Catherine Chen z Huawei: Sdílená odpovědnost pro sdílenou budoucnost

Catherine Chen přednášela na summitu Better World Summit 2020.

Catherine Chen přednášela na summitu Better World Summit 2020.

Catherine Chen, viceprezidentka a předsedkyně představenstva firmy Huawei, ve středu přednášela na online světovém summitu Better World Summit 2020. Podle ní musí telekomunikační a průmysloví regulátoři z jednotlivých zemí spolupracovat a společně najít řešení na problémy, které se vynořily v důsledku pandemie COVID-19 a zajistit tak trvale udržitelnější budoucnost pro všechny.

Mezi ostatními přednášejícími na summitu byli zástupci z Mezinárodní telekomunikační unie radiokomunikačního sektoru (International Telecommunication Union Radiocommunication Sector - ITU-R), Globálního systému pro mobilní komunikaci (Global System for Mobile Communications - GSMA), Evropské asociace pro konkurenceschopné telekomunikace (European Competitive Telecommunications Association - ECTA), ministerstva komunikace a digitálních technologií Jihoafrické republiky, thajského ministerstva pro národní digitální ekonomiku a společnost (Office of the National Digital Economy and Society Commission) čínské Akademie informačních a komunikačních technologií (Academy of Information and Communications Technology - CAICT), německé Asociace internetového průmyslu (Association of the Internet Industry - ECO) a ADL.

Lepší budoucnost pro všechny vyžaduje společné úsilí

Za posledních 30 let udělaly informační technologie rychlý pokrok a usnadňují lidem život i práci. Pandemie COVID-19 ale odhalila, že digitální infrastruktura nedrží krok s technologickým vývojem. Podle Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) nemá více než polovina světové populace stále přístup k internetu ani k jiným digitálním technologiím. Jak dochází ke zpomalování ekonomik jednotlivých zemí, začínají vlády přicházet se strategiemi na obnovu hospodářského růstu. „Představujeme si propojenější, chytřejší a inovativnější budoucnost," řekla paní Chen. „A ze všeho nejvíce musíme zajistit trvale udržitelnější a lepší budoucnost pro nás všechny."

Retrográdní strategie; pro ekonomickou obnovu potřebujeme posílit kreativitu a vitalitu

Poté co řada zemí a regionů úspěšně zavádí opatření na zpomalení pandemie COVID-19, začíná se hospodářská aktivita v některých zemích postupně vracet k normálu. Vlády několika zemí představily různé podpůrné plány, jejichž nedílnou součástí jsou informační a komunikační technologie (ICT). V Číně byl představen plán s názvem Nová infrastruktura, jehož součástí je investice do výstavby 5G sítí v následujících pěti letech. Výše investice, jen do těchto sítí má přesáhnout 140 miliard dolarů. Odhaduje se, že díky tomu vzroste čínská digitální ekonomika o více než 2 biliony dolarů a tato investice navíc přispěje k oživení místní ekonomiky. Také Evropská unie oznámila investici ve výši 1,1 bilionu Euro na podporu oživení ekonomiky.

„Abychom ekonomiku znovu nastartovali, potřebujeme retrográdní strategii a také kreativitu a vitalitu," řekla paní Chen. „Vládní strategické plány spolu s aktivní digitální transformací napříč celým průmyslem, pomohou přinést výhody digitálních technologií do všech průmyslových oborů a zlepšit jejich produktivitu, což pomůže obnovit ekonomický růst."

Program Seeds for the Future (Semena pro budoucnost) spoléhá na využití informačních a komunikačních technologií (ICT) pro zajištění trvale udržitelné budoucnosti

S odkazem na nedávno zveřejněnou zprávu Světové banky o rostoucí propasti mezi rychle rostoucí digitální ekonomikou a nedostatkem technických dovedností, paní Chen řekla: „Společnost Huawei pokračuje v naplňování svého programu Seeds for the Future. Tento program byl spuštěn v roce 2008 a je určen pro podporu místních talentů v informačních a komunikačních technologiích (ICT). Dosud tento program podpořil více než 30 tisíc studentů z více než 400 univerzit ve 108 zemích a regionech. Kvůli pandemii přesouváme tento program online a otevíráme ho ještě více tak, aby ho mohlo využít ještě více skvělých studentů než kdy předtím. Pronikání digitálních technologií do dalších průmyslových oborů přispěje ke splnění Cílů udržitelného rozvoje do roku 2030, stanovených organizací OSN, a to zejména těch, které se týkají klimatických změn."

Summit Better World Summit byl vysílán živě v čínštině, angličtině, španělštině, francouzštině, ruštině, korejštině, japonštině a arabštině. Pro získání dalších informací klikněte zde.

O společnosti Huawei

Huawei je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a inteligentních zařízení. S integrovanými řešeními ve čtyřech klíčových oblastech - telekomunikačních sítích, IT, inteligentních zařízeních a cloudových službách - jsme odhodláni přinášet digitalizaci každému člověku, domácnosti a organizaci pro plně propojený inteligentní svět. Komplexní portfolio produktů, řešení a služeb společnosti Huawei je jak konkurenceschopné, tak bezpečné. Prostřednictvím otevřené spolupráce s ekosystémovými partnery vytváříme trvalou hodnotu pro naše zákazníky, pomáháme lidem, obohacujeme domácí život a inspirujeme inovace v organizacích všech forem a velikostí. Ve společnosti Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Intenzivně investujeme do základního výzkumu a zaměřujeme se na technologické průlomy, které pohánějí svět kupředu. Zaměstnáváme 194000 pracovníků a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei, založená v roce 1987, je soukromá společnost plně vlastněná jejími zaměstnanci. Více informací o společnosti Huawei naleznete na stránkách www.huawei.com nebo nás sledujte na sociálních sítích:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1221138/Catherine_Chen_delivers_a_keynote_speech.jpg

Kontakt: Ling Tao, taoling1@huawei.com

Klíčová slova Čína-komunikace-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.