Skupina Shanghai Electric Wind Power Group vstupuje na burzu SSE STAR a dává nový impuls světovému odvětví větrné energie

V budově šanghajské burzy cenných papírů se 19. května 2021 konal slavnostní ceremoniál u příležitosti primární veřejné nabídky akcií (IPO) společnosti Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (dále jen "Shanghai Electric Wind Power Group") (688660), dceřiné společnosti Shanghai Electric Group Co. Ltd. (dále jen "Shanghai Electric" nebo „společnost") (601727.SS a 02727.HK), na burze cenných papírů v Šanghaji (Shanghai Stock Exchange Science and Technology Innovation Board). Uvedení na burzu zahájilo významnou éru v historii společnosti a slouží jako nový odrazový můstek, který firmě pomůže urychlit celosvětový přechod k ekonomice poháněné ekologičtější a udržitelnější větrnou energií.

Skupina Shanghai Electric Wind Power Group podala žádost o vstup na šanghajskou burzu v červnu 2020. Po téměř ročních přípravách byla společnost krátce po on-line prezentaci úspěšně uvedena na burzu SSE Sci-Tech Innovation Board.

„Příjmy ze vstupu na burzu pomohou skupině Shanghai Electric Wind Power Group vyvíjet nové produkty a technologie, budovat nové základny, urychlit digitální transformaci a zvýšit celkové kapacity v oblasti testování produktů. Podpoří náš plán na maximum využívat konkurenčních výhod naší společnosti a nabídnou nám nové možnosti růstu na základě investic do nových chytrých služeb a výroby. Kromě toho poslouží také k optimalizaci kapitálové struktury společnosti a zvýší její odolnost vůči rizikům," uvedl Ťin Siao-lung, předseda představenstva společnosti Shanghai Electric Wind Power Group.

Oznámení o veřejném úpisu akcií společnosti Shanghai Electric Wind Power Group přichází na pozadí čínského závazku dosáhnout vrcholu emisí oxidu uhličitého před rokem 2030 a uhlíkové neutrality před rokem 2060. Vstup na burzu pomůže sladit schopnosti a odborné znalosti firmy v oblasti větrné energie se strategií transformace energetiky v Číně za účelem nového formování role větrné energie v odvětví obnovitelných energetických zdrojů.

Společnost Shanghai Electric Wind Power Group, která je lídrem v čínském průmyslu větrných turbín na moři, je jednou z největších světových společností v oblasti větrné energie a její činnost zahrnuje navrhování, výrobu, provoz a údržbu větrných turbín, investice do výstavby a provozu větrných farem. Skupina Shanghai Electric Wind Power Group vyvinula technologický plán, který je založený na licencování produktů, strategické spolupráci a nezávislém výzkumu a vývoji. Společnost si vypracovala strategický plán na podporu rozvoje větrné energie, který je spojen se silnou digitální kapacitou umožňující budoucí rozvoj odvětví.

V březnu 2021 zařadila agentura Bloomberg New Energy Finance (BNEF) společnost Shanghai Electric mezi deset největších světových výrobců větrných turbín. Podle údajů BNEF se celková kapacita nově instalovaných turbín společnosti Shanghai Electric v loňském roce zvýšila o 5,07 GW, což jí pomohlo dostat se do první desítky v globálním žebříčku trhu s větrnou energií. Společnost Shanghai Electric je po firmě Siemense Games největší čínskou firmou v oblasti mořských větrných elektráren s instalovaným výkonem 1,26 GW (v roce 2020).

„Shanghai Electric bude při pohledu do budoucna využívat nové příležitosti, které nabízí globální revoluce v energetice. Tím, že se budeme věnovat rozvoji zelené energie, budeme pohánět rozvoj inteligentní energetiky a vytvoříme „bezuhlíkový" průmyslový ekosystém pro odvětví obnovitelné energie," řekl Ťin Siao-lung.

Související odkaz: www.shanghai-electric.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1520900/1.jpg Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, shenjin@shanghai-electric.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-firmy-Shanghai Electric

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.