Huawei uvádí na trh univerzální inteligentní řešení konektivity

Komise OSN pro širokopásmové připojení a Huawei dnes online z Pekingu uskutečnily šesté Ultra-Broadband Forum (UBBF 2020). Tématem byla "inteligentní konektivita jako nová společná hodnota". Na letošním UBBF se diskutovalo o výzvách a příležitostech, kterým konektivita v inteligentní éře čelí.


Hlavní projev s názvem "Budování inteligentní konektivity pro inteligentní svět" přednesl David Wang, výkonný ředitel Huawei a předseda představenstva pro zhodnocování investic. Uvedl také spuštění inteligentních řešení konektivity Huawei, které lze využít jak na rezidenční, tak podnikové úrovni. Technologický lídr se snaží o přechod domácího širokopásmového připojení do éry zkušenostní ekonomiky a o zrychlení digitální transformace průmyslových odvětví.


Konektivita zažívá pět zásadních změn


S každým posunem v konektivitě se zásadně změnila společnost. Nyní, když se blížíme inteligentní éře, tak jednotlivci, domácnosti i podniky kladou na technologické propojení vyšší požadavky než kdy dřív. Nové technologie jako cloud a různé druhy umělé inteligence jsou rychle integrovány a konektivitu jako takovou čeká pět vzrušujících změn:


Změna č. 1: Od internetu všech věcí a inteligentního internetu všech věcí k propojeným inteligentním dvojčatům. V minulosti jsme se snažili spojit všechny lidi a domácnosti. Internetu jsme rozuměli jako "internetu všech věcí". Avšak dnes, když usilujeme o bezproblémový život obohacený o umělou inteligenci a inteligentní vylepšení podniků, musí být inteligentně propojeno ještě více věcí. Tato změna znamená "inteligentní internet všech věcí". Podle předpovědi výrobců třetích stran do roku 2035 bude různě propojeno až jeden bilion stran, což znamená, že všudypřítomná konektivita a všudypřítomná inteligence se stanou realitou.


Změna č. 2: Z kanceláře do kanceláře + produkce. COVID-19 změnil lidské požadavky na domácí širokopásmové připojení. Co se podniků týče, ukázalo se, že je potřeba propojení nejenom s kancelářemi, ale i s výrobou. Z primárního zaměření na podnikovou kancelářskou digitalizaci se společnosti začaly zaměřovat na digitální produkci, transakci i operace.


Změna č. 3: Od nejlepšího úsilí k diferenciovaným deterministickým službám. Průmyslová odvětví se liší, pokud jde o poskytované služby a požadavky na připojení. Pokud jsou výchozím bodem diferenciované služby, je deterministická zkušenost nezbytná. Aby mohli provozovatelé otevřít dveře vertikálním trhům, je nezbytné, aby poskytovali diferenciované a deterministické služby.


Změna č. 4: Zrychlení z Mbps na Gbps na jakémkoliv médiu. Existuje nesčetně síťových technologií, včetně celulárních technologií, Wi-Fi a optických vláken. Rozmanitost služeb, které poskytují připojení k síti znamená, že rozdílné způsoby připojení budou koexistovat i po mnoho dalších let. Společným úsilím napříč průmyslem mohou 4G, 5G, Wi-Fi a optické technologie poskytovat gigabitové připojení úplně všude.


Změna č. 5: Od manuálního provozu a údržby k hyper-automatizaci. Komplexní 5G značně zkomplikuje provoz a údržbu sítě oproti 4G, a proto už manuální přístup nepřipadá v úvahu. Bude tedy zaveden hyper-automatizovaný způsob provozu a údržby, který bude podporován velkými daty a umělou inteligencí, které usnadní rozhodování při správě sítě.


Směřování k inteligentní AI konektivitě


Těchto pět změn klade nové nároky na konektivitu. Abychom tyto požadavky splnili a dosáhli vyšší produktivity, je třeba aby konektivita dosáhla vyšší úrovně.

Prvním požadavkem je všudypřítomnost gigabitového připojení - šířka pásma je základem konektivity. Všudypřítomnost gigabitu je nezbytná pro ultra-HD videa, průmyslovou virtuální a rozšířenou realitu, kamery s umělou inteligencí a drony.

