Thales e-Security doplňuje svůj systém P3 tak, aby bylo možno lépe generovat data pro uživatelské nastavení inteligentních čipových karet

Společnost Thales e-Security, přední poskytovatel zabezpečovacích systémů pro elektronické obchodování, doplnila systém na generování uživatelského nastavení inteligentních čipových karet P3 (tzv. smart cards). Tato nová řada aplikací, která zahrnuje aplikace P3 Desktop, P3 Advance a P3 Server přináší nový výkon do oblasti generování dat pro čipové karty. Systém P3 a jeho produkty přinášejí úsporu nákladů na generování čipových karet a je vhodný jak pro firmy generující denně 30 karet, tak i pro firmy generující denně více než 30.000 karet. Programy řady P3 mohou také být použity pro rozšíření stávající programovací základny pro programování čipových karet.

Generální ředitel společnosti Thales e-Security Phil Naybour k posledním vylepšením systému P3 řekl: "Naše produkty z řady P3 umožňují bankám a dalším institucím, které vydávají čipové karty, získat kompletní řešení pro správu a vydávání čipových karet, včetně zabezpečení. Díky systému P3 mohou být nejdůležitější data pro zabezpečení naprogramována přímo na kartách, spolu s daty splňujícími standardy firem Europay, MasterCard a Visa. Díky tomu je technologie P3 vhodná především pro vydávání platebních karet. Vzhledem k vysoké kvalitě zabezpečení si zákazníci, kteří používají platební karty, mohou být jisti, že nedojde ke zneužití jejich dat."

V budoucnosti budou moci zákazníci využívající technologii P3 (banky a další instituce zabývající se uživatelským nastavením platebních a jiných karet) platit pouze za provedené nastavení karet. Technologie P3 je vysoce flexibilní a nabízí spolehlivý a rozšiřitelný systém pro vydávání inteligentních čipových karet.

Aplikace P3 Desktop byla navržena pro banky vydávající malé množství čipových platebních karet a umožňuje jim okamžité generování platebních karet a celkovou správu systému platebních karet. Aplikace P3 Advance je určena pro banky a instituce vydávající střední množství čipových karet a lze ji snadno nahradit aplikací P3 Server, která je určena pro instituce a banky, které vydávají velké množství platebních a čipových karet. Aplikace P3 Server zajišťuje také správu vydaných platebních karet (SCMS) a komunikaci s databází zákazníků. Tato aplikace také podporuje nejnovější technologie na vydávání platebních karet a umožňuje práci s vlastními skripty. Technologie P3 nabízí flexibilní řešení pro vydávání vícefunkčních i jednofunkčních čipových karet a lze ji snadno přizpůsobit konkrétním přáním jednotlivých zákazníků. Technologie byla navržena tak, aby instituce vydávající elektronické čipové karty mohly snadno přejít k vydávání inteligentních čipových karet. Na druhou stranu podporuje tato technologie všechny současné standardy pro vydávání platebních karet. Více informací najdete na serveru http://www.thales- esecurity.com. Rozhovory o inteligentních platebních kartách na konferenci Cartes 2001 v Paříži najdete na serveru http://www.cyperus.fr/2001/11/thales. Poznámka vydavatele

Ačkoli se inteligentní čipové karty používají v mnoha zemích již více než deset let, teprve nedávno došlo k celosvětovému přijetí těchto karet. K tomuto přijetí přispěly především standardy jako například Europay, MasterCard a Visa (EMC standardy) pro používání těchto karet v bankovnictví. Kromě toho k celosvětovému rozšíření těchto karet přispěly v menší míře také nově zavedené platformy jako například Global Platform či MULTOS, které podporují vícefunkční platební karty.

Díky celosvětovému rozšíření těchto karet mohou nyní vydavatelé čipových karet přistoupit k velkým investicím, které si vyžádá přechod k vydávání inteligentních platebních karet. Čipové karty stojí o řád více než klasické karty s magnetickým proužkem a proto je také nutné zvýšit počet míst, kde budou přijímány inteligentní čipové platební karty, aby se náklady na jejich vydávání rozdělily a časem i snížily.

V posledních letech začaly firmy jako Visa, MasterCard, Amex a další, vydávat inteligentní čipové karty. Tyto karty vyžadují, aby se pro každou aplikaci nahrála na karty příslušná data. Tato data se obvykle nahrávají jako kombinace zašifrovaných dat a obyčejného textu (klíče, podpisy a certifikace). Společnost Thales e-Security dodává již několik let aplikace pro nahrávání takových dat (Visa VSDC, a Visa Cash, Mastercard M/Chip). Nejnovější aplikace umožňují nahrávat data i pro více různých aplikací pomocí skriptovacího jazyka definovaného na Global Platform. Tento skriptovací jazyk je seznam instrukcí, které po průchodu aplikacemi P3 zapíší na karty příslušné osobní i zabezpečovací údaje. Díky tomu je celý systém velice flexibilní, protože pro každou novou aplikaci můžeme začít ihned vydávat příslušné čipové karty.

Změny v technologii P3

VSDC (DDA)

Vylepšená podpora pro specifikace VSDC (VIS 1.4) na podporu dynamického generování dat DDA. Technologie DDA umožňuje zabránit náhlým útokům na karty.

VSDC - domácí a mezinárodní

Vylepšená podpora pro specifikace VSDC (VIS 1.4) pro domácí a mezinárodní používání karet. Tato funkce umožňuje používat různé typy zabezpečení karet při používání doma i v zahraničí.

Podpora skriptovacího jazyka na podporu platformy TIBC 3. Platforma TIBC je stejná platforma jako MULTOS či Global Platform, ale používá se pouze v Latinské Americe. Tato technologie byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Datacard.

Ověřování platnosti certifikace. Tato funkce umožňuje ověření platnosti certifikace a zjišťování, zda platnost certifikace pro danou kartu již nevypršela.

Přiřazování kódů BIN/PIN. Technologie P3 ověřuje správnost kódů BIN/PIN.

Nová verze programu M/Chip Select 2.05.

Nová verze programu M/Chip ID podporuje nyní aplikace pro vkládání identifikačních čísel.

Vylepšená schopnost export/import.

Výstup kompatibilní s Datacard SCPM Kontakt: Dave Morrow +44 (0) 1344 388000 nebo dave.morrow@uk.thalesgroup.com dotazy na prodej: +44 (0) 1844 201800

Klíčová slova PROTEXT-Thales e-Security-čipové karty

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.