Společnost XCMG zahájila úzkou partnerskou spolupráci se skupinou Tsingshan Group za účelem vybudování nového výzkumného a výrobního centra pro nová energetická vozidla (NEV)

Společnost XCMG (burzovní index 000425.SZ), přední výrobce stavebních strojů, spojuje síly se skupinou Tsingshan Holding Group, která je největším světovým výrobcem korozivzdorné oceli. Společně se firmy zaměří na nové energie a chtějí investovat 5,5 miliardy čínských jüanů (852,85 milionů dolarů) do vybudování průmyslové základny pro novou energii XCMG Tsingshan New Energy Industrial Base (dále jen "základna") v provincii Sü-čou, která se bude specializovat na vývoj a výrobu technologií, produktů, akumulátorů, řidících systémů elektromotorů a dalších komponent včetně nových energetických vozidel (NEV).

Celková výměra tohoto projektu bude 673 397 metrů čtverečních, přičemž v první fázi bude vybudována polovina základny s celkovou investicí 2,5 miliardy čínských jüanů (387,76 milionů dolarů).

"Základna by podle plánů měla po dokončení ročně utržit 10 miliard čínských jüanů (1,55 miliardy dolarů) a hradit na daních 200 milionů čínských jüanů (31 milionů dolarů). Navíc významnou měrou přispěje k zintenzivnění výzkumu, vývoje, výroby a prodeje nových energetických vozidel (NEV) a souvisejících produktů firmy XCMG a současně nám umožní využít technologické výhody elektrických produktů a služeb," řekl Tung-chaj Luo, zástupce generálního ředitele firmy XCMG a generální ředitel automobilové divize XCMG Automobile Business Unit.

Od roku 2015, kdy byla prvotní základna v Sü-čou uvedena do provozu, tržby firmy XCMG Automotive každoročně rostou o 30 % a v roce 2020 překročily hranici 10 miliard čínských jüanů.

V roce 2020 se firmě XCMG podařilo dosáhnout významného pokroku v realizaci řady svých projektů, jako jsou elektrická stavební kolečka, traktory, nákladní míchačky a také nová energetická vozidla, důlní stroje, popelářské vozy s kapacitou 8 tun, bubnové vozy, 18 tunové kropící a čistící vozy, protiprachové vozy, nakladače nebo přístavní stroje v různých provedeních.

Společnost XCMG Automotive nabízí nejkomplexnější produktovou řadu, má nejsilnější základnu pro výzkum a vývoj a nejlepší řešení pro elektrifikaci a patří mezi tři největší společnosti na čínském trhu v oblasti těžké techniky a nákladních automobilů, které využívají novou energii. V mezinárodním měřítku firma XCMG začala v roce 2018 vyvážet do zahraničí svůj první logistický nákladní vůz E300 z řady nových energetických vozidel (NEV) a o rok později zahájila vývoz elektrických důlních nákladních vozů na vyspělé zahraniční trhy.

"Snažíme se v maximální míře orientovat na klíčové průmyslové obory, kterým v následujících letech chceme nabídnout technologie, nová energetická vozidla (NEV) i jejich hlavní komponenty s cílem vybudovat z naší divize nových energetických vozidel základnu pro strategický růst s obratem v řádu miliard čínských jüanů," dodal pan Luo.

Další informace najdete na webové stránce www.xcmg.com nebo se s firmou XCMG můžete spojit prostřednictvím sociálních sítí Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn a Instagram.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1441127/1.jpg

KONTAKT: Wang Lin, +86-516-87565404, xcmg_media@163.com

Klíčová slova Čína-stavby-stroje-průmysl-energie-firmy-XCMG

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Stavebnictví, bydlení a reality
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.