Druhým požadavkem je deterministická zkušenost, která je nezbytná pro situace v domácnostech, jako je například práce na dálku a online výuka. Neméně důležitá je pak i pro podniky, kterým pomůže zařídit bezpečný a spolehlivý provoz.

Třetím požadavkem je hyper-automatizace. Vzhledem k expanzi a vývoji sítí je k dosažení hyper-automatizace třeba využít velká data a umělou inteligenci.

V inteligentní éře bude inteligentní konektivita charakterizována třemi vlastnostmi: všudypřítomným gigabitem, deterministickým zážitkem a hyper-automatizací.


Univerzální inteligentní řešení konektivity společnosti Huawei

Během akce pan Wang představil řešení společnosti Huawei pro univerzální inteligentní připojení, včetně inteligentně distribuovaného přístupu pro domácnosti, stejně jako inteligentní kampusové sítě, inteligentní prémiové soukromé linky a inteligentní cloudová síťová řešení pro podniky.

● Inteligentní distribuovaný přístup: Toto řešení výrazně vylepšilo domácí zařízení, koncový přístup a správu sítě. S gigabitovým Wi-Fi pokrytím všech místností, vysoce kvalitními službami a přesnou identifikací uživatele bude umožněn inteligentní distribuovaný přístup, který umožní operátorům těžit více ze zkušeností se sítí než ze zkušeností se samotnými zákazníky.

● Inteligentní kampusové sítě: Díky centrální správě LAN a WAN, gigabitovému připojení a na umělé inteligenci založenému systému provozu a údržby budou inteligentní kampusové sítě umožňovat operátorům poskytovat komplexní síťová řešení během přechodu na cloud.

● Inteligentní prémiové soukromé linky: Toto řešení výrazně snižuje latenci díky přechodu na čistě optickou technologii, která umožňuje operátorům nabízet špičkovým komerčním uživatelům ultra nízkou latenci 1ms a ultimátní zážitek. Odolná kabeláž založená na technologii OTN umožňuje flexibilní šířku pásma od 2 Mbps po 100 Gbps a zajišťuje bezztrátovou úpravu služeb. Inteligentní prémiové soukromé linky napojují podnikové linky na vlnovou délku soukromých sítí díky exkluzivním zdrojům vlnové a subvlnové délky.

● Inteligentní cloudové sítě: Cílem tohoto řešení je vytvořit souhru mezi cloudem a sítí v cloudové éře. Na základě inteligentních IP sítí vytvoří inteligentní cloudové sítě vysoce kvalitní soukromou cloudovou síť, která umožní podnikům přístup k více cloudům najednou.


"Za posledních 30 let společnost Huawei spolupracovala se svými zákazníky a partnery na vytvoření bezproblémové inkorporace umělé inteligence do domácností a na inteligentních vylepšeních všech průmyslových odvětví. Naším ultimátním cílem je obohatit digitální ekonomiku a zlepšit lidské životy," uvedl Wang.


"Díky kontinuálním investicím do 5G, optických sítí a vylepšených inovací IPv6 dnes uvádíme naše univerzální inteligentní řešení konektivity. Díky těmto řešením budou ultra širokopásmové sítě zelenější a efektivnější a vytvoří tak inteligentnější svět. Abychom se posunuli ještě dál, zdvojnásobíme naše úsilí v základním výzkumu, zvýšíme investice do síťových technologií příští generace a budeme spolupracovat se všemi zúčastněnými stranami na tom, abychom vytvořili efektivní a inteligentní svět s menší uhlíkovou stopou".


UBBF je globální vlajková loď pro odvětví ICT. Na letošní akci přednesli své projevy hosté z China Mobile, FTTH Council Europe, TechUK, Ernst & Young Advisory Limited, IPv6 Forum, SAMENA Telecommunications Council a Ombida.


Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1312470/Huawei_Executive_Director_David_Wang.jpg


KONTAKT: Xu Mengling, xumengling1@huawei.com

Klíčová slova Čína-komunikace-internet-firmy-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.