Společnost SANY vstupuje do nové éry čistých paliv s novými stavebními stroji poháněnými vodíkovými palivovými články

Čchang-ša (Čína) 29. března 2021 (PROTEX /PRNewswire) - Každý rok v tento den v rámci Hodiny Země zhasínají miliony lidí po celém světě světla ve svých domovech, veřejných budovách či na ulicích. Od roku 2008 je „hodina bez energie" symbolem vyjádření úcty k planetě a příspěvkem ke snížení spotřeby energie a ochraně životního prostředí. Ve společnosti SANY se snažíme přispívat inovativním přístupem k vývoji našich strojů s ohledem na maximální úsporu energie a ochranu životního prostředí. Ukázkou takových inovací jsou dva nové chytré stavební stroje firmy SANY - sklápěcí nákladní automobil a nákladní domíchávač betonu, které jsou poháněny vodíkovými palivovými články. Nákladní domíchávač betonu je vůbec prvním takovým nákladním automobilem na vodíkový pohon.

Podle inženýra, který se podílel na vývoji tohoto projektu, mají stavební stroje poháněné vodíkovými palivovými články pět důležitých výhod. Jednou z nich je i skutečnost, že způsobují „nulové znečištění" životního prostředí, což je obrovským skokem vpřed pro zelenou budoucnost tohoto průmyslu.

Čína chce dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2060. Tento krok vyžaduje přijetí konkrétních kroků, a to zejména ze strany výrobců automobilů.

Kromě „nulového znečištění" životního prostředí také nové stavební stroje s pohonem na vodíkové palivové články překonávají své tradiční rivaly v těchto čtyřech oblastech:

1. Dlouhá životnost baterií: sada vodíkových válců o objemu 1,680 l zajišťuje dojezd více než 500 km, což je dostatek na to, aby řidiči nemuseli neustále „sledovat tachometr".

2. Vyšší výkon: kroutící moment motoru a převodovka AMT s pohonem na vysoce výkonné vodíkové palivové články nabízí převodový poměr vyšší než 50 %. Díky tomu je vozidlo živější a má vyšší stoupavost.

3. Lepší přizpůsobení se povětrnostním podmínkám: integrovaný systém pro řízení teploty umožňuje automatický ohřev či chlazení motoru podle aktuálního počasí, což zajišťuje optimální výkon vozidla za všech okolností.

4. Vyšší bezpečnost: díky funkcím, jako je ochrana proti přehřátí a přepětí, upozornění na kritické snížení tlaku nebo detekce úniku provozních náplní a díky jedinečnému systému řízení spalování vodíku, jsou tyto vozy velmi bezpečné.

Li Tchan-po, zástupce generálního ředitele divize jeřábových systémů firmy SANY, na slavnostním představení těchto vozidel řekl, že firma SANY vstoupila do nové fáze vývoje svých stavebních strojů, která je charakteristická využíváním zelených zdrojů energie a chytrými technologiemi. Firma SANY se chce do pěti let stát největším čínským dodavatelem stavebních strojů na vodíkový pohon a jedničkou ve výrobě elektromobilů.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1474732/1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1474733/2.jpg

KONTAKT: Di Wu, +86-18890074901

Klíčová slova Čína-stroje-energie-ekologie-SANY

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.