OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ: Obrat finalistů loni dosáhl 25 miliard Kč

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ vyzdvihuje, oceňuje a podporuje ryze české firmy, jejichž export činil minimálně 20 % jejich tržeb. Porota vybírala z 213 společností, kdy 129 firem splnilo všechna kritéria soutěže. Tito úspěšní exportéři dohromady zaměstnávají cca 14,5 tisíce lidí a objem jejich exportu činil loni 24,3 miliardy Kč.


OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ je spolu s projekty OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK a OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ součástí Podnikatelské platformy Helas, která od roku 1997 podporuje, propojuje a oceňuje ryze české společnosti. "Díky jednotnému hodnocení napříč všemi projekty naší platformy vznikl prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. To vše propojuje myšlenka zakladatelky BUDUJEME HRDÉ ČESKO, ke které se přidala řada významných institucí a organizací. Zájem firem o účast v tomto projektu překročil naše očekávání. Ve světle situace, ve které se dnes česká ekonomika nachází, by bylo pochopitelné, kdyby vedení těchto společností odsunulo účast na podobných projektech na druhou kolej. To se však nestalo a jsem velmi ráda, že dnes můžeme vyzdvihnout a ocenit firmy, jimž se daří šířit dobré jméno České republiky v zahraničí. Za zmínku určitě stojí i to, že finalisté naší Podnikatelské platformy zaměstnávali cca 30.400 zaměstnanců a jejich firmy měly obrat 36,5 miliardy korun," říká zakladatelka OCE a Podnikatelské platformy Helas Helena Kohoutová.

"Průměrné roční tržby letošních finalistů se pohybují kolem 304 mil. Kč, přičemž nejvíce z nich mí sídlo v Praze, ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Naopak nejméně z nich má sídlo v Libereckém a Karlovarském kraji. Zajímavé je, že nejvíce finalistů působí na trhu více než 26 let, konkrétně až 40 % z nich. Nejmenší část finalistů, kolem 10 %, působí na trhu do 10 let. Z toho je zřejmé, že úspěšnými exportéry jsou spíše tradiční společnosti, které jsou úspěšné dlouhodobě, což může být pozitivním příslibem i v době začínající krize. Věřím, že jejich dlouhodobě stabilní hospodaření jim umožnilo vytvoření finančních rezerv a je i důkazem správného nastavení jejich firemních procesů," sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, a.s.

Firmy si v rámci OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ rozdělily ceny ve třech kategoriích, a to podle velikosti. V kategorii MALÁ SPOLEČNOST se o prvenství utkaly firmy s ročním obratem do 100 milionů Kč, do kategorie STŘEDNÍ SPOLEČNOST spadají ty s obratem mezi 100 až 500 miliony Kč. Společnosti s ročním obratem převyšujícím 500 milionů Kč si ceny rozdělily v kategorii VELKÁ SPOLEČNOST.

Vítězem v kategorii MALÁ SPOLEČNOST se stala Gama Pardubice s.r.o., která se zaměřuje zejména na výrobu, servis a prodej mlýnských strojů, děliček těsta nebo granulátorů. Na druhém místě skončil výrobce strojních dílů KOVO Koudelka s.r.o. Třetí příčka pak patří výrobci magnezia pro sportovní účely, společnosti Chalk, spol. s r.o.

Prvenství v kategorii STŘEDNÍ SPOLEČNOST patří společnosti SEMO a.s., která se specializuje na výrobu a prodej osiv nebo šlechtění nových odrůd. Druhé místo připadlo na strojírenskou firmu KOMFI spol. s r.o., třetí pak skončil výrobce kancelářského sezení LD Seating s.r.o.

