Audiosoft sleduje přes MP3.com prodej hudby na webu

Společnost Audiosoft (http://www.audiosoft.com), průkopník na poli bezpečnosti systémů šířících hudbu prostřednictvím digitálních sítí, dnes oznámila, že společnost MP3.com (http://www.mp3.com) bude první, která použije nový systém Audiosoftu s názvem Backoffice pro kontrolu a bezpečnost elektronického obchodu. MP3.com je největší onlinový distributor digitálních nahrávek ve formátu MP3, což je nejoblíbenější formát kódování audionahrávek na síti web.

BackOffice poskytuje webovým stránkám s distribucí hudby komplexní řešení onlinového obchodu s audionahrávkami, které zahrnuje i prohlášení o autorských právech, přesné hlášení o počtu poslechů a stahování na PC uživatelů (downloads), a systém bezpečnostního onlinového placení kreditní kartou. AudioSoft Backoffice je založen na patentovaném systému správy autorských práv a umožňuje zodpovědným distributorům hudby na internetu sledovat placení tantiém na Licensed MP3 (LMP3), což je MP3 bez zakódování, a na bezpečnostním formátu MP3 (SMP3).

Formáty LMP3 a SMP3 dumožňují webovým stránkám s autorizací pro distribuci hudby začlenit informaci o sledování autorských práv do nahrávek. Transakce LMP3 bude provádět Winamp Player, což je nejoblíbenější přehrávač MP3 s více než 10 milióny stažených nahrávek, a Virtuosa Gold společnosti AudioSoft, což je na světě první a jediné zařízení, které v sobě spojuje vlastnosti jukeboxu a vypalovacího zařízení pro CD. Po stažení na vlastní PC jsou soubory LMP3 stoprocentně kompatibilní s jakýmkoli přehrávačem MP3.

Michael Robertson, generální ředitel společnosti MP3.com, poznamenává: "Zaměřujeme se na to, abychom všem umělcům dali možnost prodávat a uvádět svou hudbu na trhy co nejvíce způsoby. Systém AudioSoftu bez kódování nabízí umělcům vynikající soubor předností a spotřebiteli pružnost, díky níž se MP3 stala předním audioformátem." "MP3.com stojí v samém středu víru onlinových audionahrávek," vysvětluje generální ředitel AudioSoftu Francois-Xavier Nuttall. "Nikdo na internetu neposkytuje více hudby formátu MP3 více audiofilům, takže jsou ideálním partnerem pro první uvedení našeho systému Backoffice pro obchod s audionahrávkami." MP3.com nabízí na své webové stránce desetitisíce písní od tisíců umělců. Každý den navštíví stránku MP3.com přes 200 fanoušků hudby, aby si poslechli a stáhli trvalé digiální verze své oblíbené hudby. Stodvacet nezávislých hudebních vydavatelství - představující žánry od reggae po jazz - používají společnost MP3.com, aby nabídla jejich zvuk přímo online milovníkům hudby. Použitím programu BackOffice společnost Audiosoft nyní MP3.com může účinně sledovat a hlásit stav autorských tantiém a honorářů u každého umělce a za každou nahrávku na své webové stránce.

AudioSoft vyvíjí software pro bezpečnou elektronickou distribuci hudby digitálními sítěmi s plnou ochranou a správou autorských práv. AudioSoft provozuje distribuční kanál pro audio přes sítě s vysokou šířkou pásma a přes internet (http://www.citymusic.com), a poskytuje společnostem v hudebním průmyslu bezpečná řešení a nástroje pro šíření hudby z jejich vlastních webových stránek.

MP3.com je na internetu stránkou číslo jedna pro stahování hudby a měsíčně zaznamenává milióny návštěvníků, kteří hledají skvělou novou hudbu a novinky z oblasti revoluce digitální hudby. Společnost MP3.com se za uplynulý rok rozšiřovala exponenciálně s tím, jak milovníci hudby objevili budoucnost šíření hudby. Stránka je jednoznačnou jedničkou v poskytování hudby spotřebitelům v audioformátu MP3. Zastoupen je každý žánr, od alternativní hudby až po swing. MP3.com se zasazuje výrazně za autorská práva umělců a přitom umožňuje mnoho desítek miliónů legálních stažení - k dnešnímu dni přes 14 miliónů. Soukromá společnost MP3.com má sídlo v San Diegu ve státě Kalifornie.

ots Original Text Service: AudioSoft Internet:

http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Veronique Le Sayec, AudioSoft, +41-22-306-6000, nebo v.lesayec@audiosoft.com nebo Marianna Marino, Marino & Associates, 415-547-7770, nebo marianna@marino.com, za společnost AudioSoft; nebo Hal Bringman, Hal Bringman Public Relations, 818- 551-1622, nebo hal@hbpr.com, za společnost MP3.com

Webové stránky: http://www.audiosoft.com

http://www.mp3.com

http://www.citymusic.com

Klíčová slova Audiosoft

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.