PORR bude realizovat přelomovou zakázku v oblasti veřejného zadávání pozemních staveb

● PORR je dodavatelem nového sídla Nejvyššího kontrolního úřadu

● První veřejný projekt kompletně prováděný pomocí metody BIM (Building Information Management - Informační model budovy)

● Podle smluvního standardu Žlutá kniha FIDIC - Design&Build

● Hodnota zakázky 676 milionů Kč (bez DPH)


Společnost PORR a.s. podepsala smlouvu na výstavbu nové administrativní budovy pro Českou republiku - Národní kontrolní úřad. Tato zakázka je přelomová v několika směrech. Jedná se o první velkou veřejnou stavební zakázku zadanou v ČR na smluvním základě Žluté knihy FIDIC (The Yellow Book of FIDIC) metodou Design&Build. Současně jde o pilotní veřejný projekt kompletně prováděný pomocí metody BIM. Hodnota zakázky činí 676 milionů bez DPH.


Národní kontrolní úřad vypsal veřejnou zakázku na dodavatele stavby v nadlimitním otevřeném řízení formou požadavku na výkon nebo funkci ve smyslu § 92 odst. 2 Zákona o zadávání veřejných zakázek, s pomocí BIM modelu a Knihy standardů, jimiž definoval závazné parametry díla. Jedná se o nejmodernější způsob zadávání veřejné zakázky. BIM (Building Information Management - Informační model budovy) je inteligentní proces tvorbu a správu projektů a umožnuje dokonalou výměnu informací ve všech jeho fázích. BIM vizualizace a simulace ulehčují rozhodování, usnadňují plánování návaznosti prací a kontrolu nad celým projektem, zvyšují produktivitu práce a eliminují chyby.


PORR dokázal nabídnout nejlepší řešení díla díky know-how svého projekčního týmu, specialistů BIM a domovní techniky a byl v konkurenci největších stavebních firem vybrán jako dodavatel tohoto prestižního projektu.


Budova nového sídla NKÚ vyroste v rozvíjející se moderní čtvrti Praha - Holešovice, kde PORR v současnosti realizuje i další významné projekty. Zahájení prací je plánováno v srpnu 2020, dokončení v květnu 2022.


S vašimi dotazy se prosím obracejte na:

Kateřina Baxová

Kontakt pro tisk

PORR a.s.

katerina.baxova@porr.cz

Klíčová slova ČR-stavby-NKÚ-firmy-PORR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.