V kategorii VELKÁ SPOLEČNOST se na první příčce umístila společnost FENIX Trading, s. r. o., která se věnuje výrobě a prodeji podlahového a stropního vytápění Ecofloor a Ecosun. Druhé místo patří společnosti KASKO spol. s r.o., která svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti vývoje a konstrukce, výroby forem a nástrojů, vstřikování plastů, montáže a kompletace dílů. Cenu za třetí místo si odnáší výrobce veterinárních léčiv Bioveta, a.s.

Jedním z partnerů projektu je také společnost Vodafone. "Důležitým nástrojem, který pomáhá současnou náročnou dobu překonat, je digitalizace. Umožňuje pracovat lidem z domova, využívat cloudové služby nebo nastartovat obchody pomocí nových digitálních kanálů. Vodafone nedávno spustil nejrychlejší gigabitové širokopásmové připojení a přinesl novou síťovou službu SD-WAN. Nejen díky těmto službám můžeme všichni zůstat ve spojení," říká Viktoria Korabelniková, obchodní ředitelka Vodafonu pro oblast internetu věcí v Česku.

"Pandemie Covid-19 rozdělila české exportéry na dvě skupiny. Na společnosti, které nejsou schopny ustát krizi a na společnosti, které naopak mají vysokou poptávku služeb. Ty se ale potýkají s nedostatkem lidského kapitálu. Až čas ukáže, jak byl kdo připravený, finančně silný a měl diversifikované činnosti. Další oblastí, kterou koronakrize výrazně ovlivnila, jsou obchodní jednání, většina se přesunula do virtuálního světa. Jsou ale zahraniční společnosti, které si na osobním kontaktu zakládají a až to situace umožní, já osobně rád vycestuji a potkám se se zákazníky osobně," uzavírá Václav Lorenc, jednatel společnosti Lorenc Logistic, která také patří mezi partnery letošního ročníku.


Projekt podporují:

Zakladatel:Agentura Helas s.r.o.

Odborný garant:CRIF - Czech Credit Bureau, a.s.

Partneři:Advanced Medical Solutions s.r.o, Daquas, Fortinet, Kompass Czech, Lorenc Logistic, s.r.o., NSG Morison, Palatinum, Presentigo, Veracomp Česká republika, Vodafone


Více informací o projektu a videozáznam z vyhlášení vítězů naleznete na oceneniceskychexporteru.cz


MEDAILONKY OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ VÍTĚZOVÉ 1. ROČNÍKU


MALÁ SPOLEČNOST

1.místo

Gama Pardubice s.r.o.

Kontaktní osoba: Miluše Horká, spolumajitelka a jednatelka

Společnost Gama Pardubice s.r.o. byla založena v roce 1994. Původně se zaměřovala na dodávky náhradních dílů pro děličky těsta - multimat a další vybranou pekárenskou technologii, kterou původně vyráběla firma TMS s.p. (Továrny Mlýnských Strojů Pardubice). Postupem času na základě požadavků zákazníků výrobní program výrazně rozšířila. Nejvýznamnějším podnětem k rozšíření sortimentu a služeb byl zánik firmy TMS s.p. Řada zákazníků této firmy se ocitla v nezáviděníhodné situaci. Společnost Gama Pardubice s.r.o. ve snaze pomoci těmto zákazníkům na tuto situaci velmi pružně zareagovala a rozšířila výrobu a dodávky náhradních dílů i pro další obory. Převážnou část odběratelů tvoří pekárny, ZZN (zemědělské zásobování a nákup), ZD (zemědělská družstva), zpracovatelé pilin, slámy, obilních práchů z celé České a Slovenské republiky. Téměř 50 % celkového obratu tvoří export do Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Švédska, Lotyšska, Běloruska, na Ukrajinu a Slovensko.


2. místo

KOVO Koudelka s.r.o.

