ProCA přebírá aktivity firmy Tesco trading s obratem cca 400 miliónů Kč

Společnost ProCA spol. s r.o. odkupuje k 1. listopadu 2001 vybraná aktiva, tj. zásoby a majetek, společnosti Tesco trading spol. s r.o., která patří k významným českým výrobcům počítačů a distributorům IT. ProCA zároveň přebírá i kompletní tým zaměstnanců (35), ochranné známky TESCO a TAPIO, doménu http://www.tesco.cz, veškeré záruční a pozáruční servisní závazky. Součástí tohoto kroku je i převzetí veškerých obchodních kontaktů na úrovni dodavatelské i odběratelské včetně rozpracovaných kontraktů. V Jihlavě vzniklo k tomuto datu nové samostatné středisko s oficiálním názvem "ProCA středisko TESCO", které bude nadále fungovat v celém rozsahu původních aktivit společnosti Tesco trading včetně výroby počítačů. Ředitelem střediska TESCO byl jmenován dosavadní výkonný ředitel Ing. Pavel Melchert.

Jak uvedl jednatel společnosti ProCA Ing. Jaroslav Kokoška: "Klíčovým cílem uvedené "akvizice" je rozšíření aktivit firmy ProCA do oblasti profesionálního podnikového řešení na úrovni hardwarového i softwarového vybavení včetně souvisejících služeb. Zároveň se tímto rozšiřuje struktura zákazníků a dochází k naplnění dlouhodobého cíle - vstupu firmy ProCA do regionu Vysočiny".

Nosnou obchodní aktivitou nového střediska zůstává výroba a distribuce počítačů značky TESCO, které jsou vyráběny v souladu s normou ISO 9001. Pro SOHO trh a pro domácí uživatele jsou primárně určeny počítače se značkou BRAVE. ProCA mimo jiné získává distribuční zastoupení tiskáren Brother, serverů Acer, produktů značky Teac, datových médií Verbatim a základních desek Chaintech.

Doplňující informace:

Klíčovým cílem uvedené "akvizice" je rozšíření portfolia aktivit firmy ProCA do oblasti profesionálního podnikového řešení na úrovni hardwarového i softwarového vybavení včetně souvisejících služeb. Samozřejmě je zde mnoho nových podnětů, které nová organizace svým partnerům a zákazníkům může nabídnout:

- Počítače a další hardwarová zařízení

Spojení dvou silných firem na českém trhu umožňuje nabídnout širší sortiment osobních počítačů, serverů a přenosných počítačů. Technologickou a kvalitativní špičkou v obchodní nabídce budou počítače s osvědčenou značkou TESCO, které jsou vyráběny v souladu s certifikací jakosti ISO 9001. Pro SOHO trh, pro domácí uživatele jsou primárně určeny počítače se značkou BRAVE a TAPIO.

- Komplexní systémové řešení

Spojení vzájemných zkušeností, systémového řešení od společnosti Tesco trading a předností zázemí společnosti ProCA umožňuje nabídnout komplexní profesionální řešení na platformě podnikového informačního systému, internetového řešení, hardwarového vybavení v oblasti serverů, počítačů, infrastruktury a technické podpory.

- Externí periférie a spotřební materiál

Obě organizace přinášejí do nového partnerství celou řadu velmi významných distribučních smluv a podmínek, které se ve společném projektu zcela jistě prohloubí. Zajímavou nabídku získají zákazníci firmy ProCA již tradičně v oblasti tiskáren, monitorů, procesorů, pevných disků, multimediálních zařízení a komponent, datových médiích apod.

- Zákaznická struktura

Zákazníci a obchodní partneři, jejich požadavky a názory, tvoří nedůležitější součást obchodní strategie a firemní kultury firmy ProCA. Zákaznická struktura se spojením databází obou společností významně rozrostla a sahá od jednotlivců přes malé a střední podniky až po velké subjekty a státní organizace na území celé ČR. Cílem firmy je, s ohledem na její zázemí a zkušenosti jednotlivých odborníků, učinit každému potenciálnímu odběrateli zajímavou nabídku na profesionální úrovni.

Obchodní politika společnosti ProCA i po této "akvizici" vychází ze zásad, které tvoří maximální spokojenost zákazníka, nabídka technologicky špičkové a perspektivní výpočetní techniky, důraz na kvalitu řešení, otevřenost a profesionalita obchodního jednání. Profil společnosti Tesco trading, spol. s r.o. do 31.10.2001

Tesco trading je česká společnost, která byla založena v roce 1990 a patří k významným českým výrobcům počítačů s obchodní značkou TESCO a TAPIO. Společnost vyvíjí a produkuje osobní počítače v řadách - Office, Multimedia a Professional. Tesco trading, jako přední dodavatel informačních technologií v České republice, nabízí také široké portfolio zboží předních světových výrobců (HP, Epson, Brother), podniková řešení na platformě informačního systému QI včetně elektronického obchodu a služby servisního střediska. Úspěch Tesco trading stojí na více než 35 vlastních zaměstnancích a síti autorizovaných obchodních partnerů, která pokrývá všechny regiony ČR. V roce 2000 zveřejnila firma obrat ve výši 400 miliónů Kč.

Kontakt:

Tomáš Kudweis

ProCA spol. s r.o.

marketing manager

V Lužích 818

142 00 Praha 4 Libuš

tel.: 02/672 83 470

fax: 02/672 83 120

Klíčová slova PROTEXT-počítače-ProCA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.