Společnost Mary Kay Inc. se připojuje k nadaci Ellen MacArthur Foundation a závazku k oběhovému hospodářství

Společnost Mary Kay se zavázala ke snižování své ekologické stopy, podniká kroky ke zlepšení efektivity svých operací a zavádí odpovědné obchodních postupy. (Grafika: Mary Kay Inc.)

Společnost Mary Kay se zavázala ke snižování své ekologické stopy, podniká kroky ke zlepšení efektivity svých operací a zavádí odpovědné obchodních postupy. (Grafika: Mary Kay Inc.)

Společnost Mary Kay Inc., která je předním světovým podporovatelem ochrany životního prostředí a společenské odpovědnosti firem, se v rámci svého závazku stát se udržitelnější společností řídící se filozofii oběhového hospodářství stala členem nadace Ellen MacArthur Foundation. Zařadila se tak mezi další významné organizace a společnosti, jako jsou Ford Motor Company, International Paper, Mattel a The Fashion Institute of Technology.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete přečíst zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210601005094/en/

Společnost Mary Kay se zavázala ke snižování své ekologické stopy, podniká kroky ke zlepšení efektivity svých operací a zavádí odpovědné obchodních postupy. (Grafika: Mary Kay Inc.)

Nadace Ellen MacArthur Foundation je britská charitativní organizace, která rozvíjí a propaguje myšlenku oběhového hospodářství založeného na zásadách eliminace odpadu a znečištění, opětovném používání výrobků a materiálů při výrobě a obnově přírodních zdrojů. Nadace Ellen MacArthur Foundation spolupracuje s podniky, akademickou obcí, vládami a dalšími institucemi, které inspiruje k zavádění systémových řešení po celém světě.

„Již téměř 60 let se společnost Mary Kay snaží obohacovat životy žen, rozvíjet oblast zdraví pleti a pozitivně ovlivňovat životy lidí po celém světě,“ uvedla Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc. „Kosmetický průmysl prochází transformací a společnosti se vyvíjejí, aby splnily rostoucí požadavky na ekologicky uvědomělé, transparentní podnikání a uspokojily poptávku po čistších, eticky vyráběných produktech. My jsme jednou z nich.“

Společnost Mary Kay, která se ještě letos chystá oznámit svou strategii udržitelnosti, doufá, že díky spolupráci s nadací Ellen MacArthur Foundation a dalšími organizacemi bude moci implementovat další úsporné postupy, přičemž se zaměří především na původ a získávání materiálů pro výrobu. Zavázala ke snižování své ekologické stopy, podniká kroky ke zlepšení efektivity svých operací a zavádí odpovědné obchodních postupy.

Globální výrobní závody společnosti Mary Kay v Číně dosáhly v roce 2014 statusu zařízení produkujícího nulové množství odpadu ukládaného na skládkách. Globální výrobní středisko v americkém Texasu získalo tento status již v roce 2011.

„Mary Kay a další noví členové nadace Ellen MacArthur Foundation mají společnou ambici změnit způsob svého podnikání,“ uvedl Joe Murphy, vedoucí sítě členů nadace Ellen MacArthur Foundation. „Těšíme se, až je budeme moci podpořit a umožníme jim spolupracovat s dalšími našimi členskými organizacemi, které se snaží o udržitelnější rozvoj svého podnikání.“

„Přestože v celém kosmetickém průmyslu, i v samotné společnosti Mary Kay, bezpochyby byly realizovány smysluplné iniciativy, stále je třeba vykonat mnoho práce, abychom našli dlouhodobá řešení ekologických a socioekonomických výzev, které máme ještě před sebou,“ dodala Gibbinsová. „Jsme proto rádi, že se můžeme stát součástí nadace Ellen MacArthur Foundation a připojit se k podobně smýšlejícím organizacím v našem úsilí o zajištění udržitelného růstu pro další generace.“

O společnosti Mary Kay

Mary Kay Ashová světu ukázala, že svět byznysu zdaleka nepatří jen mužům, a před 57 lety založila svou vlastní kosmetickou společnost. Měla přitom tři cíle: nabídnou ženám více pracovních příležitostí, vyrábět neodolatelné produkty a udělat svět lepším místem. Její sen se postupem času proměnil v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Společnost Mary Kay investuje do vědy, která za krásou stojí, a vyrábí špičkové přípravky pro péči o pleť, kosmetiku, doplňky stravy či parfémy. Snaží se také posilovat postavení žen a jejich rodin prostřednictvím partnerství s organizacemi z celého světa, zaměřuje se na podporu výzkumu rakoviny, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a motivuje dětí, aby šly za svými sny. Původní vize Mary Kay Ashové stále září.

Originální verzi najdete na stránkách businesswire.com https://www.businesswire.com/news/home/20210601005094/en/

Kontakty

Společnost Mary Kay Inc. Oddělení pro styk s veřejností

Marykay.com/newsroom

(+1) 972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Společnost Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-kosmetika-společnost-ekologie-Mary Kay

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.