Hikvision uvádí kamery ColorVu 2.0, nyní s 4K a varifokálními možnostmi

Poskytovatel IoT řešení s primárním zaměřením na video Hikvision ohlásil novou generaci kamer ColorVu pro ještě živější 24/7 barevný monitoring. Je to vůbec poprvé, co tato společnost zahrnula modely s 4K rozlišením a s varifokálními objektivy do své nabídky barevných kamer.


Ve video zabezpečení hraje barva zásadní roli při určování detailů, zejména v noci. Konvenční infračervené kamery disponují pouze černobílým obrazem pro noční vidění. Výsledkem toho se stává, že lidé, vozidla nebo jiné důležité objekty se snadno mohou jevit rozmazané nebo splývat s prostředím, což značně ztěžuje identifikaci jednotlivých důležitých prvků. Technologie Hikvision ColorVu čelí výzvě, se kterou bojuje nejeden uživatel bezpečnostních kamer umožněním barevného záznamu i ve velmi tmavém prostředí.


"Od roku 2018, kdy jsme uvedli první generaci kamer ColorVu na trh, se tyto kamery staly jedním z našich nejprodávanějších produktů. Poptávka po barevných kamerách v oblasti zabezpečení stále roste a jsme rádi, že vylepšená generace kamer ColorVu 2.0 může našim zákazníkům dopřát ještě živější obraz," uvedl Frank Čang, prezident centra pro mezinárodní produkty a řešení společnosti Hikvision.


Obohacení možností ColorVu 4K rozlišením a varifokálními objektivy


Nově vydané kamery ColorVu 2.0 nabízejí trhu vylepšené produkty Turbo HD (série DF8T/DF3T/DF0T) i síťové produkty. Upgradovaná řada ColorVu je cílena na celou řadu potřeb zákazníků, od vysoce výkonných produktů po ekonomičtější varianty a inteligentní řešení.


Hikvision do své produktové řady nyní zahrnul 4K kamery ColorVu, které umožňují barevné zobrazování v ultra vysokém rozlišení ve dne i v noci. Díky lepší kvalitě obrazu a bohatším detailům mohou být 4K ColorVu kamery nainstalovány na ještě více různých místech, jakými jsou například stadiony, letiště, přístavy a parkoviště, kde je čistý obraz s vysokým rozlišením zásadní.


Kromě toho přidal Hikvision k modelům ColorVu 2.0 také varifokální kamery (série DF8T-Z), které umožňují nepřetržité barevné zobrazování na všech ohniskových vzdálenostech. Motorizované objektivy varifokálních kamer ColorVu s rozsahem 2,8 - 12 mm umožňují uživatelům zoom při nočním barevném zobrazování.


Vylepšené barevné zobrazování pomocí výrobní technologie AA


Objektivy kamer ColorVu 2.0 si ponechaly svou „super-clonu" se světelností F1.0, která umožňuje, aby na snímač dopadlo čtyřikrát více světla než u běžných kamer (s clonovým číslem F2.0). Ostření kamer s vysokým rozlišením s vysokou světelností F1.0 je extrémně technicky náročné a vyžaduje velmi přísnou a přesnou výrobu. Aby dosáhla přesnosti nastavení na 4 pixely (což je ještě méně než jedna třicetina průměru vlasu), použila společnost Hikvision při výrobě ColorVu kamer svou pokročilou technologii s názvem "Active Alignment" (AA).


S optimalizovanými senzory je noční barevné vyobrazení kamerami ColorVu 2.0 mnohem jasnější než u běžných kamer. Nový algoritmus 3D dynamické redukce šumu (DNR)[1] pomáhá kamerám jasně zaznamenávat další vzdálené detaily a poskytovat ještě ostřejší obraz. Kamery ColorVu rovněž disponují měkkým a teplým doplňkovým světlem, které pomáhá při dosvěcování a zaručuje tak barevný obraz i v prostředí s nulovým osvětlením.


Rychlé vyhledávání cílů pomocí technologie AcuSense


Většina uživatelů bezpečnostních kamer se musí soustředit pouze na poplach spuštěný lidmi a vozidly, a to zejména v noci. Nová generace ColorVu kamer však může využít špičkovou technologii AcuSense společnosti Hikvision a pomáhat tak uživatelům soustředit se pouze na události, které se týkají zabezpečení. Kamery ColorVu jsou vybaveny algoritmy hlubokého učení a dokážou rozlišit lidi a vozidla od jiných pohybujících se objektů jako jsou kapky deště, listí a zvířata. Alarm se totiž spustí pouze tehdy, dojde-li k přednastavenému typu narušení. Technologie třídí videoklipy podle kategorií lidí a vozidel a klasifikace objektů a výrazně tak zlepšuje efektivitu vyhledávání konkrétních událostí.


Zjistěte více


Více informací o technologiích a produktech společnosti Hikvision naleznete zde.


O Hikvision


Hikvision je poskytovatelem IoT řešení s hlavním zaměřením na video. Díky rozsáhlé a vysoce kvalifikované síle pro výzkum a vývoj vyrábí Hikvision řadu komplexních produktů a řešení pro širokou škálu vertikálních trhů. Aby naplnila svou dlouhodobou vizi, rozšiřuje společnost kromě oblasti zabezpečení své produktové portfolio i o chytré domácí technologie, průmyslovou automatizaci a produkty pro automobilový průmysl. Produkty společnosti rovněž poskytují silnou „business intelligence" koncovým zákazníkům, která umožňuje efektivnější provoz a větší komerční úspěch. Společnosti Hikvision se zavázala k maximální kvalitě a bezpečnosti svých produktů a vybízí partnery, aby využili výhod mnoha prostředků pro kybernetickou bezpečnost, které nabízí včetně svého centra s názvem „Hikvision Cybersecurity Centre". Pro více informací nás, prosím, navštivte na www.hikvision.com.

[1] Z angl. "dynamic noise reduction"


Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1313358/Hikvision_ColorVu.jpg


Kontakt: Luke Liu, Fax: +86-571-89935635, Email: liuyunlong10@hikvision.com

Klíčová slova Čína-elektronika-firmy-Hikvision Digital Technology

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.