CGTN: Čína oslavila příchod nového lunárního roku velkým vítězstvím v boji proti chudobě

Středa byla dnem "Lichun", což znamená první sluneční fáze roku, která je považována za začátek jara. Jedno čínské přísloví říká, že "úspěch celoroční práce závisí na dobrém začátku na jaře."

Čínský prezident Si Ťin-pching, který je současně generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny, navštívil ve středu v předvečer čínského Nového roku okres Čchien-si v jihozápadní čínské provincii Kuej-čou na jihozápadě Číny.

12. únor je dnem začátku čínského nového lunárního roku a u příležitosti oslav Nového roku se po celé zemi koná řada akcí.

Na návsi vesnice Chua-wu na etnickém předměstí Miao, prezident Si Ťin-pching hovořil s vesničany, kteří se účastnili oslav, a pronesl novoroční pozdrav k lidem ze všech etnických skupin po celé zemi.

Modelový příklad jak zmírnit dopady chudoby

Provincie Kuej-čou, která patřila mezi regiony, kde žilo nejvíce chudobou postižených lidí, dokázala od roku 2012 vytáhnout z bahna chudoby více než 9 milionů lidí a v roce 2020 dosáhl místní hrubý domácí produkt (HDP) částky 1,78 bilionu čínských jüanů (276 miliard amerických dolarů).

Prezident Si Ťin-pching ve středu odpoledne navštívil město Pi-ťie v okrese Čhien-si, kde se seznámil s ekologickými opatřeními v povodí hlavního přítoku řeky Wu-ťiang a navštívil také obyvatele místní vesnice Chua-wu.

Tato vesnice je důkazem úspěšného úsilí celé země při zmírňování následku chudoby a v roce 2019 se z ní podařilo chudobu zcela vymýtit.

Město Pi-ťie, které se nachází hluboko v horách provincie Kuej-čou, bývalo jedním z nejchudších čínských měst. Díky ústřední vládě a ostatním státním orgánům se ve městě podařil projekt rekultivace a horské pláně se poprvé zazelenaly. Poté se vesničané, pod vedením odborníků, naučili hospodařit a došlo zde k rozvoji zemědělství, chovu dobytka a turistiky.

Město Pi-ťie tak v boji s chudobou zvítězilo, a to díky projektu, který je výhodný jak pro okolní přírodu, tak pro obyvatele města. Boj s přírodou tak město Pi-ťie vyhrálo, a to jak ku prospěchu přírody, tak i ku prospěchu samotného města a podařilo se mu vyhrabat se z chudoby. President Si Ťin-pching označil úspěšný příběh města Pi-ťie v boji s chudobou za "modelový příklad, jak se Číně daří zmírňovat dopady chudoby."

Důležité vítězství

Uprostřed pandemie COVID-19 se Číně daří plnit stanovené cíle v boji proti chudobě a cíle OSN pro zmírňování následků chudoby splnila 10 let před plánovaným termínem. Díky osmi letům tvrdé práce se Číně daří odstraňovat následky chudoby v zemědělských oblastech a dosud se jí podařilo zmírnit dopady chudoby u téměř 100 milionů lidí.

Čína odstranila chudobu ze všech chudých okresů, které měla na seznamu a podařilo se jí vymýtit absolutní i regionální chudobu. Vymýcení chudoby je pro prezidenta Si Ťin-pchinga velice důležité a opakovaně poznamenal, že v Číně nesmí zůstat "žádná chudá oblast ani žádný chudý člověk."

Původní článek: zde.

Video - https://www.youtube.com/watch?v=_izD48fET7g

Kontakt pro média: Jiang Simin, jiang.simin@cgtn.com, +86 18826553286

Klíčová slova Čína-zábava-styl-sociální-kalendář-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.