Ryan Ding z Huawei: využívat potenciál sítí na maximum a podporovat růst podnikání

Ryan Ding, výkonný ředitel firmy Huawei a prezident společnosti Carrier BG

Ryan Ding, výkonný ředitel firmy Huawei a prezident společnosti Carrier BG

Ryan Ding, výkonný ředitel firmy Huawei a prezident společnosti Carrier BG, měl dnes prezentaci na světovém summitu Better World Summit 2020. Podle něj by provozovatelé sítí, v době pokračující krize kolem pandemie COVID-19, měli být připraveni co nejrychleji umožnit využívání potenciálu svých sítí na maximum a podporovat růst podnikání, a to prostřednictvím čtyř oblastí, na které je třeba se při výstavbě sítí a jejich rozvoji zaměřit.

1. Provozovatelé musí maximalizovat hodnotu svých stávajících sítí. Měli by se snažit vytěžit ze svých sítí maximum a rychle zvyšovat jejich kapacitu s pomocí softwarových řešení, instalace dalších modulů a nebo výměnou radiových jednotek (RRU). Tato opatření pomohou zareagovat na obrovský nárůst objemu datových přenosů během pandemie a přispějí k optimalizaci provozních nákladů sítí.

2. Provozovatelé sítí by se měli zaměřit na zkvalitňování služeb pro své zákazníky a budovat ty nejlepší 5G sítě. Síť, která nabídne nejlepší služby, je komerčně nejúspěšnější. Například v Jižní Koreji nejlépe vydělávají firmy, které staví ty nejlepší 5G sítě a nabízí svým zákazníkům ty nejlepší služby. Společnost Huawei bude i nadále provozovatelům sítí pomáhat poskytovat ty nejlepší služby a zajišťovat rychlou monetizaci svých 5G sítí.

3. Provozovatelé sítí musí urychlit komercializaci 5G sítí pro firemní zákazníky (B2B) a nabízet více obchodních příležitostí. V současné době nastává další fáze vývoje 5G sítí a trh a firemní zákazníci (B2B) jsou pro komerční úspěch provozovatelů těchto sítí zásadní. Provozovatelé sítí si musí vybrat správné průmyslové sektory a své 5G sítě rozšiřovat podle potřeb konkrétních firemních zákazníků (B2B). A měli by také usilovat o vytvoření jednotných průmyslových norem, s cílem urychlit nasazování 5G sítí v B2B segmentu.

- Pro úspěch v segmentu B2B je nutné vybrat si správné průmyslové obory. Nabídka privátní linky pro připojení firmy je mezi firemními zákazníky (B2B), kteří využívají sítě 5G důležitá a více než 15 provozovatelů 5G sítí privátní linku svým zákazníkům nabízí. Provozovatelé sítí mohou při rozhodování o tom, na který průmyslový sektor se zaměří, brát v úvahu tři kritéria, a to: atraktivitu, komerční a technickou životaschopnost vybraného oboru. Společnost Huawei doporučuje, aby se provozovatelé, kteří vyvíjí své 5G sítě pro firemní zákazníky (B2B), zaměřili na těžební, ocelářský, přístavní a ropný průmysl.

- Provozovatelé musí při návrhu svých 5G sítí pro firemní zákazníky (B2B) nabídnout funkce pro plánování, výstavbu, údržbu a optimalizaci provozu. Například je nutné přidat možnosti plánování, které berou v úvahu rozdíly jednotlivých průmyslových oborů, a nabízet produkty a služby, které splňují požadavky a potřeby vybraného průmyslového oboru. Navíc musí vytvářet servisní platformy a budovat vhodný ekosystém kolem svých sítí, nabízet standardizované produkty a služby a vytvářet životaschopné obchodní modely.

- Provozovatelé musí usilovat o vytvoření jednotných průmyslových norem. Jednotné průmyslové normy jsou pro další rozvoj firemních 5G sítí ve velkém zásadní. Stejně tak je nutná mezioborová spolupráce. Řada průmyslových oborů, jako je například těžební nebo ocelářský průmysl, začíná postupně vytvářet průmyslové standardy, prostřednictvím vydávání různé dokumentace, zřizování aliancí a partnerství a vedou také jednání o zřizování průmyslových norem.

4. Poskytovatelé musí stavět sítě orientované na budoucnost. Telekomunikační průmysl musí přemýšlet o tom jak své sítě uzpůsobit neustále se měnícím potřebám jednotlivců, rodin i firem a také jak podpořit další rozvoj digitální ekonomiky. Firma Huawei bude i nadále pomáhat provozovatelům stavět sítě orientované na budoucnost, které jim zajistí dlouhodobý úspěch.

Dalšími přednášejícími v dnešním cyklu přednášek byli Liang Baojun, viceprezident firmy China Unicom, Liu Jian, ředitel divize služeb pro státní orgány a firmy ve společnosti China Mobile, Choi Yoon Ho, viceprezident pro služby rozšířené a virtuální reality (AR/VR) ve firmě LG U+; Phil Kendall, výkonný ředitel analytické společnosti Strategy Analyticsa, a Peng Honghua, prezident firmy Huawei pro produktovou řadou 5G.

Další informace o summitu Better World Summit 2020 najdete zde.

O společnosti Huawei

Huawei je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a inteligentních zařízení. S integrovanými řešeními ve čtyřech klíčových oblastech - telekomunikačních sítích, IT, inteligentních zařízeních a cloudových službách - jsme odhodláni přinášet digitalizaci každému člověku, domácnosti a organizaci pro plně propojený inteligentní svět. Komplexní portfolio produktů, řešení a služeb společnosti Huawei je jak konkurenceschopné, tak bezpečné. Prostřednictvím otevřené spolupráce s ekosystémovými partnery vytváříme trvalou hodnotu pro naše zákazníky, pomáháme lidem, obohacujeme domácí život a inspirujeme inovace v organizacích všech forem a velikostí. Ve společnosti Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Intenzivně investujeme do základního výzkumu a zaměřujeme se na technologické průlomy, které pohánějí svět kupředu. Zaměstnáváme 194000 pracovníků a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei, založená v roce 1987, je soukromá společnost plně vlastněná jejími zaměstnanci. Více informací o společnosti Huawei naleznete na stránkách www.huawei.com nebo nás sledujte na sociálních sítích:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1220394/Ryan_Ding_delivers_a_keynote_speech.jpg

KONTAKT: Ling Tao, taoling1@huawei.com

Klíčová slova Čína-komunikace-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.