Společnost Risen získala od firmy DEG finanční prostředky na realizaci dalšího projektu

Společnost Risen nedávno úspěšně dokončila všechny projekty a splatila související závazky a podařilo se jí zajistit finanční prostředky na financování projektu solární elektrárny v Kambodži s výkonem 73 MWp. Za tímto účelem firma Risen Energy podepsala smlouvu o dlouhodobém financování projektu ve výši 45 milionů dolarů se společnostmi DEG a ICCF (The Interact Climate Change Facility, státní „akciovou společností" vlastněnou francouzskou rozvojovou agenturou AFD - French Development Agency). Na financování projektu se podílí Evropská investiční banka a 11 evropských finančních institucí. Firma Risen Energy je jedinou čínskou firmou v oboru, které se podařilo získat financování jak od firmy DEG, tak od Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD), což je důkazem finanční stability a důvěry, které se firma Risen Energy v mezinárodním měřítku těší. Získané finanční prostředky budou použity na realizaci projektu nezávislé solární farmy v Kambodži.


Jako světová jednička v oblasti dodávek technologií a zařízení pro fotovoltaické a solární elektrárny získala firma Risen Energy projektové financování už při řadě různých příležitostí. Společnost Risen Energy podepsala s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj dohodu o financování kazachstánské solární farmy o celkovém výkonu 50 MW a dalšího fotovoltaického projektu o celkovém výkonu 40 MW. Díky tomu se společnost Risen stala první firmou, která vybudovala elektrárny financované a provozované z nezávislých soukromých zdrojů, a potvrdila tak své schopnosti realizovat velké solární farmy, "financované a provozované z nezávislých zdrojů".


Firma Risen Energy se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a dodávkami solárních buněk a modulů a také výstavbou a provozováním fotovoltaických solárních farem. Firma získala bohaté zkušenosti v mezinárodním měřítku a její produkty splňují ty nejnáročnější mezinárodní normy. V současné době firma provozuje solární farmy v Evropě, Americe i v Austrálii a investuje také v zemích Latinské Ameriky, střední a jihovýchodní Asie.


Úspěšné získání financování pro kambodžský projekt tak pro firmu Risen Energy představuje novou fázi působení na kambodžském trhu a současně se jedná o významný mezní projekt v mezinárodním měřítku.


"Společnost DEG je hrdá na to, že se může aktivně podílet na rozvoji obnovitelných zdrojů energie v Kambodži. Díky úspěšné spolupráci s firmou Risen Group tak vznikne první velká solární elektrárna v zemi. Těšíme se na další projekty v oblasti obnovitelných zdrojů energie, které v tomto regionu budeme moci podpořit, abychom přispěli k urychlení zavádění ekologicky čistých zdrojů energie a pomohli v boji s emisemi uhlíku," řekl viceprezident firmy DEG pro Asii a Evropu Felix Busse, který je zodpovědný za rozvoj infrastruktury a energetiky.


Paní Ťie-ling Čang, ředitelka projektového financování zahraničních projektů ve firmě Risen Energy, k úspěšné spolupráci s firmou DEG poznamenala: "Toto je velký úspěch jak pro firmu Risen, tak pro společnost DEG. Je nám ctí spolupracovat s firmou DEG, která patří mezi globální finanční instituce a má bohaté zkušenosti a skvělou pověst při koordinaci přeshraničních projektů. Tyto zkušenosti nám pomohou zlepšit naše možnosti při financování, návrhu a výstavbě zahraničních projektů. Těšíme se na další spolupráci s firmou DEG při společném boji proti globálnímu oteplování!"


KONTAKT: Tina Feng, +86-57459953077

Klíčová slova Čína-energie-firmy-Risen Energy

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.