Kontaktní osoba: Jan Koudelka, jednatel

Společnost KOVO Koudelka byla založena v roce 2007. Od svého vzniku se zabývá výrobou strojních dílů a součástí CNC třískovým obráběním. Vlastní 24 CNC strojů, na kterých se obrábí ve dvousměnném provozu. Firma zaměstnává 34 zaměstnanců. Od roku 2009 začali dodávat své díly na trhy mimo Českou republiku a svůj podíl na exportu postupně zvyšovali až na současných cca 75 %. V současné době dodávají díly, popř. montované sestavy do 7 zemí EU, Švýcarska a Ruska.


3. místo

Chalk, spol. s r.o.

Kontaktní osoba: Ing. Dana Hrabáková, majitel, jednatel, výrobní ředitel

Firma Chalk spol. s r.o., založená v roce 2002, je malá česká rodinná firma. Zabývá se výrobou magnezia pro sportovní účely, které je možné označit chemickým názvoslovím jako zásaditý uhličitan hořečnatý se speciálními fyzikálními vlastnostmi. Jedná se o bílý prášek, kterým si sportovci natírají prsty a dlaně. Využití nachází na umělých stěnách při sportovním lezení, při vzpírání, v posilovnách, pro pool-dance, při gymnastice, střelbě atd.


STŘEDNÍ SPOLEČNOST

1. místo

SEMO a.s.

Kontaktní osoba: Ing. Jan Prášil, předseda představenstva a výkonný ředitel, akcionář

Firma SEMO se sídlem ve Smržicích byla založena v roce 1994. Navázala na dlouholetou tradici místního šlechtění, která je spojena s bývalou Šlechtitelskou stanicí zeleniny. Firma SEMO se dnes zabývá šlechtěním, množením a prodejem osiv zeleniny, květin, léčivých i aromatických rostlin. Šlechtitelský program firmy se především zaměřuje na plodovou zeleninu, saláty, kořenovou zeleninu a zahradní hrášky. Kapitálový vstup do slovenské firmy Zelseed v roce 2017 znamenal i výrazné rozšíření nabídky cukrových kukuřic a rozšíření sortimentu o kvalitní hybridy silážní a zrnové kukuřice.


2. místo

KOMFI spol. s r. o.

Kontaktní osoba: Jana Slováková, obchodní a marketingová ředitelka, jednatelka

Firma Komfi vznikla v Lanškrouně v třípokojovém panelákovém bytě, když si bývalý šéfkonstruktér Tesly pořídil svůj první počítač a začal "kreslit výkresy". Výrobní program zpočátku tvořily převážně balicí stroje elektrosoučástek. V roce 1998 se v Komfi dostali ke konstrukci prvního laminovacího stroje, čímž se nastartovala jejich "polygrafická budoucnost“. Stroje pro polygrafii dnes tvoří asi 70 % celkového objemu výroby.


3.místo

LD Seating s.r.o.

Kontaktní osoba: Jakub Huráb, jednatel

Společnost LD Seating byla založena v roce 1993 s úmyslem vytvořit výrobní společnost se zaměřením na různé druhy sedacího nábytku. S rostoucím obchodem a růstem společnosti se sortiment zaměřil převážně na sezení, a to jak na klasické dřevěné židle pro bydlení, tak pracovní židle pro vybavení kancelářských interiérů. V současné době společnost LD seating zaměstnává více než 130 zaměstnanců, kteří se podílejí na řízení, obchodu, vývoji, výrobě a logistice.


VELKÁ SPOLEČNOST

1.místo

FENIX Trading s.r.o.

Kontaktní osoba: Ing. Cyril Svozil, majitel a jednatel společnosti

Obchodní skupina Fenix vznikla v roce 1990 jako jedna z prvních soukromých společností v České republice.

Zakládajícím členem byla výrobní společnost Fenix s.r.o. Dynamický růst vyžadoval rozšíření struktury společnosti a z důvodu zachování maximální flexibility byla zvolena forma holdingové společnosti, s jednotlivými a nezávislými členy. V současné době je holding tvořen 11 obchodními společnostmi a je jedním z největších evropských výrobců plošných elektrických topných systémů - své produkty vyváží již do více než 70 zemí ležících na 4 světových kontinentech. Společnost Fenix je po celou dobu své existence výhradně českou společností, bez jakékoliv zahraniční účasti, do své struktury však má začleněno již šest společností se sídlem mimo území České republiky.


