Tiscali uzavřela smlouvu s agenturou Reuters

Tiscali, vedoucí celoevropská internetová komunikační společnost, podepsala smlouvu s agenturou Reuters, celosvětovou skupinou pro informace, zpravodajství a technologie, která bude dodávat aktuální zpravodajství z oblasti technologií a financí čtrnácti internetovým portálům evropské sítě Tiscali.

Díky této smlouvě budou mít uživatelé Internetu prostřednictvím portálů Tiscali přístup k finančnímu zpravodajství a informacím z kapitálových trhů agentury Reuters, stejně jako k multimediálnímu on-line zpravodajství. Spolupráce již byla zahájena v Itálii, Francii a Velké Británii a v říjnu tohoto roku se rozšíří i do dalších evropských zemí.

Finanční zpravodajství agentury Reuters přináší informace o vývoji cen akcií, fúzích či hospodářských výsledcích, ale také zprávy z nejrůznějších odvětví, informace o primárních veřejných nabídkách akcií i zpravodajství z kapitálových trhů v šestnácti evropských zemích a ve Spojených Státech. Agentura Reuters bude internetovým portálům společnosti Tiscali navíc poskytovat on- line zpravodajství z Francie a Velké Británie, zahrnující hlavní domácí a mezinárodní zprávy, informace z oblasti sportu, zábavy či obchodu, stejně jako své původní souhrnné zpravodajství.

Jak on-line, tak i finanční zprávy se aktualizují v reálném čase a jsou upravovány speciálně pro uživatele Internetu. Redakce on-line zpravodajství třídí informace do formátu deseti hlavních zpráv, které jsou případně doplněny o fotografie a další webovou grafiku. Obsah je dodáván ve formátu NewsML - novém standardu pro on-line distribuci zpráv, který poprvé představila právě agentura Reuters.

Kontakt:

Eva Štípková

World Online, s.r.o./Tiscali

Dělnická 12, 170 04 Praha 7

Tel.: 02/24590400, Fax: 02/24590401

http://www.worldonline.cz

e-mail: pr@cz.tiscali.com

Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato, Milan: TIS; Nouveau Marché, Paris: 005773), jedna z největších celoevropských internetových komunikačních společností, poskytuje přístup do sítě Internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb 7,1 miliónu aktivních uživatelů. V průběhu prvního pololetí 2001 strávili uživatelé sítě Tiscali na Internetu více než 19 miliard minut a portály Tiscali zaznamenaly měsíční návštěvnost více než 13 miliónů unikátních přístupů (údaje ke dni 30. června 2001). Stránky společnosti Tiscali jsou k dispozici na adrese: www.tiscali.com

Klíčová slova PROTEXT-Tiscali-média

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Finance, ekonomika
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.