Gebrüder Weiss zahájil rozšíření centrály v Jenči

Gebrüder Weiss zahájil rozšíření svojí centrály v Jenči

Gebrüder Weiss zahájil rozšíření svojí centrály v Jenči

Gebrüder Weiss zahájil stavební práce v souladu se svými plány na rozšíření překládkového skladu svojí centrály v Jenči. „Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč se z původních 18.000 m2 rozroste o 3700 m2, celková plocha bude mít tedy nově rozlohu 21.700 m2. V rámci rozšíření skladů vybudujeme mimo jiné 24 nových překládkových ramp. Součástí projektu je také výstavba dobíjecích stanic pro vozidla poháněná elektřinou,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Přípravy pro výstavbu nové překládkové haly v Jenči začaly již v březnu, nyní se naplno rozběhla první fáze vlastní stavby. Ta má být dokončena v září tohoto roku. „V souladu s našimi rozvojovými plány jsme zahájili navyšování kapacity prvního z našich páteřních terminálů v České republice. Rozšiřování poboček a investice v řádu několika milionů eur chápeme jako jeden z ukazatelů naší příznivé pozice na českém trhu, kterou chceme i nadále posilovat a upevňovat,“ uvádí Jan Kodada

Výstavba v Jenči přinese Gebrüder Weiss zhruba 3700 m2 nové skladové plochy. „Nová část haly bude sloužit primárně překládce, nově vytvořené kapacity zároveň uvolní další prostor pro rozšíření logistické části našeho provozu. V rámci stavby zvýšíme celkový počet překládkových ramp o 24. Polovina z nich bude uzpůsobena pro snadnější nakládku malých vozidel, tedy zejména B2C zásilek. To nám umožní zvýšit rychlost odbavení, ale i počet zásilek segmentu B2C, který nadále narůstá. Moderní technologie potom pomohou s dalším zvýšením kvality a efektivity našich služeb,“ vysvětluje Jan Kodada.

Jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss je udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí. Aktivita společnosti na poli využívání a testování reálného využití alternativních technologií se projevila i v projektu rozšíření areálu v Jenči. „Společně s novou halou budujeme také dobíjecí stanice pro elektromobily. Gebrüder Weiss si stanovil vlastní globální strategii uhlíkové neutrality do roku 2030. A právě rozvoj využití alternativních pohonů a jejich podpora odpovídá tomuto plánu. Střechy našich hal, tedy i té současně vznikající, jsou konstruovány s ohledem na pozdější výstavbu solárních elektráren. Střešní plochy proto budeme moci v budoucnu využít pro realizaci tohoto ekologicky příznivého energetického řešení,“ uzavírá Jan Kodada.

O společnosti:

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.

Klíčová slova ČR-Rakousko-doprava-trh-stavby-firmy-Gebrüder Weiss

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.