníkům nabízí několik řad chytrých hodinek a náramků pro každodenní i outdoorové sportovní využití a další chytrá zařízení pro sport a zdraví, včetně bezdrátových sportovních sluchátek, chytrých běžeckých pásů, chytrých vah umožňujících analýzu těla a dalšího sportovního vybavení. S kompletní řadou produktů, které nabízejí vynikající uživatelský zážitek, společnost Amazfit maximalizuje svou schopnost uspokojit potřeby různých skupin zákazníků.

Díky vynikajícímu designu a řemeslnému zpracování získaly chytré hodinky Amazfit řadu ocenění, například německou cenu iF Industrial Design Award a Red Dot Design Award.

V současné době jsou produkty Amazfit dostupné na trzích ve více než 90 zemích a regionech, včetně Spojených států, Německa a Japonska. Podle zprávy společnosti IDC byla značka Amazfit v roce 2020 největším dodavatelem chytrých hodinek ve Španělsku a Indonésii. Na 2. místě se umístila v Brazílii a Itálii, na 3. místě v Rusku, Indii a Thajsku, na 4. místě v Polsku, na 5. místě v Německu a její produkty patřily mezi ty nejprodávanější i v dalších zemích a regionech.

O společnosti Zepp Health (dříve Huami Corporation)

Posláním společnosti Zepp Health je propojit zdraví s technologiemi. Od svého založení v roce 2013 vyvinula platformu vlastních technologií včetně čipů s umělou inteligencí, biometrických senzorů a datových algoritmů, které jsou hnacím motorem rozšiřující se řady chytrých zdravotních produktů pro spotřebitele a analytických služeb pro průmysl. V roce 2019 dodala společnost na trh celkem 36,6 milionu kusů chytrých hodinek a fitness náramků, některé pod vlastní značkou Amazfit a některé vyvinuté a vyrobené pro značku Xiaomi. To představuje 23 % celosvětových dodávek nositelné elektroniky. Společnost sídlí v čínském Hefei a její americká pobočka Zepp USA v kalifornském Cupertinu.

Další informace naleznete na adrese https://ir.zepp.com/investor/pages/company-profile.

Kontakt pro média media.enquiry@zepp.com

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1522866/2.jpg

KONTAKT: Haochen Zhang, zhanghaochen@zepp.com, +86-186-8204-8612

Klíčová slova Čína-elektronika-trh-hodinky-firmy-Amazfit

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.