Společnost Clé de Peau Beauté oznámila laureátky ceny „Power of Radiance"

Na počest inspirujících žen, které se věnují zlepšování života dívek a žen prostřednictvím vzdělávání

Clé de Peau Beauté, luxusní značka péče o pleť a make-upů, je hrdá na to, že v rámci svého dlouhodobého filantropického závazku prosazování vzdělávání dívek jako klíče k posílení jasnějších zítřků oznamuje druhé udělování cen „Power of Radiance". Toto navazuje na mnoholeté partnerství s nadací UNICEF pro podporu vzdělávání a posílení postavení dívek. Cena „Power of Radiance" oceňuje inspirativní ženy, které se prostřednictvím vzdělání snaží dosáhnout pozitivní změny. Cenu Power of Radiance pro rok 2020 získají Binita Shrestha a Pratiksha Pandey z Nepálu, které neuvěřitelně přispěly ke vzdělávání a posílení postavení dívek v oblasti vědy, technologie, strojírenství a matematiky (STEM). Těmto výjimečným ženám bude udělen grant, který může být darován na jimi vybranou věc k dalšímu prohloubení jejich cenné práce. Cílem ceny „Power of Radiance" spolu s probíhajícími iniciativami společnosti Clé de Beau Beauté, je podpořit dívky a ženy v aktivním postoji k iniciaci pozitivních změn ve světě.

Vzdělávání je jedním z klíčových způsobů na vymanění se z chudoby. Mnoho dívek z celého světa však stále nemá možnost postoupit na střední školu kvůli překážkám, jako jsou předčasné manželství, chudoba, diskriminace a genderová zaujatost. Kvůli nedostatku přístupu k dalšímu vzdělávání dívky a mladé ženy stěží rozvíjejí svou kariéru. Podpora dívek při zahájení studia v oborech vzdělávání STEM je může pomoci vybavit dovednostmi pro zajištění zaměstnání v budoucnosti, zlepšit finanční situaci a soběstačnost*.

„Společnost Clé de Peau Beauté byla založena na přesvědčení, že ženy mají vnitřní zář, která je činí skutečně krásnými. Když je uvolněna a může zářit, může také změnit její krásu, její život a její svět. Ve společnosti Clé de Peau Beauté jsme přesvědčeni, že klíčem k jasnějším zítřkům je uvolnění potenciálu dívek prostřednictvím vzdělávání a podpory, které jim umožní povznést se a vyzařovat své světlo do světa. Ceny „Power of Radiance" plní funkci důležitého pilíře, který podporuje vizi naší společnosti vytvářet společenské hodnoty. Je mi ctí, že mohu ocenit letošní laureátky za to, že se věnovaly vytváření jasnější budoucnosti pro další dívky a ženy prostřednictvím vzdělávání STEM," uvedla paní Yukari Suzuki, ředitelka značky Clé de Peau Beauté.

„Vzdělávání může odemknout nekonečné příležitosti a je to klíč k pozitivní změně," uvedla paní Shrestha. „V rozvojových zemích po celém světě vstoupí v příštích deseti letech do pracovního procesu 600 milionů dívek. Velká většina z nich bude pracovat v neformálním sektoru, kde budou čelit problémům a výzvám."

Paní Pandey pokračovala: „Je důležité, abychom jim my jako ženy a pedagogové dali neocenitelné lekce v oblasti sebevědomí a soběstačnosti. Zároveň je musíme podpořit znalostmi a schopnostmi převzít kontrolu nad jejich budoucností a zvolení své životní cesty. Každý krok, který podnikneme, bez ohledu na to, jak velký nebo malý, je významným a smysluplným krokem ke zlepšení příležitostí pro dívky na světě."

Cena „Power of Radiance" bude financována procentem z celosvětového prodeje výrobku The Serum značky Clé de Peau Beauté. Toto sérum je navrženo tak, aby probudilo inteligenci pokožky - schopnost pokožky rozlišovat mezi dobrými a špatnými stimuly. Aktivuje také zdroj vitality a záře.

Binita Shrestha a Pratiksha Pandey jsou jako ředitelky organizace WiSTEM Nepál (ženy ve vzdělávání STEM v Nepálu) oceněny za svou klíčovou roli v předních vzdělávacích a diverzifikačních projektech STEM v Nepálu, které podpořila dívky a ženy v prosazování svých zájmů v oblasti vědy a technologie. Paní Shrestha, IT inženýrka a pedagožka, vedla několik úspěšných filantropických projektů, včetně partnerství mezi organizací WiSTEM Nepál, nadací UNICEF a Nepálským telekomunikačním úřadem pro globální hnutí #InternationalGirlsinICT, které vyzývá mladé dívky ke zvážení studia a profesní kariéry v rostoucím v oblasti ICT (informačních a telekomunikačních technologií) a také # Net4Good, online bezpečnostní kampani pro děti. Paní Pandey věnovala svou kariéru rozbíjení genderových stereotypů a povzbuzovala ženy, aby seděly v prvních lavicích a hrdě realizovaly svou vášeň pro studium a získávání vědomostí. Paní Pandey prostřednictvím organizace WiSTEM vede workshopy v oblasti kódování, elektroniky a designu, které pomáhají inspirovat příští generaci dívek k profesním kariérám v oborech STEM.

WiSTEM Nepál je organizace, která vzdělává a podporuje dívky a mladé ženy ve věku 10-25 let, podporuje počítačové myšlení, logické myšlení, vývoj mozku a řešení problémů. Organizace byla založena v září roku 2016 pětičlenným týmem, včetně paní Shrestha a paní Pandey. Organizace WiSTEM Nepál doposud pomohla více než 370 dívkám a mladým ženám poznat nádherný svět vzdělávání STEM, čímž jim dodala sebevědomí pro prosazování svého nároku na život ve světě rovnosti mužů a žen.

Síla rozzářit svět je v každém jednotlivci a společnost Clé de Peau Beauté prostřednictvím ceny „Power of Radiance" podporuje dívky a ženy na celém světě, které mění svět pro sebe, své rodiny a své komunity.

Slavnostní předávání cen „Power of Radiance" pro rok 2020 se uskuteční v Thajsku.

*Zdroj informací: Investice do vzdělávání STEM dívek v rozvojových zemích ( https://www.cfr.org/report/investing-girls-stem-education-developing-countries )

O společnosti Clé de Peau Beauté

Clé de Peau Beauté, světová luxusní značka skupiny SHISEIDO Cosmetics, byla založena v roce 1982 jako konečný výraz elegance a vědy. Clé de Peau Beauté znamená klíč ke kráse pleti. Filozofií této značky je uvolnit sílu vyzařování ženské krásy prostřednictvím inovativních technologií péče o pleť a využitím make-upu z celého světa. Značka Clé de Peau Beauté, vždy vedená vynikající estetickou citlivostí a inteligencí, vštípila svým výrobkům modernost, kouzlo a dynamiku, aby se v oboru stala lídrem, který přináší úžasný efekt vyzařování zevnitř. K dispozici ve 18 zemích a regionech na celém světě.

Clé de Peau Beauté, oficiální webové stránky: www.cledepeau-beaute.com

Clé de Peau Beauté, oficiální Instagram: https://www.instagram.com/cledepeaubeaute/

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1092932/Ms_Binita_Shrestha_L_Ms_Pratiksha_Pandey_R_2020_Award.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1092933/Power_of_Radiance.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1008917/Cle_de_Peau_Logo.jpg

Sabrina Poh, +65-6825-8042, cpbpor@webershandwick.com

Klíčová slova Japonsko-kosmetika-vzdělání-lidé-Clé de Peau Beauté

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.