CGTN: Oslava Svátků jara: Pastva pro oči v předvečer čínského Nového roku

Rok 2021 je podle čínského zvěrokruhu rokem buvola. V čínské kultuře je buvol symbolem vytrvalých pracovitých lidí, inteligentních a spolehlivých. Televize CGTN Digital bude letos vysílat celou slavnost Svátků jara poprvé. Připojte se k nám a dozvíte se o novoročních předsevzetích a plánech obyvatel Číny v Novém roce.

Slavnost Svátky jara, nebo čínsky "Čchun-wan", se slaví v předvečer čínského lunárního Nového roku, kdy se setkávají miliony čínských rodin. Letošní slavnost připadá na 11. února a uskuteční se i přes probíhající pandemii.

Každoroční show, uspořádaná poprvé v roce 1983 čínskou státní televizí CCTV, je nejsledovanějším televizním programem na světě. Několikahodinová okázalá show, která je nedílnou součástí oslav čínského Nového roku, nabízí hudební výstupy, představení a komediální scénky.

CGTN Digital vytvořila přehled, ve kterém uvádí vše, co potřebujete o této grandiózní show vědět.

Objevte zákulisí: Setkejte se s režisérem a umělci

Ve středu, pouhý den před samotnou show, nahlédla televize CGTN Digital do zákulisí, aby odhalila skrytá tajemství letošní slavnosti.

Čchen Lin-čchun, hlavní režisér letošního programu Svátků jara, hovořil o hlavních lákadlech a podobě vizuální slavnosti. Řekl, že se program přizpůsobil pandemii covid-19 a v mnoha směrech využívá nejmodernější technologii.

Jedním z umělců, kteří vystoupí v letošním programu, je zpěvák Roy Wang nebo Wang Jüan, který je členem populární skupiny TFBoys. Řekl, že zazpívá píseň pro děti spojující elektronickou a taneční hudbu a dodal, že hudba propaguje tradiční čínskou kulturu v nových formách.

Čínská herečka Jang Mi vystoupí v programu poprvé. Řekla, že vystoupení v tomto výjimečném představení představuje zvláštní příležitost vyjádřit vděčnost lidem z první linie bojující proti pandemii a popřála všem hodně štěstí v následujícím roce.

Přehled minulých slavností

Tyto slavnosti nejenže v posledních desetiletích určovaly trendy v oblasti zábavy, ale byly rovněž svědkem ekonomického rozvoje Číny. Zde jsou nejzajímavější okamžiky slavností Svátků jara za uplynulých 38 let.

Svátky jara od A do Z: Nezapomenutelné okamžiky v osmdesátých letech

Svátky jara od A do Z: Nezapomenutelné okamžiky v devadesátých letech

Svátky jara od A do Z: Nezapomenutelné okamžiky v prvním desetiletí po roce 2000

Svátky jara od A do Z: Nezapomenutelné okamžiky v druhém desetiletí po roce 2000

Co se letos očekává

Stejně jako u jiných akcí v průběhu pandemie, bude i letošní show zahrnovat mnoho virtuálních představení. Podle tiskové konference se slavnost zaměří na čínské elementy, charakteristiky národa, regionální kultury a různé civilizace světa. V programu bude uvedena celá řada tanečních stylů, jako například čínský klasický tanec, lidové tance etnických menšin a současné tance, které budou pastvou pro oči diváků.

Trailer slavností Svátky jara 2021 láká publikum

Letošní festival Svátky jara bude zahrnovat technologie 5G, 3D a umělou inteligenci

Pátá generální zkouška oslav Svátků jara 2021 zaručí plynulé vysílání

Čtvrtá generální zkouška oslav Svátků jara 2021 garantuje plynulost představení

Druhá generální zkouška oslav Svátků jara 2021 představuje nové technologie

Svátky jara versus Super Bowl

V letošním roce se datum čínských Svátků jara a zápas Super Bowl ve Spojených státech amerických téměř kryjí. Obě tyto akce jsou u obyvatel obou zemí velmi oblíbené a jsou si v mnoha směrech podobné i rozdílné zároveň. Ve spojení s reportéry z Pekingu a Los Angeles, představí televize CGTN průzkum názorů, aby ukázala, co si dva lidé myslí o dvou kulturních symbolech dvou zemí.

Cizinec okouzlený výkony v minulých slavnostech Svátků jara

Jakou roli hraje slavnost Svátky jara, kulturní symbol Číny, v očích cizinců? V tomto videu vybrala televize CGTN šest klasických momentů ze slavností za uplynulých 38 let a přizvala Američana žijícího v Pekingu, aby se na klipy, zachycující populární písně, nádherné tance, bojová umění apod., podíval. Zažil kulturní šok? Podívejte se!

Mobilní hra "Fighting against Monster Virus" ("Boj s virovým monstrem")'

V čínské mytologii vychází oslavy Svátků jara z příběhu o lidech bojujících s příšerou jménem Xi. V roce 2020 byl svět nečekaně zasažen pandemií. Oslavy a shromažďování byly kvůli viru, který se šířil v ulicích a zanechával za sebou strach a paniku, zakázány. Televize CGTN představuje mobilní hru "Fighting against Monster Virus" (Boj s virovým monstrem)," prostřednictvím které se nejenom dozvíte víc o čínské kultuře a Svátcích jara, ale rovněž si uvědomíte význam spojení lidstva v boji s koronavirem.

Otázky a odpovědi pro moderátory televize CGTN

Vytvořili jsme sérii videí, ve kterých zpovídáme šest moderátorů televize CGTN, jako je Liou Sin, Wang Kuan, Tchien Wej, Čung Š', Li Tung-ning a Cou Jün. Moderátoři televize CGTN Liou Sin a Wang Kuan shrnuli, jaký byl pro ně rok 2020 a podělili se s televizí CGTN Digital o svá novoroční předsevzetí.

Živě: Virtuální oslava Svátků jara 2021

Oslavy letošního svátku jsou hodně jiné. Všechny nepostradatelné akce, jako setkání rodinných příslušníků, rodinné večeře a cestování, se v současné době musí zvažovat vzhledem k sociálnímu odstupu v důsledku epidemie covid-19. Ale i virtuální oslava představuje pro nás všechny dobrý způsob, jak popřát všechno nejlepší našim rodinám a přátelům.

V tomto díle diskuzní stránky "The Chat Room," zveme zahraniční hosty žijící v Číně a Číňany, kteří zemi opustili na mnoho let, aby se podělili o své plány oslav Čínského Nového roku 2021. Jaké jsou jejich nejoblíbenější části Svátků jara? Jaké tradice Svátků jara sdílí se svými rodinami? Jak ovlivní pandemie jejich oslavy? Připojte se k CGTN v online oslavě přivítání Roku Buvola a nechte za sebou neobvyklý rok 2020 .

Nalaďte si televizi CGTN, kde získáte další podrobnosti o Svátcích jara, které vítají rok buvola.

Originál článku: zde.

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436994/Image1.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436995/Image2.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436988/Image3.jpg

Video - https://www.youtube.com/watch?v=AxzitMGKRRc

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436998/Image4.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436996/Image5.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436991/Image6.jpg

Video - https://www.youtube.com/watch?v=VOQKZGNh51Y

Video - https://www.youtube.com/watch?v=ZlSTKGMspkY

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436992/Image7.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436989/Image8.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436997/Image9.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1436993/Image10.jpg

KONTAKT PRO MÉDIA: Jiang Simin, e-mail: jiang.simin@cgtn.com, tel.: +86 188-2655-3286,

Klíčová slova Čína-USA-zábava-kultura-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.