2. místo

KASKO spol. s r.o.

Kontaktní osoba: Ing. Radek Kadlček - obchodní ředitel (10%)

Česká firma s dlouhou tradicí. Na trhu působí od roku 1992. Svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti vývoje a konstrukce, výroby forem a nástrojů, vstřikování plastů, montáže a kompletace dílů. Svou produkci směřují převážně do automobilového průmyslu. Sledují a inspirují se trendy v oboru. Kladou důraz na inovace, automatizace a kvalitně odvedenou práci. Jejích velkou devizou je flexibilita.


3. místo

Bioveta, a. s.

Kontaktní osoba: Ing. Libor Bittner, CSc., ředitel společnosti a předseda představenstva

Bioveta je českým výrobcem veterinárních, imunobiologických a farmaceutických přípravků. Smyslem její činnosti je poskytovat odborné veterinární i chovatelské veřejnosti široký sortiment vysoce kvalitních veterinárních vakcín a léčiv. V současné době má Bioveta v portfoliu přes 200 výrobků, které jsou prodávány nejen na českém trhu, současně jsou exportovány do více jak 100 zemí celého světa. Mezi hlavní exportní země patří Dánsko, Německo, Polsko, Maďarsko aj. Společnost založila vlastní obchodní zastoupení na Slovensku, Polsku, Ukrajina, Rusku a Rumunsku.


Pro další informace v České republice můžete kontaktovat:

Agentura Helas, s.r.o.

Petra Tůmová, email: petra.tumova@helas.org


Informace pro editory


O PROJEKTU

Projekt OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ, je v současné době v České republice jediným projektem podporujícím malé, středně velké a velké ryze české exportní firmy. Hodnotí se ryze české exportní společnosti, které mají roční obrat 10 milionů korun a výše bez omezení, 20% podíl exportu na tržbách společnosti (vlastní výrobky nebo výrobky jiné české firmy nebo své služby), a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let. Meziroční růstový index exportu není podmínkou. Vítězové soutěže jsou nominováni a vybíráni na základě hodnocení, ratingu a scoringu, které garantuje prestižní mezinárodní společnost CRIF - Czech Credit Bureau. Dále jsou nominováni společností Kompass, která zastupuje platformu pro setkávání exportérů a importérů propojující firmy celého světa. Exportéři se mohou přihlásit s z vlastní iniciativy. Firmy jsou sdružené v Klubu Exportérů, díky kterému vznikla platforma pro majitele českých firem s vynikajícími ekonomickými výsledky jako prostředí pro rozvoj byznysu a spolupráce. To vše propojuje myšlenka BUDUJEME HRDÉ ČESKO. Více informací o projektu najdete na www.oceneniceskychexporteru.cz


ZAKLADATEL - Profil podnikatelské platformy Helas

AGENTURA HELAS

Agentura Helas byla založena v roce 1997 s cílem sdružovat české podnikatelky a podnikatele, vytvářet obchodní příležitosti a rozvíjet vztahy mezi podnikateli a ekonomickými odborníky. Na této myšlence byla založena Podnikatelské platforma Helas. K jejímu naplňování slouží projekty: Helas New Encounters Club, Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, Ocenění Českých Podnikatelek, Ocenění Českých Lídrů a nově Ocenění Českých Exportérů. Cílem všech projektů, které spojuje myšlenka a vize "Budujeme hrdé Česko", je kultivování českého podnikatelského prostředí, podpora a ocenění českých firem s důrazem na etický byznys.

