CGTN: Čína se snaží chránit životní prostředí řeky Jang-c'-ťiang

Čína zvýšila své úsilí o ochranu životního prostřední řeky Jang-c'-ťiang, která je hlavní a jednou ze dvou nejdelších řek v zemi.

Ve středu, během svého pobytu ve městě Ma-an-šan ve východočínské provincii An-chuej, navštívil Si Ťin-pching, generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny, ekologický park Süe-ťia-wa.

Seznámil se s povodňovou situací na řece Jang-c'-ťiang, s rozsáhlou renovací jejích břehů a také s ekologickými projekty a projekty v oblasti ochrany životního prostředí a obnovy po povodních.

K ochraně životního prostředí a kvalitnímu trvale udržitelnému rozvoji v údolí Žluté řeky a k vybudování hedvábné stezky v údolí řeky Jang-c'-ťiang se Čína zavázala ve své celonárodní strategii.

Podle čínského Lidového deníku, do konce listopadu 2019 byla ze státního rozpočtu vyčleněna částka 123,7 miliardy jüanů (17,67 miliardy dolarů) na podporu ekologické obnovy hedvábné stezky v údolí řeky Jang-c'-ťiang.

Prezident Si Ťin-pching navštívil také firmu Magang Group, dceřinou společnost firmy China Baowu Steel Group. Během návštěvy se dozvěděl o tom, jak firma obnovila práci, výrobu a provoz.

Díky obrovským obětem a neutuchajícímu úsilí Čína prakticky dostala epidemii COVID-19 pod kontrolu a nyní rychle dochází k oživování ekonomiky.

Podle pololetních ukazatelů čínská ekonomika překonala pokles vyvolaný pandemií COVID-19 a ve druhém čtvrtletí opět začala růst.

Ve středu odpoledne prezident Si Ťin-pching rovněž navštívil jezero Čchao-chu ve městě Che-fej, hlavním městě provincie An-chuej a hovořil s vojáky, zástupci místní samosprávy a také s členy strany o tom, jak se co nejlépe s povodní vypořádat.

Přetrvávající deště v období záplav zvedly hladinu vody v jezeře Čchao-chu, které patří mezi jedno z pěti největších čínských sladkovodních jezer.

Místní úřady v červenci uvolnily 3000 vojáků na boj s následky povodní.

Video - https://www.youtube.com/watch?v=xG4caUB4ZBw

KONTAKT: Jiang Simin, jiang.simin@cgtn.com, +86 18826553286

Klíčová slova Čína-ekologie-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.