Společnost JA Solar dodala moduly PERC s vysokou účinností pro největší plovoucí solární elektrárnu v Thajsku

Společnost JA Solar (dále jen „společnost"), přední výrobce vysoce výkonných fotovoltaických produktů, oznámila, že plovoucí solární elektrárna v Thajsku s kapacitou 12,5 MW, která využívá její PERC moduly s vysokou účinností, byla úspěšně připojena k síti. Vzhledem k tomu, že se jedná o první velkou plovoucí fotovoltaickou elektrárnu v Thajsku, představuje dokončení projektu významný mezník v dalším rozvoji obnovitelné energie v tomto regionu.

Elektrárna je postavena na průmyslové nádrži a vyrobená elektřina je dodávána do výrobního závodu zákazníka prostřednictvím podzemních kabelů. Elektrárna bude po zahájení provozu zpřístupněna veřejnosti a návštěvníkům jako solární park, za účelem propagace strategie dalšího rozvoje obnovitelné energie v tomto regionu.

V porovnání s tradičními fotovoltaickými elektrárnami, jsou plovoucí fotovoltaické elektrárny schopny efektivně zvyšovat efektivitu výroby energie, přičemž zmírňují dopady na životní prostředí, protože nezabírají další pevninu, a navíc pracují v místech, kde je vyšší neomezený sluneční svit, a v prostředí, kde nedochází k tak velkému zahřívání modulů a kabelů. Bifaciální moduly PERC společnosti JA Solar s dvojitým sklem a vysokou účinností prošly přísnými testy na dlouhodobou spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí a prokázaly vynikající odolnost k PID útlumu, solné korozi a větrnému zatížení. Navíc si tyto moduly dlouhodobě udržují vysokou účinnost, zajišťují stabilní produkci energie a poskytují tak záruku stálých dodávek vyrobené elektřiny do rozvodné sítě.

Jin Baofang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti JA Solar, řekl: "Společnost JA Solar se bude nadále zaměřovat na technologické inovace a kvalitu produktů, budeme se snažit uspokojovat různé potřeby svých zákazníků z celého světa a propagovat rozvoj obnovitelné energie v globálním měřítku."

KONTAKT: Xiaorui Sun, Tel. : +86-10-63611888-1698, Email : bj.sunxr@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-JA Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.