PODNIKATELSKÁ PLATFORMA HELAS

PPH sdružuje české podnikatele, podnikatelky, manažery a majitele firem. Osobnosti, které jsou zajímavé, nezávislé, inovativní, spolehlivé a především, které se jen tak nevzdávají. Firmy, které jsou členy, jsou prověřené odborným garantem a jsou důvěryhodnými klienty i dodavateli. V platformě je každoročně osloveno cca jedenáct tisíc českých firem. Díky tomu vznikla vzácná možnost vytvořit si vlastní - společné mikroklima, kde se dobré české firmy mohou vzájemně podržet. Spolupracovat spolu, vědět, kdo je kdo, na koho je možné se spolehnout, hledat nové zdroje, nepřestat věřit. Chránit svou svobodu a postupovat kupředu, díky důvěryhodným doporučením a vztahům a zapojeným odborníkům a profesionálům. Podnikatelská platforma vytváří síť spolehlivých kontaktů a přátelských vztahů.

www.oceneniceskychpodnikatelek.cz I http://www.hnec.cz I http://www.oceneniceskychlidru.cz I www.oceneniceskychexporteru.cz I www.helas-ladies-club.cz


ODBORNÝ GARANT - CRIF - Czech Credit Bureau

Společnost CRIF - Czech Credit Bureau, a. s je součástí celosvětové skupiny CRIF, která byla založena v roce 1988 a od té doby prošla velmi dynamickým rozvojem. Dnes již působí na 4 kontinentech ve 35 zemích světa, kdy přes 5 000 zaměstnanců vytváří služby pro více než 55 000 společností a 310 000 spotřebitelů.

CRIF poskytuje v České republice a Slovenské republice svým klientům aplikaci Cribis, která obsahuje informace o více než 10 milionech podnikatelských subjektů a fyzických osobách z ČR a SR čerpající z více než 85 informačních zdrojů. Volitelným modulem aplikace Cribis je mezinárodní služba SkyMinder umožňující prověřování více než 200 milionů společností z 230 zemí a území světa. Firma nabízí rovněž komplexní řešení pro oblast řízení úvěrových rizik a pod značkou iRating pokročilé nástroje pro hodnocení ekonomického stavu společností a municipalit. Společnost CRIF je také organizátorem Bankovního registru klientských informací, jehož prostřednictvím si banky vyměňují informace o bonitě a důvěryhodnosti svých klientů a Nebankovního registru klientských informací, který shromažďuje od věřitelských subjektů údaje o klientech a zajišťuje jejich zpracování. Společnost rovněž provozuje registr finančních poradců ELIXIR, který je přehlednou databází profesních údajů finančních poradců, makléřů, agentů a dalších zprostředkovatelů finančně-poradenských služeb na českém trhu.

Registr platebních informací REPI byl společností CRIF založen za účelem sdílení platebních informací mezi jednotlivými členy, kteří poskytují svým klientům služby založené na splátkách - půjčkách, nákupech na splátky nebo nákupech na fakturu


PARTNER - LORENC LOGISTIC

Lorenc Logistic,s.r.o. je mezinárodní dopravní společnost, s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Letos je to 28 let, co působíme na trhu mezinárodní silniční dopravy a logistiky. Nejsme ale jenom dopravní společnost. Nabízíme komplexní logistické služby, které s dopravou přímo souvisí. Kromě vlastní skladové sítě napříč Českou republikou nabízíme i vlastní autoservis, myčku, čerpací stanici a jsme členy přepravního systému FOFR. Co opravdu umíme, jsou speciální přepravy, které v běžném provozu vyžadují zvláštní péči. Ať už je to nebezpečné zboží, jako chemie a odpady anebo zásilky s vysokou hodnotou. K těmto přepravám nás opravňuje řada certifikátů, které každým rokem úspěšně obhajujeme.


