National Business Daily: V jihozápadním čínském městě Čcheng-tu byly představeny nové produkty v oblasti inteligentní výroby

Tongwei představil svou inteligentní továrnu na solární baterie File photo/Xie Zhenyu (NBD)

Tongwei představil svou inteligentní továrnu na solární baterie File photo/Xie Zhenyu (NBD)

Jihozápadní čínské město Čcheng-tu uspořádalo 2. listopadu mimořádnou událost týkající se inteligentní výroby. Akce má podpořit urychlení digitální transformace výroby ve městě.


Akce se v rámci projektu nové ekonomiky oblasti města Čchgeng-tu pro rok 2020 „Chengdu New Economy Double Thousand Project" zaměřila na to, jak mohou pokročilé technologie jako AI, 5G, velká data a internet věcí (IoT) ovlivnit modernizaci výroby.

Příležitosti, které nabízí Čcheng-tu, byly představeny formou 100 nových produktů a 100 nových projektů, zaměřených na tuto oblast, čímž byl rovněž dán prostor představení lokálních společností nové ekonomiky.

IoT a inteligentní snímání mají změnit způsoby produkce a života vůbec. Na této akci představila společnost Chengdu Hikvision Digital Technology pomocí svých video technologií způsoby využití IoT a velkých dat v různých scénářích včetně autonomního řízení, rozpoznávání obličeje, ovládání dronu a automatického kapkového zavlažování. Společnost Chengdu Ada Space Cloud předvedla svoji komplexní platformu pro správu satelitních datových aplikací.

Technologie jako 5G a IoT hrají zásadní roli při digitální transformaci výroby. Siemens na akci představil proces budování digitalizovaných továren a místní konglomerát Tongwei zde představil svou inteligentní propojenou továrnu na solární baterie.

Úvodní řečník Li I-čung, bývalý ministr ministerstva průmyslu a informačních technologií a předseda Čínské federace průmyslové ekonomiky („China Federation of Industrial Economics"), se podělil o své odborné znalosti z oblasti strategické podpory digitální a inteligentní výroby.

K této problematice přistupuje město Čcheng-tu snahou o vybudování inovativního ekosystému průmyslového internetu. Platforma veřejných služeb pro průmyslový internet v Čcheng-tu („The Chengdu Public Service Platform for Industrial Internet"), která sdružuje prémiové zdroje průmyslového internetu vlády, podniků a výzkumných ústavů, je nejnovějším výsledkem tohoto snažení a na akci byla oficiálně spuštěna.

Navíc, s cílem překlenout informační propast mezi podniky v průmyslovém řetězci, uvedla S'-čchuanská cloudová platforma pro industriální design („Sichuan Industrial Design Cloud Platform") na akci platformu služeb pro identifikaci a řešení pro průmyslový internet, a podpořila tak koordinovaný vývoj.

Akce je pořádána Čcheng-tuejským městským úřadem pro ekonomické a informační technologie („Chengdu Municipal Bureau of Economic and Information Technology") a Čcheng-tuejskou komisí pro vývoj nové ekonomiky („Chengdu New Economic Development Comission"). Hoštěna je Čcheng-tuejskou zónou pro průmyslový hi-tech rozvoj („Chengdu Hi-tech Industrial Developent Zone) a zaštituje ji National Business Daily.


Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1324757/Tongwei_intelligent_factory_File_photo_Xie_Zhenyu__NBD.jpg


KONTAKT: Li Meng-lin, +86-152-0822-9347, 383138960@qq.com

Klíčová slova Čína-počítače-trendy-National Business Daily

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.