PARTNER - ADVANCED MEDICAL SOLUTIONS

Společnost Advanced Medical Solutions s.r.o. nabízí všem kterým záleží na svém zdraví možnosti odborné diagnostiky a terapie na špičkových technologiích v místech a za podmínek tak, aby to bylo co nejvhodnější pro pacienty, například na pracovišti, či jiných snadno dostupných místech. V současnosti působíme nejen rámci České republiky a Slovenska, ale hlavně v Itálii, Brazílii a dalších lokalitách, kde naše řešení přinášejí možnost odborného vyšetření včetně následné terapie, aniž by byl fyzicky přítomen odborný lékař. Jsme partneři a dodavatelé do nemocnic, klinik, lékáren i společnostem. Naše diagnostická a terapeutická řešení nabízíme formou ucelených programů na bázi telemedicíny s dohledem odborných lékařů a se zaměřením na kvalitu funkce cévního systému, který je základem zdravého toku života v každém z nás. Jsme Vám rádi k dispozici a zveme Vás na návštěvu našich stránek: www.amsolutions.cz - diagnostická telemedicína www.pneuven.cz - terapie


PARTNER - DAQUAS

DAQUAS je společenství, které už od roku 1991 pomáhá propojit svět profesionálního IT se světy, kde (také) žijí lidé. Napomáhá lepšímu dorozumění, přesnějšímu předání zadání, jeho rychlejší a bezpečnější realizaci s pomocí zkušeností, které jiní už mají za sebou, úplnějšímu využití prostředků IT a optimálnímu řešení pro financování, abychom společně uměli rychle reagovat na změnu v požadavcích a potřebách uživatelů


PARTNER - FORTINET

Fortinet (NASDAQ: FTNT) poskytuje zabezpečení největším podnikům, poskytovatelům služeb a státním institucím na celém světě. Vybavuje zákazníky inteligentní, vysoce účinnou ochranou proti všem druhům hrozeb, která je schopná vyhovět neustále rostoucím nárokům na výkon v neohraničených sítích - dnes i do budoucna. Pouze bezpečnostní architektura Fortinet Security Fabric dokáže poskytovat zabezpečení bez kompromisů na ochranu proti nejzávažnějším bezpečnostním rizikům v síťovém, aplikačním, cloudovém i mobilním prostředí. Společnost Fortinet je největším světovým výrobcem bezpečnostních zařízení z hlediska počtu dodaných kusů. Na její řešení spoléhá při ochraně svých podniků více než 440 000 zákazníků. Fortinet Network Security Institute, technologická společnost i vzdělávací společnost, má jeden z nejrozsáhlejších a nejširších školicích programů v oboru kybernetické bezpečnosti v oboru. Další informace naleznete na stránkách http://www.fortinet.com, v blogu Fortinet Blog a stránkách laboratoří FortiGuard.


PARTNER - KOMPASS CZECH

Mezinárodní databáze firem Kompass obsahuje marketingové a produktové informace o více než 5 milionech firem ze 60 zemí. je ideální platformou pro setkávání exportérů a importérů z celého světa. Exportéři v databázi aktivně hledají nové zákazníky a prezentují své produkty. Importéři používají systém Kompass jako nástroj pro rychlé a efektivní oslovení kvalitních dodavatelů výrobků a služeb. Portále navštěvuje každý měsíc přibližně 9 milionů uživatelů.


PARTNER - NSG MORISON

NSG Morison je česká poradenská společnost, která poskytuje podnikům všech velikostí komplexní služby v oblasti auditu, daní, účetního a mzdového poradenství, znaleckých služeb, práva, podnikového a personálního poradenství. NSG Morison působí na českém trhu od roku 1993 a na slovenském trhu od roku 2004, tudíž letos slaví 25.výročí. Díky členství v mezinárodní asociace poradenských služeb Morison KSi, je NSG Morison schopna poskytnout své služby nejenom na českém, ale i ve světě.


PARTNER - PALATINUM

Pomáháme firmám nastartovat a dosáhnout dvouciferného růstu pomocí "Oxfordského modelu koučování", který vychází z přístupu anglosaského školství. V tomto modelu přinášíme firmám tzv. "2 v 1", protože rozvíjíme nejen kompetence, ale i hodnoty zaměstnanců. Zároveň jako jediní kontinuálně obohacujeme trh o novinky z TOP 10 univerzit a pomáháme tak posouvat českou business společnost vpřed. KDO JSME? Jsme konzultační společnost, specializující se na trénink obchodníků, manažerů a Sales Performance Management. CO NABÍZÍME? Vytváříme hodnotu pro organizace prostřednictvím projektů, pomocí aplikace nástrojů, technik a best practices s cílem zvýšit Business Perfomance zákazníka. V ČEM SE DÁ TATO HODNOTA MĚŘIT? Ve zvýšení obratu, zvýšení počtu nových zákazníků, ve vyšším zisku, ve vyšší hodnotě společnosti.


PARTNER - PRESENTIGO

PRESENTIGO je společnost, která vyvíjí vlastní unikátní aplikaci pro obchodníky, díky níž mohou svoje produkty prezentovat ve 3D a dnes i rozšířené realitě. Aplikace získala v roce 2019 US patent. Mezi klienty patří Linet, Hexagon, Škoda Auto, Deutsche Telecom, T-mobile, Continental, Tieto, Bonatrans, Vítkovice, Foxconn, a další.


PARTNER - VERACOMP

Společnost Veracomp s.r.o. je distributorem IT produktů převážně v oblasti síťové bezpečnosti, infrastruktury a open source software pro český a slovenský trh. Veracomp je “Value added distributorem”, to znamená, že svým partnerům poskytuje přidanou hodnotu v podobě know-how, expertízy a komplexního marketingového zázemí pro distribuované produkty. Je součástí mezinárodní skupiny Veracomp, která úspěšně působí v 16 zemích střední a východní Evropy. Mezinárodní zázemí, stabilní a velmi expertní tým a svobodomyslné vedení celé společnosti, tak Veracomp naplňuje obsah označení value added distributora. Ambicí celého týmu je stát se distributorem číslo 1.


PARTNER - VODAFONE

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než 3,9 milionu zákazníků. Od roku 2007 přináší komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje přes 1,5 milionu firemních SIM karet. Po integraci UPC Česká republika v červenci 2019 se Vodafone rozrostl o 1,5 milionu domácností připojených k síti nové generace, která poskytuje více než půl milionu zákazníků služby vysokorychlostního pevného internetu, půl milionu zákazníků kabelovou televizi a dvě stě tisícům uživatelů pevné telefonní služby. Vodafone už několikrát dostal ocenění Best in Test za kvalitu hlasových služeb a datových přenosů na základě testů provedených společností P3 communications. Aktuálně pokrývá jeho mobilní síť LTE 99 % populace ČR. Zároveň Vodafone nabízí pevné připojení k internetu, a to 99 % českých domácností. Kromě toho na podzim 2017 pokryl Českou republiku speciální sítí úzkopásmového internetu věcí NB-IoT a v prosinci téhož roku spustil komerční provoz. Vodafone se řídí dlouhodobou strategií udržitelného podnikání, hlásí se ke globálním Cílům udržitelného rozvoje (SDGs) a prostřednictvím technologií mění budoucnost k lepšímu. Vodafone chce dál přispívat k digitální společnosti, která bude pestrá a otevřená všem bez rozdílu věku nebo pohlaví, a zavázal se do roku 2025 zlepšit život miliardě lidí. Zaměstnanci firmy věnují ročně dobrovolnickým aktivitám více než 7500 hodin prostřednictvím Nadace Vodafone. Ta se za 14 let od svého založení dostala mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. Vodafone přispívá i k ochraně životního prostředí - do pěti let chce snížit environmentální dopad svého podnikání na polovinu.

Klíčová slova ČR-obchod-hospodářství-ocenění-firmy-Agentura Helas

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.